Yıl: 2012, Hedef: zirve

Türkiye’nin en ucuz maliyetli OSB’si yeni yıldaki eylem planını belirledi;

Yıl: 2012, Hedef: zirve

Türkiye’nin en ucuz maliyetli OSB’si yeni yıldaki eylem planını belirledi;

27 Aralık 2011 Salı 09:07
Yıl: 2012, Hedef: zirve
Yıl: 2012, Hedef: zirve

Sanayi kenti Gebze’de kurulu bulunan Güzeller OSB, çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. 2012 yılında birçok projeye hayat verecek olan GGOSB, katılımcısına en iyi hizmeti vermeyi planlıyor.

Adem Ceylan başkanlığındaki GGOSB 2012 yılına yönelik hedef tablosunu çıkartı. Yeni yılda birçok çalışmaya imza atacak olan bölge yaptığı yatırımları yine en kaliteli ve en ucuza mal etmeyi hedefliyor. GGOSB 2012 yılında zirve yapacak.

Yeni yıla yeni projeler

Gebze Güzeller OSB Türkiye’nin en ucuz maliyetli OSB’si olma gururunu zirveye çıkartmak istiyor. Yeni yıla yeni umutlarla girecek olan GGOSB ilk olarak sosyal donatıyı zenginleştirecek. Bölgedeki mevcutta bulunan ticari yapılara yenileri eklenecek.

Yeşil donatılar artacak

Çevreye olan tutkusuyla bilinen Adem Ceylan yeni yılda GGOSB’u mini ormana çevirecek. Bugüne kadar 20 bine yakın fidan diken Ceylan yeni yılda 10 bin fidanı da çevreye kazandıracak. Ceylan ayrıca sınırlarında bulunan dere ıslah çalışmalarını da sona erdirecek.

Ata’ya ve Türk’e anıt

Gebze Güzeller OSB’nin Cumhuriyete armağanı olan Atatürk Heykeli 3 ay gibi bir sürede tamamlandı. Yapımında 22 ton çelik ile 5 kamyon kaya kullanılan heykel 15 metre yüksekliğe sahip. Ayrıca heykelin dış yüzeyi kompozit panelle çevrildi. TEM otoyolu ve Gebze’den de rahatlıkla görünebilen heykel çevresine düzenlemede yapıldı. Yeşil alanlar oluşturuldu, tarihi görünüm taşıyan çeşmeler inşa edildi. Yine heykelin yanına Türk bayrağını taşıyan 35 mt’lik bir bayrak direği dikildi. Her iki nadide yapı özellikle geceleri ışıklandırmalarıyla dikkat çekmektedir. 264 OSB’nin içinde tek olan bu çalışma bölgemiz olan Gebze ve komşu OSB’lerden de takdir toplamıştır.

Yönetim binası yenilendi

OSB yönetimleri yoğun ve hassas hizmet kurumları olduklarından dolayı, en modern yönetim yapılarına ihtiyaç duyarlar. Gebze Güzeller OSB yönetimi de bu ihtiyacı karşılayacak yeni bir yönetim binası yaptı. 2011 yılı Mart ayından itibaren sanayiciye hizmetler bu binadan yönetiliyor. Son derece modern ve teknolojinin tüm imkanları kullanılarak yapılan yeni idari binamız, 4.500 metrekare kapalı alana sahip olup, 3.500 metrekare açık alan üzerine kuruludur. Hizmet binamızda ki birimler; 250 kişi kapasiteli konferans salonu ve kongre alanı, 250 metrekarelik 7/24 hizmet sunacak Ortak Sağlık Güvenlik Birimi (OSGB), arşiv odası, teleminikasyon ve sistem odası, 150 kişi kapasiteli yemek salonu, VIP yemek salonu, 24 araçlık kapalı ve 50 araçlık açık otopark, çalışma odaları, toplantı odaları mevcuttur.

Çevre;

GGOSB Çevre Birimi, günümüzde hızla artan çevre bilincine katkıda bulunmak dolayısıyla sahip olduğumuz doğal kaynakların sürdürülebilir çevre yönetimi dahilinde korunmasını sağlamak ve bu alanda bölgemizin çevre konusuna verdiği önem açısından örnek bir OSB olmasını sağlamayı amaçlamaktadır.

Doğalgaz;

Bölgemiz doğalgaz yakıtının kullanımına yönelik 15.06.2006 tarihinde bir ihale gerçekleştirmiş ve bölge içi doğalgaz şebekesi alt yapı inşaatı yapımına 14.08.2006 tarihinde başlanmıştır. Bölgemizin toplam kapasitesi 13.000 Nm³/h olarak belirlenmiş, bu tüketim değerinin 8.000 Nm³/h’ı bölge içi fabrikaların tüketim kapasiteleri, 5.000 Nm³/h’ ı genişleme sahası tüketimine göre projelendirilmiştir.

Elektirik;

GEBZE Güzeller Organize Sanayi Bölgesi ed-osb/1391-2/1005 lisans numarası ile 29.11.2007 tarihinden itibaren onaylı, sınırları içerisinde faaliyet göstermek üzere 20 yıllığına OSB elektrik dağıtım lisansı almış bulunmaktadır. GGOSB’un elektrik temini TEİAŞ’a ait GOSB 154/34,5 kw indirici merkezde bulunan kendi fi derinden karşılanmaktadır.

GGOSB MOBESE’ye geçiyor

GGOSB güvenlik hizmeti 7/24 kesintisiz olarak verilmektedir. Verilen hizmetler Güvenlik Birim Başkanlığı Genel Müdürlüğü’ne bağlı ve ISO 9001 Kalite Standartlarına uygun olarak; bölge içindeki güvenliği sağlamak, giriş - çıkış kontrolleri, iç yol¬ların kontrolü ve denetimi ile düzenlemelerin sağ¬lanması, trafik kazalarında gerekli tedbirleri almak, bölge içinde meydana gelecek olaylarda koordineli çalışmak gibi sıralayabiliriz. Ayrıca bölge 2012 yılında MOBESE sistemine geçiş yapıyor.Peyzaj;

GGOSB müdürlüğü içerisindeki yeşil alan¬ları düzenlemek, ıslah etmek ve düzenli bir biçimde yeşil alanları arttırmak için yapılmakta olan çevre düzenleme ve peyzaj çalışmalarına 2007 yılında başlamış ve halen devam etmek¬tedir. Bu kapsamda 2007 yılın¬dan bu yana 18.000 adet fidan dikimi ile devam eden çalış¬malarımızı bundan sonraki yıllarda 9.000 adet fidan daha dikerek sürdürme¬yi planlıyoruz.

Su;

GGOSB müdürlüğü olarak katılımcılarımıza ana ringi tamamlamış 1000 ton kapasiteli su deposu ile hizmet vermeye devam etmektedir. Müdürlüğümüz ayrıca Kocaeli Su ve Kanalizasyon (İSU) Genel Müdürlüğü ile 23.05.2007 tarihinde bir protokol imzalamış, bu çerçevede Denizli Gölet’inden arıtma tesisi ve isale hattı yapımı tamamlanarak katılımcımızın içme ve kullanma su ihtiyaçlarına ilaveten destek sağlamıştır.

Son Güncelleme: 04.11.2013 11:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.