banner250

ERASMUS AKREDİTASYON BELGESİ ALMAK İÇİN KOLLARI SIVADI

Kocaeli’nin en çok tercih edilen okulları arasına adını yazdıran GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), şimdi de hedefine Avrupa’yı koydu. Avrupa Birliği’nin Erasmus Akreditasyon Belgesi’ne başvuracak olan GEBKİM MTAL’de hummalı bir hazırlık çalışması var.

ERASMUS AKREDİTASYON BELGESİ ALMAK İÇİN KOLLARI SIVADI

Kocaeli’nin en çok tercih edilen okulları arasına adını yazdıran GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), şimdi de hedefine Avrupa’yı koydu. Avrupa Birliği’nin Erasmus Akreditasyon Belgesi’ne başvuracak olan GEBKİM MTAL’de hummalı bir hazırlık çalışması var.

14 Eylül 2020 Pazartesi 13:19
ERASMUS AKREDİTASYON BELGESİ ALMAK İÇİN KOLLARI SIVADI

GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (GEBKİM MTAL), seçilmiş öğretmen ve öğrencileri ile Avrupa Birliği’nin eğitim kategorisindeki en prestijli başvurularından biri olan Erasmus Akreditasyon Belgesi’ni almak için başvuru hazırlıklarına son sürat devam ediyor. Erasmus Akreditasyonu sayesinde GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin adı Kocaeli ve Türkiye sınırlarını da aşıp Avrupa’ya ulaşacak.

Erasmus Akreditasyon Belgesi; eğitim kurumlarının proje başvurularını kolaylaştırmaya, yükseköğretim kurumlarının bir araya gelerek işbirliği yapmalarına ve eğitim alanındaki kurum ve kuruluşların Avrupa Dayanışma Programı kapsamında Avrupa’da proje başvurusu yapabilmelerine, hibe alabilmeleri için proje başvurularında network oluşturmaya imkân tanıyor. Böylece Avrupa’daki okullar akreditasyon belgesi olan okul ve yükseköğretim kurumlarıyla ortak hibe projeleri gerçekleştirmek ve işbirliği yapmak için adımlar atıyorlar. GEBKİM MTAL, Erasmus Akreditasyon Belgesi’ni almaya hak kazandığında GEBKİM Vakfı’nın geniş vizyonu çerçevesinde pek çok projenin hayata geçirilmesi hedefleniyor.

STRATEJİK HEDEFLER BELİRLENDİ

Avrupa Birliği’nden akreditasyon alma hedefi çerçevesinde GEBKİM MTAL’nin Uluslararası Proje Danışmanları, GEBKİM Vakfı temsilcileri ve GEBKİM MTAL eğitimcilerinin katılımıyla bir Yönetim Çalıştayı gerçekleştirildi. Çalıştayda okulun durum analizi yapılarak stratejik hedefleri ve öncelikli projeler belirlendi.

Erasmus Akreditasyon Belgesi’nin alınmasıyla birlikte AB tarafından finanse edilecek eğitim, sosyal ve kültürel alanlarda projelerin hayata geçirilmesi, Avrupa Birliği’nden mesleki ve teknik okullarla işbirliği ve ortak projeler yapılması, GEBKİM MTAL öğretmen ve öğrencilerinin Avrupa ülkelerine gitmeleri ve aynı şekilde Avrupa’dan öğretmen ve öğrencilerin ülkemize gelmeleri ile bilgi alışverişinin artması mümkün olacak. GEBKİM Vakfı, öğretmen ve öğrencilerinin Avrupa Birliği’ndeki gelişmeleri yakından izlemeleri ve yapılan çalışmaların bir parçası olmaları için okuldaki İngilizce eğitimine de özel önem veriyor.

SADECE İKİ OKUL VAR

GEBKİM Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Vefa İbrahim Aracı, Avrupa Birliği projelerine büyük önem verdiklerini belirterek, “GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin Avrupa seviyesinde hatta çok daha ileride bir mesleki ve teknik eğitim vermesini hedefliyoruz. Gerek eğitim ve yönetim kadromuz gerekse öğrencilerimizin Avrupa Birliği’ndeki okullarla yakın iş birliği ve iletişim halinde olmalarını, Avrupa’daki yeni üretim teknolojilerini takip etmeleri ve öğrenmelerini, birlikte projeler geliştirmelerini çok önemsiyoruz” dedi.

Avrupa Birliği’nin, 2021-2027 Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor Programı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından başvuru yapan kuruluşları belirli alanlardaki kriterlere göre değerlendireceğini ve bu değerlendirme sonrasında Erasmus Akreditasyon Belgesi’nin verilmesine karar vereceğini anlatan Aracı, “Ülkemizde bu belgeye sahip sadece iki okul var ve GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz, Uluslararası Proje Danışmanlarımızın yol göstericiliği ve liderliğinde hazırlıklarını tamamlayıp başvurusunu yaparak Erasmus Akreditasyon Belgesi’ni almak konusunda çok kararlı” diye konuştu.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.