OSTİM OSB TEKNİK KOLEJİ KAPILARINI AÇIYOR

Türkiye’nin köklü sanayi markası OSTİM, nitelikli işgücü yetiştirme yolunda yeni bir adım daha attı. Bölge ekosisteminin en genç üyesi OSTİM OSB Teknik Koleji’nde kayıtlar başladı.

OSTİM OSB TEKNİK KOLEJİ KAPILARINI AÇIYOR

Türkiye’nin köklü sanayi markası OSTİM, nitelikli işgücü yetiştirme yolunda yeni bir adım daha attı. Bölge ekosisteminin en genç üyesi OSTİM OSB Teknik Koleji’nde kayıtlar başladı.

03 Ağustos 2021 Salı 09:07
OSTİM OSB TEKNİK KOLEJİ KAPILARINI AÇIYOR

OSTİM OSB, OSTİM Teknik Üniversitesi, Açı Koleji ve Bilişim Teknofen iş birliğiyle kurulan OSTİM OSB Teknik Koleji, 2021-2022 eğitim öğretim yılı için öğrenci kabulüne başladı. Tüm bölümleriyle genç yeteneklere fırsatlar sunacak okulda eğitim; 4 yıl boyunca yüzde 100 devlet teşvikli ve ücretsiz. 9 ve 10. sınıf kayıtları açılan OSTİM OSB Teknik Koleji’nde; Yenilenebilir Enerji ve Bilişim Teknolojileri bölümleri bulunuyor. Sanayicilerin talepleri ve istihdam ihtiyaç analizlerine göre yeni bölümlerin de belirleneceği okulda, doğru ve uygulanabilir program ve projelerle, mesleki deneyime sahip ve bu deneyimi yükseköğretime taşıyabilecek akademik altyapıyı kazanarak yetiştirilecek öğrencilerin; uygulamalı eğitim, nitelikli rehberlik hizmetleri ve son teknolojik donanımlarla, mesleki beceri ve akademik altyapıları geliştirilecek.

YABANCI DİL PROGRAMI VAR

Profesyonel eğitim kadrosuyla, uygun öğrenim programının oluşturulacağı; ders, kurs, eğitici çalışmalar ve ders dışı gelişim alanlarının birlikte planlandığı kurumda, bireysel ilgiler, teknik beceriler ve akademik başarılar desteklenecek. Alan bilgisi ile yabancı dil bilgilerini bütünleştiren OSTİM Teknik Koleji, yabancı dil programıyla, mesleki alanda ilerlemede ve uluslararası iş olanaklarını takip etmede kullanabilecek dil becerilerini sağlayacak.

MEZUNLARININ KAZANIMLARI

OSTİM Teknik Kolejinin mezunları üniversiteye hazırlıkta etkin eğitim alırken üniversiteye geçişte tercih ve puan önceliği , alan ve dalda diploma , Ustalık ve Kalfalık Belgesi, teknisyenlik unvanı, EUROPASS Belgesi ile AB ülkelerinde geçerli transkript alarak çalışma avantajı, Usta Öğreticilik Belgesi ile alanlarında eğitim verme hakkı, KOSGEB Genç Girişimci Desteği Belgesi ile kendi iş yerlerini

YENİLENEBİLİR ENERJİ TEKNOLOJİLERİ

Okulun Yenilenebilir Enerji Teknolojileri bölümünde rüzgar ve güneş enerjisinden elektrik üreten küçük ve büyük çaplı santrallerin kurulumu, işletilmesi, bakımı, onarımı ve arızalarının giderilmesi ile ilgili yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilecek. Meslek lisesinden sonra ‘Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda’ başarılı olanlar lisans programlarına ya da meslek yüksekokullarının ilgili bölümlerine devam edebiliyorlar. Eğitimini tamamlayarak iş hayatında gerekli yeterlilikleri kazanan öğrenciler, rüzgâr santralleri ve güneş santralleri ile ilgili işletmelerde kariyer yapabiliyorlar. OSTİM OSB Teknik Koleji’nden alacakları sertifikalarla da kendi iş yerlerini açıp girişimci olabilecekler.

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ

Katma değeri oldukça yüksek olan bilişim sektörü, gelişmiş ülkelerde gözde sektörlerin başında geliyor. Bu alandaki mesleklerin teknolojideki gelişmelerin sonucunda sürekli gelişmesinden ve yaygınlaşmasından dolayı bu mesleklerde iş bulma imkanları oldukça geniş.  OSTİM Teknik Kolejinin Bilişim Teknolojileri bölümünü bitiren mezunlar; yazılım şirketlerinde, özel ve devlet bankalarında, kurumsal ağ sağlayıcı firmaları, yapay zekâ şirketleri, oyun firmaları, kurumsal şirketler başta olmak üzere birçok alanda çalışabiliyorlar. Tüm bunların haricinde siber güvenlik alanında ilerleme de kaydedebilirler. Bu bölümde de OSTİM OSB Teknik Koleji’nden alınacak sertifikalarla mezunlar kendi işlerini kurma imkanına sahip.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.