banner250

İŞ DÜNYASINDAN MARDİN ÇIKARMASI

KOBİ’lerin kapasitelerini geliştirmek için TÜRKONFED, Visa ve UNDP iş birliği ile hayata geçirilen “İşimi Yönetebiliyorum” Projesi’nin 5. eğitimi, DİCLESİFED desteği ve MARSİAD ev sahipliğinde Mardin’de düzenlendi.

İŞ DÜNYASINDAN MARDİN ÇIKARMASI

KOBİ’lerin kapasitelerini geliştirmek için TÜRKONFED, Visa ve UNDP iş birliği ile hayata geçirilen “İşimi Yönetebiliyorum” Projesi’nin 5. eğitimi, DİCLESİFED desteği ve MARSİAD ev sahipliğinde Mardin’de düzenlendi.

23 Ocak 2020 Perşembe 13:22
İŞ DÜNYASINDAN MARDİN ÇIKARMASI

Türk iş dünyası, İşimi Yönetebiliyorum Projesi için Mardinli KOBİ’ler ile bir araya geldi. Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Visa, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliği ve 27 bankanın desteği ile hayata geçirilen İşimi Yönetebiliyorum Projesi’nin beşinci eğitimi Mardin’de gerçekleştirildi. KOBİ’lerin büyüme potansiyellerini gerçekleştirmek için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri kazanmalarına destek olmak amacıyla hayata geçirilen proje ile 3 yılda 18 ilde 3 bin KOBİ’ye ulaşılması hedefleniyor. Dicle Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (DİCLESİFED) desteği, Mardin Sanayici İş Adamları Derneği (MARSİAD) ev sahipliğinde Mardin’de gerçekleştirilen eğitimde, finansal disiplini sağlamak için gereken bilgilerin yanısıra hızla gelişen ve dijitalleşen ticaret dünyasına adapte olmayı sağlayacak yöntemler Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından anlatıldı. 

Toplantının açılış konuşmaları Mardin Valisi Mustafa Yaman, UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Claudio Tomasi, TÜRKONFED Başkanı Orhan Turan, DİCLESİFED Başkanı Kemal Bilim, Mardin TSO Başkanı Mehmet Ali Tutaşı ve MARSİAD Başkanı Abdülnasır Duyan tarafından yapıldı. KOBİ’leri odağına alan ve Adana, Antalya, Hatay ve Balıkesir’de gerçekleştirilen İşimi Yönetebiliyorum Projesi Mardin toplantısında özel konuşmacı olarak Hedefler için İş Dünyası Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Boyner de Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile Platform’un faaliyetleri hakkında katılımcılara seslendi.  “İşimi Yönetebiliyorum Projesi”nin 2 günlük eğitim programı, Boğaziçi Üniversitesi İnovasyon ve Rekabet Odaklı Kalkınma Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Boğaziçi Üniversitesi’nin deneyimli eğitmenleri tarafından hazırlandı.

REKABET GÜCÜ AÇISINDAN ÖNEMLİ

UNDP Mukim Temsilcisi Claudio Tomasi, “KOBİ’lerin geleceğin ekonomisine hazırlıklı hale gelmesi, Türkiye’nin rekabet gücü açısından çok önemli. İşimi Yönetebiliyorum projesi ile bu ihtiyacı giderecek bir eğitim programı hazırlandı ve finansal disiplin, ihracatta ve pazara erişimde teknolojiden faydalanma, sürdürülebilirlik ilkeleri gibi her KOBİ’nin içselleştirmesi gereken birçok konuda bu eğitimler aktarılıyor” dedi.

“ÖNEMLİ BİR KOBİ SEFERBERLİĞİ PROJESİ”

TÜRKONFED Başkanı Orhan Turan, yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Ülkemizin kalkınma yolculuğunda KOBİ’lerimizin            rekabetçilik gücünü, nitelikli insan kaynağı kapasitesini, yönetişimden üretim ve ihracata uzanan değer zincirinde; yüksek teknoloji kullanımı ile yüksek verimlilik ve yüksek katma değer yaratmasını sağlayacak aksiyonlar alınması önem kazanıyor. Çünkü KOBİ’lerimizin kapasitelerini geliştirmek, kentlerimizin rekabetçiliğini artırıyor ve yerel kalkınma dinamiklerini de harekete geçiriyor. KOBİ’lerimiz büyürse, Türkiye büyüyor. İşimi Yönetebiliyorum Projesi’ni; işini değer yaratarak yöneten işletmelerimizin, sadece nicelik değil niteliklerini geliştirmek üzere hayata geçirdik. Proje ile çağın gerektirdiği bilgi birikimi, tecrübe aktarımı ve mentörlük desteğiyle, KOBİ’lerimizin sürdürülebilirlik yolculuğuna rehberlik ediyoruz. 2020 yılında da İstanbul, Van, Malatya ve Denizli ile devam edecek olan İşimi Yönetebiliyorum, ülkemizin sürdürülebilir kalkınması ve rekabetçiliğine destek veren önemli bir KOBİ Seferberliği Projesi’dir.”

Anahtar Kelimeler:
TurkonfedKobiMARSİADUNDP
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.