SABANCI VİZYONUYLA GENÇLERE DESTEK

Esas Sosyal’in üniversiteli gençlerin yabancı dil yetkinliğini güçlendirmek için hayata geçirdiği “Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım Programı” 2. döneminde 200 gence daha eğitim fırsatı verecek.  Geçtiğimiz sene yoğun ilgi gören Programın yeni dönem başvuruları 15 Kasım’da başlıyor

SABANCI VİZYONUYLA GENÇLERE DESTEK

Esas Sosyal’in üniversiteli gençlerin yabancı dil yetkinliğini güçlendirmek için hayata geçirdiği “Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım Programı” 2. döneminde 200 gence daha eğitim fırsatı verecek.  Geçtiğimiz sene yoğun ilgi gören Programın yeni dönem başvuruları 15 Kasım’da başlıyor

18 Kasım 2021 Perşembe 16:23
SABANCI VİZYONUYLA GENÇLERE DESTEK

Esas Holdingin sosyal yatırım birimi Esas Sosyal; Holding’in sorumlu vatandaşlık değerini, merhum Şevket Sabancı ve ailesinin topluma geri verme vizyonuyla birleştirerek gerçekleştirdiği sürdürülebilir ve ölçülebilir sosyal yatırımlar ile ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor. Bu hedef doğrultusunda gençlik ve istihdam alanına odaklanan Esas Sosyal,  az bilinen devlet üniversitelerinden mezun gençlerin okuldan işe geçiş süreçlerinde karşılaştıkları fırsat eşitsizliklerine çözüm modelleri sunuyor. Esas Sosyal, 2016 yılında hayata geçirdiği Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat Programı ile başlayıp, eğitimli genç işsizliği için adım atarak gençlerin istihdamında yüksek bir sosyal etki yarattıktan sonra, edinilen tecrübe ve alınan geri bildirimler ışığında 2021 yılında Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım Programı’nı başlattı.  İşverenler tarafından daha az bilinen devlet üniversitelerinde eğitim gören gençlerin işe geçişlerinde en çok eksikliğini hissettikleri konulardan biri olan İngilizce eğitimine destek olmayı hedefleyen bu Program kapsamında gençlerin, 12 ay süresince 3 kur online canlı sınıflarda İngilizce eğitimi alarak en az orta seviyede yabancı dil bilgisi ile mezun olmaları amaçlanıyor. Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım Programı katılımcılarının dil eğitimi, Berlitz Dil Okulları tarafından verilirken, programın başvuru süreci e-bursum tarafından koordine ediliyor.

   

TAMAMLAYICI NİTELİKTE

Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım Programı’nın 2. dönem başvuruları 15 Kasım’da açıldı. Devlet üniversitelerinin 3. sınıfında öğrenim gören gençlerin başvurabildiği program, bir dil programı olmanın ötesinde öğrencilere okuldan işe geçiş süreçlerini kolaylaştıracak eğitimler ve İngilizce CV hazırlama, bire bir İngilizce mülakat koçluğu gibi deneyimler sunan kompakt bir kişisel gelişim programı olma özelliğini de taşıyor.  Gençlere fırsat eşitliği sağlama amacıyla hayata geçirilen İngilizce Fırsatım Programı’na destek vermekten dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren Hayırlı Sabancı“Esas Sosyal olarak, rahmetli eşim Şevket Sabancı ve ailemizin topluma geri verme vizyonuyla hayata geçirdiğimiz birbirinden kıymetli programlarımız beni çok gururlandırıyor. Bir toplumun ancak ülkesini seven, eğitimli, çağdaş genç nesilleriyle ileriye gideceğine inanıyorum. Bu inançla odağımıza gençleri alarak “Şevket Sabancı Vizyonuyla İlk Fırsat” ve “Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım” Programlarını başlattık. Birbirini tamamlayıcı nitelikteki programlarımıza gösterilen yoğun ilgi sonrasında bu yıl Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım Programı’na daha fazla genci dâhil etme kararı aldık. Böylesine güçlü sosyal etki yaratan bir programın adımla anılmasından büyük mutluluk duyuyorum” dedi.
   

150 KATILIMCI DAHİL EDİLDİ

Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım Programı’nın gençler için önemli bir fırsat olduğunun altını çizen Esas Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emine Sabancı Kamışlı, “Öncelikle gençlerin okuldan işe geçiş süreçlerini kolaylaştırmak amacıyla Esas Sosyal’e verdiği destekten ötürü sevgili annem Hayırlı Sabancı’ya teşekkür etmek isterim. Ailemizin, gençlere karşı duyduğu sorumluluk ve kendinden emin, donanımlı gençlerin yetişmesi için harcadığı emek benim için çok değerli. Gençler bizim geleceğimiz, gençlerin profesyonel hayattaki yeri her gün daha da önemli hale geliyor. Onların genç zihinlerinin, pratik düşünme kabiliyetlerinin ve özgür ruhlarının tüm sektörleri ileriye götüreceğine inanıyoruz. Bu inançla daha fazla gence fırsat eşitliği yaratmayı amaçlıyoruz. 2021 yılının başında başlattığımız “Hayırlı Sabancı Desteğiyle İngilizce Fırsatım Programı” Türkiye’nin dört bir yanından, 124 farklı devlet üniversitesinden 6.500 başvuru aldı ve bu başvurular arasından 150 katılımcı programa dâhil edildi. Biz de yoğun talebi ve destek ihtiyacını fark ederek bu yıl 200 öğrenciye daha fırsat verme kararı aldık. Gençleri desteklemenin ve eğitimli gençlere işe geçişlerinde fırsat vermenin önemini tüm faaliyetlerimizde vurguluyoruz. Amacımız genç işsizliğinin çözümü için derinlemesine sosyal etki yaratmaktır” dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.