banner250

ANKARAKA, YENİ DESTEK ÇAĞRILARINI AÇIKLADI

Üç yeni mali destek programını açıklayan Ankara Kalkınma Ajansı, toplam 25 milyon lira bütçeli programlarla, teknolojik ürünlerin geliştirilmesini, kırsal kalkınmayı ve sosyal girişimciliği geliştirecek.

ANKARAKA, YENİ DESTEK ÇAĞRILARINI AÇIKLADI

Üç yeni mali destek programını açıklayan Ankara Kalkınma Ajansı, toplam 25 milyon lira bütçeli programlarla, teknolojik ürünlerin geliştirilmesini, kırsal kalkınmayı ve sosyal girişimciliği geliştirecek.

09 Eylül 2019 Pazartesi 11:54
ANKARAKA, YENİ DESTEK ÇAĞRILARINI AÇIKLADI

Ankara Kalkınma Ajansı (ANKARAKA), 2019 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında yer alan üç ayrı mali destek programı ile toplam 25 milyon lira tutarında destek bütçesi ayırdı.

Ajans, "İleri Teknolojili Ürün Ticarileştirme ve İleri Teknoloji Alanında Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı", "Kırsalda Ekonomik Faaliyetlerin Çeşitlendirilmesi Mali Destek Programı" ve "Sosyal Girişimcilik ve Sosyal Yenilikçilik Mali Destek Programı" ile Ankaralı girişimcilerin yanında olacak.

İLERİ TEKNOLOJİYE 10 MİLYON TL

İleri Teknolojili Ürün Ticarileştirme ve İleri Teknoloji Alanında Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı’na, Mali destek programı son başvuru tarihinden en fazla 10 yıl önce kurulmuş ve teknoloji olgunluk düzeyi (TRL) 6 ve üzeri olan mikro ve küçük işletmeler ile il/ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri, mesleki ve teknik Anadolu liseleri, meslek yüksekokulları, mesleki eğitim merkezleri ile diğer kamu kurumları başvurabilecek. Bu kapsamda OSB’ler ortak, işletmeler iştirakçi olarak yer alabilecekler.

Bütçesi 10 milyon lira olan programda, işletmeler 150 bin-500 bin lira, diğer başvuru sahipleri de 25 bin-500 bin lira destek alabilecek. Destek oranı, kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için yüzde 25-90, kâr amacı güden kuruluşlar için yüzde 25-50 olacak. Söz konusu tutarın 7 milyon 500 bin lirası işletmeler için, 2 milyon 500 bin lirası diğer başvuru sahipleri için kullandırılacak.

Program için internet üzerinden (KAYS-PFD) son başvuru tarihi 22 Kasım saat 23.50 olarak açıklandı.

SOSYAL GİRİŞİMCİLİĞE 7 MİLYON TL

Sosyal Girişimcilik ve Sosyal Yenilikçilik Mali Destek Programı, “Yeni Sosyal Girişim Bileşeni”, “Aracı Kurum Bileşeni” ve “Sosyal Girişim ve Sosyal Fayda Odaklı İşletme Bileşeni” olarak üç ana başlıktan oluşuyor.

Aracı Kurum Bileşeni için üniversiteler, teknoparklar, işletmeler, sivil toplum kuruluşları, kooperatif ve birlikler başvuru yapabilecek.

Toplam bütçesi 7 milyon lira olan programda, başvuru sahipleri 100 bin-400 bin lira arasında destekten yararlanabilecek. Toplam desteğin 1,5 milyon lirası yeni sosyal girişim bileşeni kapsamında, 2,5 milyon lirası aracı kurum bileşeni kapsamında, 3 milyon lirası sosyal girişim ve sosyal fayda odaklı işletme bileşeni kapsamında kullandırılacak.

Bu program için internet üzerinden (KAYS-PFD) Son Başvuru Tarihi 29 Kasım olarak açıklandı.

KIRSAL KALKINMAYA 8 MİLYON TL

Kırsalda Ekonomik Faaliyetlerin Çeşitlendirilmesi Mali Destek Programı ise kırsalda yenilikçi uygulamaların üretim ve ticarileşme süreçlerine entegrasyonunu ve kırsal alanları çekim merkezine dönüştüren hizmet çeşitliliğini hedefliyor.

Mahalli idareler, kamu kurum ve kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, işletmeler, üniversiteler, kooperatifler ve birliklerlerin başvurabileceği programın toplam bütçesi, 8 milyon lira olacak.

Son Güncelleme: 09.09.2019 11:58
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.