SERMAYESİ GÜVEN, HİZMETİ ‘A’ KALİTE

Konya Akşehir’in alanındaki ilk ve tek firması Organize OSGB, verdiği hizmetin kalitesiyle parmakla gösteriliyor. ‘İnsan’ ve ‘güven’ kavramlarına hak ettiği değeri vererek sektörde yol alan OSGB’ye 25 yıllık doktorluk tecrübesiyle iş ahlakını bütünleştiren Dr. Kadir Öztaş referans oluyor.

SERMAYESİ GÜVEN, HİZMETİ ‘A’ KALİTE

Konya Akşehir’in alanındaki ilk ve tek firması Organize OSGB, verdiği hizmetin kalitesiyle parmakla gösteriliyor. ‘İnsan’ ve ‘güven’ kavramlarına hak ettiği değeri vererek sektörde yol alan OSGB’ye 25 yıllık doktorluk tecrübesiyle iş ahlakını bütünleştiren Dr. Kadir Öztaş referans oluyor.

11 Mart 2016 Cuma 11:57
SERMAYESİ GÜVEN, HİZMETİ ‘A’ KALİTE   2014’te ilçedeki Ortak Sağlık Güvenlik Birimi eksiğini kapatmak için Akşehir OSB içerisinde kurulan Organize OSGB, İş Sağlığı ve Güvenliği sektöründe ezber bozacak. Güven, tecrübe ve prensip çemberinde faaliyette bulunan şirketin mükemmeliyetçi hizmet anlayışı olduğunu belirten Organize OSGB İşyeri Hekimi ve Şirket Sorumlusu Dr. Kadir Öztaş; “Güvene dayalı oluşturduğumuz çevremiz ve iş ahlakımız en büyük referansımızdır” şeklinde konuştu. İSG sektöründe ücretten ziyade verilen hizmetin mercek altına alınması gerektiğini dile getiren Dr. Kadir Öztaş, sektörel mevzuatlar çerçevesinde yapılabilecek kanuni değişimlerin olduğunun da altını çizdi.

Akşehir’de tek
Organize OSGB’nin kuruluş serüveniyle ilgili bilgi verebilir misiniz?
6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu uygulanmaya başlamasıyla Akşehir’de faaliyet gösteren işletmelere merkezi çevre şehirlerde olan şirketler tarafından hizmet verildiğini görünce bulunduğumuz şehirde bu konuda bir eksiklik olduğunu düşünerek bu eksikliği giderebilmek amacıyla 2014 yılı sonlarına doğru şirketimizin kuruluşunu gerçekleştirdik.

‘Güven’ merkezleri
Yetkin bir OSGB’nin özellikleri nelerdir? Hangi kriterlere sahip olunmalıdır?
İsimden de anlaşılacağı gibi ‘güven’ bizim şirketimizde en temel unsurdur. Çalışma prensiplerimiz ile işletmelere tam bir güven vererek destek olmaktayız. Ayrıca çalıştığımız işletmelerde yasanın öngördüğü çalışma sürelerine tam uyarak ve bu sürelerde işin gereğini yerine getirerek sürdürmekteyiz.

Referansı engin tecrübesi
Organize OSGB, müşterilerine neler vadetmektedir? Verdiğiniz hizmetleri sıralayabilir misiniz?
Şirketimizi kurmadan önce 25 yıl süresince Akşehir’de doktor olarak görev yaptım. Bu süre içerisinde insanlarla kurduğum diyaloglar ve iş ahlakı benim en büyük referansım olmuştur. Çalıştığımız işletmeler bunu dikkate alarak bizden vaat istememekte, OSGB’nin yapması gereken tüm hizmetlerin fazlası ile yerine getirileceğini bilmektedirler. Ayrıca hizmet verdiğimiz işletmeler çalışma saatlerimizin dışında da bizlere her zaman ulaşabilmektedirler.

“Hizmet kalitesi baz alınmalı”
Sektörel mevzuatların yeterlilik durumunu yorumlayabilir misiniz? Reform ve değişimler gerekmekte midir?
İşletmelerin iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin karşılığı olarak bu hizmeti veren şirketlere yapacakları ödemelerin yasada nasıl çalışma süreleri belirlenmiş ise bu bedelin de yasa ile belirlenmesi ve yine bu belirlenen bedelin SGK prim ödemeleri gibi bir devlet kuruluşuna yapılması ve hizmeti veren şirketin de alması gereken ücreti bu primlerden almasının sağlanması halinde, işletmeler aldıkları hizmetin kalitesine göre iş sağlığı ve güvenliği hizmeti veren şirketler arasında tercihlerini yapacaklardır. İş sağlığı ve güvenliği hizmeti bu şekilde temelinde ücret pazarlığı yapılmayan sadece hizmet kalitesinin arandığı bir çalışma ortamına döneceğinden istenilen amaca da ulaşılmış olacaktır.

Akşehir, Organize OSGB’nin arkasında
Konya Akşehir’de bulunan ilk ve tek OSGB unvanlı firma olarak OSB’de faaliyet gösteriyorsunuz. Bu durum bilinirliğinize ve iş kalitenize yansıyor mu, değerlendirme yapabilir misiniz?
Gerek ben gerekse çalışma arkadaşlarım şimdiye kadar ki iş hayatlarında hep en iyiye ulaşmaya çalışan kişilerdir. Bu durum yaşadığımız şehirde herkes tarafından bilinmektedir. Bu nedenle tanınma adına bir sıkıntı yaşadığımızı söyleyemeyiz. Kalite konusunda da insanların bu nedenle bizlerden beklentileri her zaman yüksek olmuştur. Bu durum bilincinde olarak en yüksek standartlarda hizmet veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz.
Son Güncelleme: 11.03.2016 12:06
Anahtar Kelimeler:
Organize OSGBKadir Öztaş
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.