ULUDAĞ'IN PROJESİNE ÖDÜL GURURU

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Rekabetçi Sektörler Programı tarafından düzenlenen ‘Etkisi ve Ötesi Deneyim Paylaşımı ve Network Oluşturma etkinliğine BTSO tarafından Bursa Uludağ Üniversitesi ve BUTEKOM ortaklığı ile gerçekleştirilen IPA programı damga vurdu.

ULUDAĞ'IN PROJESİNE ÖDÜL GURURU

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Rekabetçi Sektörler Programı tarafından düzenlenen ‘Etkisi ve Ötesi Deneyim Paylaşımı ve Network Oluşturma etkinliğine BTSO tarafından Bursa Uludağ Üniversitesi ve BUTEKOM ortaklığı ile gerçekleştirilen IPA programı damga vurdu.

22 Kasım 2021 Pazartesi 12:28
ULUDAĞ'IN PROJESİNE ÖDÜL GURURU

Türkiye'nin iç ve dış piyasada rekabet gücünü artırmayı amaçlayan Rekabetçi Sektörler Programı çerçevesinde desteklenen projelerin faydalanıcıları İstanbul'da bir araya geldi. Avrupa Birliği ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı eş-finansmanı ile yürütülen Rekabetçi Sektörler Programı kapsamındaki 22 projenin faydalanıcıları Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın da katıldığı toplantıda buluştu. Etkinlik boyunca gerçekleştirilen panellerde proje faydalanıcıları özellikle teknik şartname ve doküman hazırlama, ihale ve proje sürdürülebilirlikleri açısından tecrübelerini paylaştılar. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Rekabetçi Sektörler Programı tarafından düzenlenen ‘Etkisi ve Ötesi Deneyim Paylaşımı ve Network Oluşturma Etkinliğine BTSO tarafından Bursa Uludağ Üniversitesi ve BUTEKOM ortaklığı ile gerçekleştirilen IPA programı kapsamındaki “Kompozit Malzeme ve Teknik Tekstil Prototip İmalat ve Uygulama Merkezi” projesi adına proje koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Karahan panelist olarak katılım sağladı. Etkinliğe katılan proje faydalanıcıları plaketlerini T.C. Sanayi ve Teknoloji  Bakanı Mustafa Varank ve European Union Delegation to Turkey, Mali İşbirliği Başkanı, Elçi Müsteşar André LYS ‘in elinden aldı.

   

ZENGİN ALTYAPI

BTSO tarafından Bursa Uludağ Üniversitesi ve BUTEKOM ortaklığı ile gerçekleştirilen IPA programı kapsamındaki “Kompozit Malzeme ve Teknik Tekstil Prototip İmalat ve Uygulama Merkezi” projesinin amacı; Türkiye'nin teknik tekstil ve kompozit malzeme sektörlerinde rekabet gücünü arttırmak, Bursa'daki kompozit malzemeler ve teknik tekstil sektörlerinde faaliyet gösteren KOBİ'lerin prototipleme, tasarım ve modelleme yeteneklerine katkıda bulunmaktır. Projede ortak ve yararlanıcı kuruluş olarak yer alan BUTEKOM, mevcut altyapısı ile bu projeyle ilgili tamamlayıcı bir özelliğe sahiptir.  BUTEKOM Teknik ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkezi (TTTMM) ile, Türk tekstil sanayisine yön verecek son yılların en kapsamlı altyapılarından birisine sahiptir. TTTMM, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası sahipliğinde, BUTEKOM’un kuruluş amaçlarına paralel olarak, teknik tekstiller öncelikli alan olmak üzere hem bölgede hem de ülkemizde tekstil ve hazır giyim sektörlerinin sürdürülebilirliğine katkı sağlamak ve yönlendirmek amacıyla AR-GE alt yapısına sahip. İleri Kompozit Malzemeler Araştırma ve Mükemmeliyet Merkezi de (İKMAMM), BUTEKOM binasında yer alıyor olup, kompozit malzeme alanında yapılan araştırmalara oldukça zengin bir altyapı sunuyor.

   

GÜÇLER BİRLEŞTİRİLECEK 

Kompozit Malzeme ve Teknik Tekstil Prototip İmalat ve Uygulama Merkezi, TTTMM İKMAMM ile aynı binada bulunarak ve tamamının BTSO tarafından yönetilmesi ile ortak altyapı ve kadro ile güçlü bir yapının oluşturulması planlanıyor. Bu da projenin sürdürülebilirliğine olumlu katkı sağlayacak. Prototip üretim merkezi, hem TTTMM hem de İKMAMM ile ortak projeler üzerinde çalışmak için altyapı ve insan kaynaklarını birlikte kullanabilecek. Proje kapsamında ilgili sektörlerden KOBi ölçeğinde 35 firmanın dönüşümü hedeflenmekte olup, bu firmaların daha yüksek katma değerli ürün üretimine evrilmeleri konusunda BUTEKOM altyapısından faydalandırılacak olup, bu kapsamda gerekli eğitim, danışmanlık ve mentorluk hizmetleri sağlanacak.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.