AKSİYON ALDI, TESCİLİ KAPTI

BANTBORU, COVID 19 pandemi sürecinde çalışan sağlığı ve güvenliği alanında sıkı önlemler alan öncü kuruluşlar arasında yer alıyor. Firma, küresel sağlık krizine yönelik olarak Mart ayında devreye aldığı acil eylem planı kapsamındaki önlemleri sayesinde uluslararası geçerliliğe sahip "TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi" aldı.

AKSİYON ALDI, TESCİLİ KAPTI

BANTBORU, COVID 19 pandemi sürecinde çalışan sağlığı ve güvenliği alanında sıkı önlemler alan öncü kuruluşlar arasında yer alıyor. Firma, küresel sağlık krizine yönelik olarak Mart ayında devreye aldığı acil eylem planı kapsamındaki önlemleri sayesinde uluslararası geçerliliğe sahip "TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi" aldı.

02 Eylül 2020 Çarşamba 14:24
AKSİYON ALDI, TESCİLİ KAPTI

Ürünleri, dünyada üretilen 100 araçtan 4’ünde kullanılan ve güçlü rekabetçi performansıyla 23 ülkeye ihracat gerçekleştiren, kendi alanında dünyanın en büyük 5 üreticisinden biri ve ülkemizin öncü kuruluşu BANTBORU, Covid- 19 pandemisine yönelik eylem planı uygulamasında önde gelen kuruluşlar arasında yer alıyor. Küresel sağlık krizi tehdidini erken bir zamanda görüp, çalışan sağlığı ve güvenliği odaklı iş sürekliliği eylem planı kapsamında alınması gereken önlemleri tereddütsüz bir şekilde hayata geçiren BANTBORU, ilgili denetimler sonrasında uluslararası geçerliliğe sahip belgeyi almaya hak kazandı. Türk Standartları Enstitüsü’nün “TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi”, Covid-19 pandemi riskinin, tedarik zincirinin tüm aşamalarında ve tüm paydaşları kapsayacak şekilde, Türk Standartları Enstitüsü’nün yayımladığı kılavuzlara uygun olarak yönetildiğinin bir göstergesi olarak, denetimler sonrası veriliyor.

   

İNSANLIĞIN GELECEĞİ MEVZUBAHİS

TSE Covid-19 Güvenli Üretim Belgesinin, güvenli üretim süreçlerinin en yetkin makamca tescili niteliği taşıdığını söyleyen BANTBORU CEO’su Sinan Gider, “Çalışma arkadaşlarımız, paydaşlarımız ve onların yakınlarından başlayarak, insan ve toplum sağlığının korunması yolunda gerekli önlemleri almayı; devamında da insanlığın var oluşu ve geleceği açısından hayati öneme sahip ekonomik aktivitenin sürdürülebilirliğine katkılarımızı sürdürmeyi hedefledik. Bu belgenin alınmasında en büyük başarı payı, sorumluluk bilinci ile hareket eden, işlerini en iyi şekilde yaparken aldığımız önlemlerin uygulanmasında bizlere yardımcı olan tüm çalışma arkadaşlarımındır. Bu vesile ile kendilerine bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

   

COVID 19 pandemisinin, insan sağlığı açısından olduğu kadar, sosyal yaşam ve ekonomik aktivite açısından da küresel boyutta insanlığın bugüne dek karşı karşıya kaldığı en önemli tehditlerden biri olduğunu vurgulayan Sinan Gider, “Erken bir zamanda gördüğümüz bu tehdidi yönetirken, tavizsiz önceliğimiz, insan sağlığı oldu. COVID 19 - Risk değerlendirmelerimiz ve acil durum planlarımız 16 Mart haftası itibarı ile tamamlandı ve devreye alındı. Tüm yerleşkelerimizde, tüm çalışma alanlarında, yemekhanelerde ve servis araçlarında düzenli dezenfeksiyon, hijyen noktaları, mesafe, maske kullanımı, giyinme, toplantı ve çalışma alanlarının düzenlenmesi olarak özetlenebilecek sıkı önlemlerimizle yolumuza devam ettik. Farklı senaryolara yönelik planlarımızı hazırladık. Çok hızlı bir şekilde uygulamaya geçirdiğimiz önlem ve aksiyonlarımız, küresel rekabetin başat oyuncuları olan iş ortaklarımıza karşı sorumluluklarımızı da kesintisiz yerine getirmemizi, üretim ve ihracat sürekliliği elde etmemizi sağladı” şeklinde konuştu.

   

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.