banner250

ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞ BİRLİĞİ SERPİLECEK

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran ASO 1.OSB’yi ziyaret etti. ASO 1. OSB Başkanı Niyazi Akdaş ve Rektör Güran, üniversite-sanayi iş birliğine yönelik görüş alışverişinde bulundu.

ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞ BİRLİĞİ SERPİLECEK

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran ASO 1.OSB’yi ziyaret etti. ASO 1. OSB Başkanı Niyazi Akdaş ve Rektör Güran, üniversite-sanayi iş birliğine yönelik görüş alışverişinde bulundu.

11 Eylül 2020 Cuma 09:14
ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞ BİRLİĞİ SERPİLECEK

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran ve akademisyenlerden oluşan heyet, Ankara Sanayi Odası (ASO) 1. OSB’yi ziyaret etti. Ziyarette Hacettepe Üniversitesi ile ASO 1.OSB arasında iş birliği konuları ele alındı.

ASO 1.OSB Başkanı Niyazi Akdaş ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarete Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran, Rektör Yardımcıları Prof.Dr. Ahmet Serper, Prof.Dr. Vural Gökmen, Prof.Dr. Aydın Ulucan, Hacettepe ASO 1.OSB Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. Adil Binal, ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyeleri Serdar Tütek ve Tahsin Ata, Bölge Müdürü Cüneyt Çalık, Müdür Yardımcısı Kamil Sunal ve çok sayıda akademisyen katıldı.                                                                               

7 FARKLI OKUL VAR

ASO 1.OSB Başkanı Niyazi Akdaş, 2012 tarihinde eğitim faaliyetlerine başlayan Hacettepe ASO 1. OSB Meslek Yüksekokulunda 2 yıl süresince toplam 6 dönemde eğitim-öğretim verildiğini söyledi. Bölgelerinde sadece Ankara’ya değil Türkiye’ye de örnek olacak 7 farklı okul bulunduğunu vurgulayan Akdaş, şöyle devam etti:

“ASO 1.OSB Yönetim Kurulu olarak sanayicilerimize ve yaklaşık 50 bin iş ortağımız olarak gördüğümüz çalışanımıza fayda sağlayacak her türlü katkıyı vermek adına çalışmalar yapıyoruz. Eğitim bunların içinde önemli bir yer kaplıyor.  Yaşadığımız bilgi çağının öncüleri arasında yer alabilmek için ülkemizin geleceğine değer katan, lider, yenilikçi ve vatansever bireyler yetiştirmek zorundayız. Bizi teknoloji çağının öncüsü yapacak olan kurumların başında üniversiteler gelmektedir. Üniversiteler, özel sektörün en büyük araştırma, geliştirme, inceleme, teknoloji ve bilgi kaynağıdır. Hacettepe Üniversitesi, dünya standartlarında mesleki eğitim ekipmanlarıyla öğrencilerimize en son teknolojiyle eğitim alma imkânı tanıyor olmanın yanı sıra Türkiye'nin önde gelen eğitim kadrosuyla gençlerimizi emin ellerde meslek hayatına hazırlayan bir üniversitemiz. Sanayicilerimiz ile akademisyenlerimizin daha fazla bir araya gelerek Ankara sanayisi ve ASO 1.OSB için faydalı olabilecek projeler hakkında bilgi alış verişinde bulunması gerekiyor. Hacettepe Üniversitesi ile Bölgemizde yeni bir okulun inşaatı ile ilgili görüşmeler yapıyoruz. En kısa zamanda yeni binasında eğitim verecek bir Hacettepe Meslek Yüksekokulu olacak. Bölge Yönetimi olarak Hacettepe Üniversitesi’ne her konuda destek vermeye hazırız.”

İŞ BİRLİĞİNE VURGU

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Cahit Güran ise Hacettepe Üniversitesi olarak sanayicinin üretim noktasında yaşadığı problemleri azaltmak için akademik anlamda gereken tüm destekleri vermeye hazır olduklarını söyledi.

ASO 1.OSB’nin, çevrecilik, ihracat, inovasyon ve eğitim kurumlarıyla iş birliği açısından hem Türkiye'ye hem dünyaya örnek gösterilebilecek bir organizasyon olduğunu vurgulayan Güran, “Üniversite-sanayi iş birliğinde OSB ve üniversiteler arasındaki iş birliklerini geliştirmek, sanayimizi katma değeri yüksek, yenilikçi ürünler üretebilen, yüksek teknoloji ağırlıklı bir yapıya kavuşturmak için sanayicimiz ve akademisyenlerimizin daha fazla bir araya gelmesi gerekiyor” dedi.

Bölgede gerçekleşen eğitim faaliyetlerinin kendilerini çok etkilediğini kaydeden Güran, “Eğitime vermiş olduğunuz değerli katkılar için sanayicilerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte gerek toplantılar, gerekse ziyaretlerle iş birliklerini geliştirmeye yönelik ziyaretlerimiz devam edecek” diye konuştu.

ASO 1.OSB Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Tütek de bölgede yürütülen çalışmalar ve eğitim faaliyetlerine ilişkin sunum gerçekleştirdi.

Program, Hacettepe ASO 1. OSB Meslek Yüksekokulu,  ASO Teknik Koleji ve ASO Sürekli Eğitim Merkezinin derslik, atölye ve uygulama alanlarının detaylı bir şekilde gezilmesiyle sona erdi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.