“CARİ AÇIĞIN ÇARESİ YERLİ TEKNOLOJİDE”

Masdaf Yönetim Kurulu Üyesi Denizhan Polatoğlu, cari açığı kapatmanın yolunun katma değeri yüksek olan yerli ve milli teknolojilerden geçtiğini belirtti.

“CARİ AÇIĞIN ÇARESİ YERLİ TEKNOLOJİDE”

Masdaf Yönetim Kurulu Üyesi Denizhan Polatoğlu, cari açığı kapatmanın yolunun katma değeri yüksek olan yerli ve milli teknolojilerden geçtiğini belirtti.

19 Aralık 2020 Cumartesi 09:41
“CARİ AÇIĞIN ÇARESİ YERLİ TEKNOLOJİDE”

Masdaf Yönetim Kurulu Üyesi Denizhan Polatoğlu, pompa sektöründeki inovatif ürün ve hizmetleri ile hem yurt içinde hem de küresel rekabette değer zincirinin önemli bir halkasını oluşturduklarını belirterek “Cari açığı kapatmanın yolu katma değeri yüksek olan yerli ve milli teknolojilerden geçiyor” dedi.  Masdaf’ın 52 bin metre kare alan üzerine kurulu üretim tesislerinde geliştirdiği inovatif ve rekabetçi pompa teknolojileri ile hem iç pazardaki talebi karşılıadığına hem de 65’den fazla ülkeye ihracat yaptığına dikkat çeken Polatoğlu, “Hedef pazarlardaki tüketici eğilimlerini yakından takip edip, müşterilerimizin nabzını tutuyoruz ve bu doğrultuda Ar-Ge faaliyetlerimize yön veriyoruz. Kısacası iç pazardaki motivasyonumuzla yetinmiyoruz, global pazarlarda markalaşma yolunda önemli adımlar atıyoruz” diye konuştu.

 “YÜZDE 20’LERE VARAN VERİM ARTIŞI SAĞLADIK”

Türk sanayisinin hem teknolojik altyapısıyla hem de mühendislik gücüyle dünyadaki gelişmelere kısa sürede adapte olduğunu belirten Polatoğlu, “İlk kez 2011 yılında Almanya’da bir fuarda telaffuz edilen endüstri 4.0, Masdaf dahil alanında lider sanayi kuruluşlarının üretim süreçlerine adapte edildi. Dijitalleşen üretim süreçleri, Türk sanayicilerine global pazarlarda rekabet üstünlüğünün yanı sıra yüzde 15 -20 sanayi verimliliği sağladı. Ayrıca dünya üretim zincirinden daha fazla pay alan bir Türk sanayisi yarattı. Biz de Masdaf olarak Endüstri 4.0 kapsamında hayata geçirdiğimiz teknoloji yatırımlarımızla üretim süreçlerimizde yüzde 20’lere varan verim artışı sağladık” açıklamasında bulundu.

“SU KAYIP VE KAÇAKLARINI ÖNLÜYORUZ”

Türk sanayisinin hayatımızı kolaylaştıran akıllı ürünler konusunda da global markalara karşı rekabet üstünlüğü sağladığını belirten Polatoğlu, konuyu pompa özelinde ele alarak, yerli ve milli olan akıllı pompa teknolojilerinin, su ve enerji kaynaklarının verimli kullanımı açısından sağladığı faydaya dikkat çekti. Polatoğlu şöyle devam etti:

“Küresel ısınmadan doğrudan etkilenen su kaynaklarının yanlış yönetimi ve kullanımı nedeniyle dünya nüfusunun yüzde 40’ı susuzluk tehlikesi ile karşı karşıya bulunuyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Türkiye nüfusunun 2030 yılında 100 milyona ulaşacağını öngörüyor. Bu durumda da kişi başına düşen su miktarının yıllık 1120 metreküp olması bekleniyor. Kısacası artan nüfusumuzla birlikte su fakiri bir ülke olma yolunda ilerliyoruz. Hem ham su transferi ve dağıtımı hem de kullanım sonrası oluşan atık suların etkili ve verimli bir şekilde yönetilmesi, ekosistem ve dolayısıyla geleceğimiz için hayati önem taşıyor. Masdaf olarak, yaşam kaynağımız olan suyun temini için verimli teknolojiler geliştiriyoruz. Özellikle binalara, endüstrilere ve kamusal altyapıya yönelik olarak geliştirdiğimiz “akıllı su şartlandırma sistemleri” ile küresel anlamda yaşanmakta olan su krizini önlemeye yönelik adımlar atıyoruz. Enerjiyi verimli kullanan akıllı pompa teknolojilerimiz ile su kayıp ve kaçaklarını önlüyoruz.”

Son Güncelleme: 19.12.2020 09:46
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.