OSB’NİN ADI DEĞİŞTİ

Yaklaşık bir yıl önce genel kurula geçen Kütahya Merkez 2. OSB’nin adı, Kütahya’nın tarihsel önemine uygun olarak “30 Ağustos OSB” olarak değiştirildi.

OSB’NİN ADI DEĞİŞTİ

Yaklaşık bir yıl önce genel kurula geçen Kütahya Merkez 2. OSB’nin adı, Kütahya’nın tarihsel önemine uygun olarak “30 Ağustos OSB” olarak değiştirildi.

31 Aralık 2020 Perşembe 09:31
OSB’NİN ADI DEĞİŞTİ

2006 yılında tüzel kişiliğini alarak kurulan Kütahya Merkez 2. OSB’nin adı, genel kurul kararı ve Bakanlık onayı ile “30 Ağustos OSB” oldu. 35 sanayi parseli bulunan ve 19 parsele İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatı verilerek üretime geçen OSB’de 1.700 kişiye istihdam sağlanıyor.

TARİHSEL MEKANA ÖZEL İSİM

Kasım 2019’da müteşebbis heyetten genel kurula geçen 30 Ağustos OSB’nin Başkanı Salih Çetiner, isim konusunda bazı belirsizlikler yaşadıklarını söyledi. Çetiner, “Kütahya 2. OSB’nin ismi konusunda geçmişten beri söylemlerde belirsizlikler mevcuttu. Bazı kayıtlarda bu bölge hakkında ‘Kütahya OSB-2’, bazılarında ‘Kütahya 2. OSB’ ve bazılarında ise ‘Kütahya Çalca OSB-2’ şeklinde isimlendirmeler bulunmaktaydı” dedi. Genel Kurulda “ikinci” isminin verilmesinin karışıklıklara sebep verdiği için OSB’ye yeni isim verdiklerini anlatan Çetiner, “Genel Kurula katılan katılımcılar tarafından detaylı bir şekilde değerlendirilmiş, genel kurulumuzda; OSB’nin adının Kütahya ilinin bir özelliğinin, tarihsel bir mekânın veya olgunun isim olarak verilmesi kararlaştırılarak, katılımcıların oy birliği ile ‘Kütahya 30 Ağustos OSB’ olarak değiştirilmiş, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onayı ile yürürlüğe girmiştir. Bildiğiniz üzere şanlı tarihimizde 30 Ağustos ismi hem Kütahya’mız hem de Türk Milleti adına büyük önem taşımaktadır” diye konuştu.

6 BİN KİŞİLİK YENİ İSTİHDAM

Kütahya 30 Ağustos OSB’de 1.700 kişiye istihdam sağlandığını kaydeden Çetiner, 3 parselin inşaatının tamamlanarak yapı kullanma izin belgesi verildiğini, bunların çok yakın zamanda üretime geçeceğini ifade etti. Çetiner, bölgelerinde Orküsan Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi adı altında, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kredisi ile 40 adet en az 1.000 metrekarelik OSB yatırımcılarına hizmet edecek sanayi sitesinin inşaatının devam ettiğini belirterek, “Yatırımlar tamamlandığı zaman Kütahya 30 Ağustos OSB’de yaklaşık 6 bin kişiye iş imkânı sağlanacaktır. 30 Ağustos OSB, sürekli üreten, gelişen ve güçlenen yapısı ile istihdam yaratmaya, şehrimiz ve ülkemiz ekonomisine katma değer üretmeye devam edecektir” dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.