2015 VERİMLİLİK PROJE ÖDÜLLERİ’NDE TEPE İSİMLERDEN ORTAK MESAJ: İŞLETMELER VERİM YÜKSELTMELİ

2015 Verimlilik Proje Ödülleri, 2015 Verimlilik Haftası kapsamında sahiplerini buldu. Etkinlikte konuşan Verimlilik Genel Müdürü Anıl Yılmaz ve Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, kaynakları doğru kullanmanın altını çizerek, işletmelere ‘verim yükseltin’ mesajı verdi.

2015 VERİMLİLİK PROJE ÖDÜLLERİ’NDE TEPE İSİMLERDEN ORTAK MESAJ: İŞLETMELER VERİM YÜKSELTMELİ

2015 Verimlilik Proje Ödülleri, 2015 Verimlilik Haftası kapsamında sahiplerini buldu. Etkinlikte konuşan Verimlilik Genel Müdürü Anıl Yılmaz ve Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, kaynakları doğru kullanmanın altını çizerek, işletmelere ‘verim yükseltin’ mesajı verdi.

05 Mayıs 2015 Salı 11:36
2015 VERİMLİLİK PROJE ÖDÜLLERİ’NDE TEPE İSİMLERDEN ORTAK MESAJ: İŞLETMELER VERİM YÜKSELTMELİ    Gizem MÜJDE--Ankara ATO Congresium’da açılışı yapılan 2015 Verimlilik Haftası’nda verim vadeden projelerde ödül bereketi yaşandı. Açılış konuşmasını yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürü Anıl Yılmaz, sanayide verim temelli gelişimin öngörüldüğü bir kalkınma modelinin benimsendiğini belirtirken, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu ise kaynak sarfiyatından ziyade doğru kullanımın altını çizdi. Etkinlikte söz alan sanayici Mümin Erkunt’un kızı Erkunt Traktör Genel Müdürü Zeynep Erkunt Armağan da, üretim ve verimin önemini vurgulayarak firmaların israftan kaçınması gerektiğini söyledi. 2015 Verimlilik Proje Ödülleri kapsamında başarıları taçlanan 25 işletme, ödüllerini Davut Kavranoğlu’nun elinden aldı.

“Verime gönül verdik”


Verimlilik Genel Müdürü Anıl Yılmaz, paydaşların desteğiyle düzenlenen verimlilik etkinliklerinin geniş yankı uyandırmakta olduğunu belirtti. Verim temelli sanayi üretimine geçiş için Bakanlık çalışmalarının sürdüğünü belirten Yılmaz, verimliliğe gönül veren akademisyenlere, iş dünyasına, STK’lara, sanayicilere ve araştırmacılara teşekkür etti. Sürdürülebilir sanayinin enerji verimliliğini sağlayarak yakalanabileceğini söyleyen Anıl Yılmaz; “Amacımız, hayatın her alanında verimlilik arayışını canlı tutmaktır” dedi.

Yeşil OSB’ler kurulacak, KOBİ’ler verim kazanacak


Törenin açılışında konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu, törenin açılışında yaptığı konuşmada, verimliliğin insan hayatında, işletmelerde ve ülkenin bütününde temel ve vazgeçilmez bir kavram olduğunu söyledi ve özellikle işletmelerden verim konusuna ekstra özen göstermeleri gerektiğini ifade etti. Gelişmiş bazı ülkelerin kıt doğal kaynakları olmasına karşın verim sayesinde imrenilecek düzeye geldiklerini belirten Kavranoğlu; “Zenginlik doğal kaynaktan değil, akıldan kaynaklanır” diye konuştu. Bakanlığın verimliliğe dönük çalışmalarını örnekleyen Kavranoğlu; “Verimliliğin yapısal dönüşümü için 2015-2018 Verimlilik Stratejisi ve Eylem Planı’nı hazırladık. Bu belge kapsamında, ulusal eko-verimlilik programı ve temiz üretim merkezlerinin kurulması, endüstriyel simbiyoz (ortak yaşam) uygulamalarının çoğaltılması, yeşil OSB'lerin kurulması, KOBİ verimlilik eğitimleri için model fabrika kurulması, Türkiye bölgesel ve sektörel verimlilik haritasının oluşturulması, Verimlilik Akademisi’nin kurulması gibi önemli eylemleri hayata geçirmek üzere çalışmalarımızı sürdüreceğiz" açıklamasında bulundu.

“Verimsizlik, sermaye kaybettirir”Sanayici Mümin Erkunt’un kızı, Erkunt Traktör’ün Genel Müdürü Zeynep Erkunt, verim ve israf konuları üzerinde durarak firmaları tasarrufa çağırdı. Kar ve kalite anlayışını artırma tavsiyesi veren Armağan, firmalarının başarı grafiğini verimin yükselttiğini belirterek; “Her verimsizlik, daha fazla sermaye ve daha fazla kayıp demektir” diye konuştu. 
Son Güncelleme: 05.05.2015 12:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.