PROJECİLERE DOĞRU TEST İMKÂNI

2021-2022 TechAnkara Dijital Proje Pazarı Ticarileştirme Programı kapsamında Ankara Kalkınma Ajansı ve TRTest ortaklığında bir protokol imzalandı. Protokol, projelerin güçlendirilmesi için doğru test olanaklarını kapsıyor.

PROJECİLERE DOĞRU TEST İMKÂNI

2021-2022 TechAnkara Dijital Proje Pazarı Ticarileştirme Programı kapsamında Ankara Kalkınma Ajansı ve TRTest ortaklığında bir protokol imzalandı. Protokol, projelerin güçlendirilmesi için doğru test olanaklarını kapsıyor.

16 Kasım 2021 Salı 10:23
PROJECİLERE DOĞRU TEST İMKÂNI

AJANSLA EL SIKIŞTI

TRtest İş Birliğinde Ürün Doğrulama Desteği Protokolü imzalandı. Sanayinin test ihtiyacına çözümler sunan TRTest, Ankara Kalkınma Ajansıyla ortak masada buluştu. 2021-2022 TechAnkara Dijital Proje Pazarı Ticarileştirme Programı kapsamında Ankara Kalkınma Ajansı ve TRTest ortaklığında imzalanan protokol töreninde Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Cahit Çelik, TRTest Genel Müdürü Bilal Aktaş, TRTest Genel Müdür Yardımcısı Yakup Taşdelen ve Ankara Kalkınma Ajansı Koordinatörü Erdem Koçoğlu katılım sağladı. TRTest Genel Müdürü Bilal Aktaş, TRTest olarak envanterlerinde birçok test merkezlerini içerdiklerini ve TechAnkara Dijital Proje Pazarı’ndan gelen proje sahiplerine en doğru test imkanlarını sağlayacaklarını açıkladı.

   

SANAYİNİN TEST MERKEZİ

Bu güne kadar yaklaşık 42 bin test gerçekleştiren TRTest ile önemli bir anlaşma yaptıklarını belirten Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Cahit Çelik de, "TRTest ile yapacağımız bu protokol ile TechAnkara Dijital Proje Pazarı’na başvuran girişimlerin mentorluk desteğinin ardından ürün doğrulama desteği kapsamında TRTest’in yönlendireceği laboratuvarlarda verilecek hizmetleri Ankara Kalkınma Ajansının destekleyeceğini, bu sayede girişimlerin test ihtiyaçlarının giderileceğini ve test ihtiyaçları giderilen girişimlerin paya dayalı kitle fonlaması platformuna yönlendirilmesinin sağlanacağını belirtti.
   


   

MALİYETLERİ AJANS KARŞILIYOR

2021-2022 TechAnkara Dijital Proje Pazarı Ticarileştirme Programı kapsamında başvuruları uygun bulunan girişimcilerin ilk aşamada Ajansın mentor havuzundan ihtiyaç duydukları konularda deneyim sahibi kişilerle eşleştirilerek ücretsiz mentor desteği almaları sağlanacak. Gerekli görülmesi halinde programa kabul edilen girişimcilerin ticarileştirmeyi hedefledikleri teknoloji tabanlı ürünlerin (yazılım dahil) sahip oldukları teknik özellikleri belgeleyebilmelerine imkan sağlamak amacıyla Ajans, TRtest Test ve Değerlendirme A.Ş.’nin bu kapsamda hizmet alacağı laboratuvarlarda yaptırılacak testlerinin maliyetleri Ajans tarafından karşılanacak. Program süresi boyunca her bir girişimci için ürün doğrulama desteği üst limiti 50 bin TL olacak.

   

ARZ İÇİN DESTEK VERİLECEK

Yapılan testler sonunda ürün doğrulama aşamasını geçen girişimcilerin ticarileşmek ve/veya ölçeklenmek için ihtiyaç duydukları finansmanın bir kısmını Paya Dayalı Kitle Fonlama sistemi ile temin etmelerine imkân sağlamak üzere girişimcilere; SPK tarafından yetkilendirilerek listeye alınmış bir kitle fonlama platformu olan Fonbulucu üzerinden, paylarının bir kısmını yatırımcılara arz edebilmeleri için destek verilecektir. Program kapsamında ilgili süreçleri tamamlayarak paya dayalı kitle fonlaması kampanyası başlatabilen girişimciler için yetkili platformun girişimciden talep edeceği listeleme ücreti bedeli (3 bin TL’yi geçmemek üzere) Ajans tarafından karşılanacak. Ayrıca Ajans programa kabul edilen ve paya dayalı kitle fonlaması kampanyası başlatan girişimcinin kampanyasına Girişim Sermayesi Yatırım Fonu 150 bin TL tutarında yatırım yaptığı takdirde 50.000 TL tutarında destek sağlayarak Girişim Şirketinden (Anonim Şirket) pay alacak. Ajans, Girişim Şirketi’nden pay alımını Girişim Sermayesi Yatırım Fonları üzerinden gerçekleştirecek.

2021-2022 TechAnkara Dijital Proje Pazarı Ticarileştirme Programı’na başvurular TechAnkara Girişim Portalı (https://girisimci.ankaraka.org.tr/tr/2021-2022-techankara-dijital-proje-pazari-ticarilestirme-programi_43.html) üzerinden alınıyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.