banner250

KOBİ’LERE ÇAĞRI: KÜMELENİN

İSG duyarlılığıyla dikkat çeken Antalya OSB’nin dinamik Başkanı Ali Bahar, söz konusu alandaki farkındalık projelerinin çoğalmasını arzu ettiklerini söyledi. Bahar, “Ortaklaşalık ve kümelenmenin tüm firmalar arasında yaşayan bir kültür haline dönüşmesini bekliyoruz” dedi.

KOBİ’LERE ÇAĞRI: KÜMELENİN

İSG duyarlılığıyla dikkat çeken Antalya OSB’nin dinamik Başkanı Ali Bahar, söz konusu alandaki farkındalık projelerinin çoğalmasını arzu ettiklerini söyledi. Bahar, “Ortaklaşalık ve kümelenmenin tüm firmalar arasında yaşayan bir kültür haline dönüşmesini bekliyoruz” dedi.

22 Mayıs 2019 Çarşamba 10:22
KOBİ’LERE ÇAĞRI: KÜMELENİN

İSG’NİN ÖNEMİ BÜYÜK

Seçenek değil, zorunluluk haline gelen iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarına Antalya OSB’de parantez açıldı. Antalya OSB Bölge Müdürlüğü, AGT Ağaç Sanayi Ticaret A.Ş. ve Akdeniz Üniversitesi İSG ve Meslek Hastalıkları Uygulama ve Araştırma Merkezi ortaklığı ile İş Güvenliği ve Sağlığı Haftası kapsamında “Üretim Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği Farkındalık Sempozyumu” düzenledi. OSB’nin İdari Hizmet Binasında gerçekleşen sempozyuma Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Gürpınar, AGT Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Semih Söylemez, Genç Organize Sanayi Derneği Başkanı Elçin Ekici Öztürk, Bölge Müdürü İlhan Metin, akademisyenler, İSG uzmanları ve bölge sanayicileri katıldı. Sempozyumda İSG enine boyuna tartışılırken, alınması gereken önlemlerin üzerinde duruldu ve katılımcılara kümelenme konusunda seslenildi.

ORTAKLIK KÜLTÜRÜ YEŞERİYOR  

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, bölge firmaları ile bu tür farkındalık projelerinde ortaklık yapmaktan bölge yönetimi olarak büyük bir memnuniyet duyduklarını belirtti. Ortaklaşalık ve kümelenmenin tüm firmalar arasında yaşayan bir kültür haline dönüşmesi arzusunda olduklarını söyleyen Bahar, “İSG gibi hayati bir konuda AGT firmamız ile iş birliği içerisinde olmaktan ve bu farkındalığı birlikte yaymaktan büyük bir memnuniyet duyduğumuzu özellikle belirtmek istiyorum. Bu sempozyum maksadı ve organizasyon yapısı ile arzuladığımız ortaklık kültürünün yeşermeye başladığını gösteren önemli bir etkinliktir” diye konuştu.

İSG’NİN ÖNEMİ

İş sağlığı ve iş güvenliğinin üç temel amacı bulunduğunu hatırlatan Antalya OSB Başkanı Bahar, “Birincisi çalışanların korunması, ikincisi işletmenin korunması, üçüncüsü ise üretimin korunmasıdır” dedi. Bahar, “Bir başka ifade ile insanın en temel hakkı olan yaşama hakkını tehdit eden ve çoğu kez karşımıza kazalar ve meslek hastalıkları olarak çıkan tehlikelerden insanları korumak, zararlı unsurları ortadan kaldırmak veya en alt düzeye indirmektir” şeklinde konuştu.

“ELİMİNE EDİLMELİ”

Sürekli gelişen teknolojinin süreçleri şekillendirdiğini söyleyen Bahar, “Her gün üretime ve çalışma alanlarına katılan yeni işkolları, kimyasal maddeler, makine ve teçhizatlar çalışmanın kesintisiz olmasını gerektirirken, yeni teknoloji ile karşılaşılan yeni sorunların araştırılmasını ve çözümlenmeye çalışılmasını da gerektirmektedir. Bu çalışmaların başında çalışan sağlığını olumsuz etkileyen meslek hastalıkları ve iş kazalarının önlenmesi olmalıdır. İş kazalarında en önemli unsurlardan güvencesiz koşullar ve güvencesiz davranışların elimine edilmesi büyük önem taşmaktadır” şeklinde konuştu.

SIFIR İŞ KAZASI

AGT Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Semih Söylemez ise marka olarak dünden bugüne İş Sağlığı ve Güvenliği süreçlerini tüm detaylarıyla titizlikle ele aldıklarını, bu konuya duyulan hassasiyetten dolayı da AGT’nin yeni yatırımlarının sıfır iş kazası ile ilerlediğini ifade etti. Sempozyum kapsamında, AGT çalışanlarının çocukları arasında düzenlenen İSG konulu resim yarışmasının kazananlarına ödülleri takdim edildi. Yaşları 5 ile 7 arasında değişen miniklere ödüllerini Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, AGT Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Semih Söylemez ve Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Gürpınar verdi.

Anahtar Kelimeler:
AntalyaOsbAliBahar
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.