Niğde OSB’de su zamsız. Elektriğe indirim yolda

Halen 80 firmanın faaliyette bulunduğu Niğde OSB henüz tahsisi yapılmayan parseller için yeni yatırımcılar bekliyor. Sanayiciye kullanım suyunu 2013’te de 2012 fiyatı ile sunan yönetim elektrikte yüzde 11 indirime hazırlanıyor. Sanayiciye bürokratik işlemler ücretsiz veriliyor.

Niğde OSB’de su zamsız. Elektriğe indirim yolda

Halen 80 firmanın faaliyette bulunduğu Niğde OSB henüz tahsisi yapılmayan parseller için yeni yatırımcılar bekliyor. Sanayiciye kullanım suyunu 2013’te de 2012 fiyatı ile sunan yönetim elektrikte yüzde 11 indirime hazırlanıyor. Sanayiciye bürokratik işlemler ücretsiz veriliyor.

06 Şubat 2013 Çarşamba 11:04
Niğde OSB’de su zamsız. Elektriğe indirim yolda
 

Niğde OSB Başkanı Şevket Katırcıoğlu Niğde OSB’de yatırımda bulunulması için girişimcilere açık çağrıda bulundu. Katırcıoğlu konuya dair yaptığı açıklamada sanayicilere yatırım için her türlü kolaylığı sağladıklarını belirtip sanayicilerin kullanımına tahsis ettikleri suyu 2013 yılında da 2012 fiyatıyla sattıklarını, elektrikte bağlantı tipini değiştirme çalışmalarının sonuçlanmasının ardından ise yüzde 11 indirim yapacaklarını söyledi. Niğde OSB’de yürütülen bürokratik işlemlerde sanayicilerden harç dahil olmak üzere hiçbir bedel alınmadığını aktaran Katırcıoğlu, konum itibariyle de çok avantajlı bir bölgede yer aldıklarını dile getirdi.

Sanayicilerin yönetiminde
1985 yılında kurulmuş bir OSB olarak zamanla birlikte sorunlarının çoğunu aşan bir OSB’de yatırım yapmanın pek çok avantajı olduğuna dikkat çeken Katırcıoğlu, “Bölgesel ve sektörel teşvik programında 5. bölge olarak yer alan Niğde ve Niğde OSB’de yatırımcılar bu programda yer alan vergi indirimi, KDV istisnası, gümrük vergisi muafiyeti, vergi indirimi, sigorta primi işveren hissesi desteği, yatırım yeri tahsisi, faiz desteğinden yararlanabilmektedir. Aynı program çerçevesinde büyük ölçekli yatırımlar ve stratejik yatırımlar da desteklenmektedir. 2003 yılında yapılan ilk genel kurul toplantısında Niğde OSB Müteşebbis Heyeti'nin görevi sona ermiş ve Niğde OSB sanayicilerin yönetimine geçmiştir. Sanayici sorunlarını kendisi de yaşayan yönetim kurulu bölge sanayicilerine hizmet vermektedir" diye konuştu.

Suyu zam yok
Niğde'ye yatırımcıları davet eden Başkan Katırcıoğlu, "Niğde'de yan sanayi ve ulaşım, nakliye, servis gibi lojistik imkanları geniş ve sorunsuzdur. Sanayicilere 2012 yılında olduğu gibi 2013 yılında da 0.75 TL/m³ fiyat üzerinden kesintisiz kullanma suyu hizmeti verilmektedir. Tesislerin su şebekesine bağlanabilmeleri için her parselin kenarında bağlantı tesisatı mevcuttur.

Elektriğe yüzde 11 indirim
Bölge sanayicilerimizin daha uygun fiyatlarda elektrik kullanmalarını sağlamak için Niğde OSB’nin elektrik bağlantı tipi değiştirilerek TEİAŞ'a bağlı iletim abonesi olması çalışmaları başlatılmıştır. Bu bağlantı tipinin değişmesi ile birlikte elektrik birim fiyatlarında yüzde 11 oranında indirim sağlanacaktır. Bölge içi elektrik şebekesinde her sanayi parseline OG/AG enerji bağlantı noktası tesis edilmiştir.

Doğalgaz yayılıyor
Niğde ve Bor İlçesi'ni besleyen doğalgaz ana istasyonu bölge içerisindedir. Bölgemizde talep eden firmalara doğalgaz kullanımları sağlanmış, bölgenin tamamını besleyebilecek kapasiteli MS-B istasyonları hazır hale getirilmiş, bölgenin tamamına dağıtılması için projeler hazırlatılmıştır. Niğde deprem riski düşük iller arasında olduğu için yatırım maliyetleri düşük olmaktadır.

Harç ücreti yok
Yasal muafiyet ve indirimler yanında Niğde OSB Yönetim Kurulu ve Bölge Müdürlüğü tarafından hazırlanan resmi yazı ve belgeler, izin ve ruhsat işlemleri (yapı ruhsatı, yapı kullanma izni, işyeri açma izni, SM ve GSM ruhsatları) ve diğer hizmetler için sanayicilerden hiçbir harç ve ücret alınmamaktadır" dedi.

İpoteksiz, şerhsiz
Niğde OSB’nin Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı başta olmak üzere hiçbir kamu ve özel kuruluşa, bankalara kredi borcu olmadığı için; girişimcilere ipoteksiz ve şerhsiz arsa tahsis edildiğini söyleyen Katırcıoğlu, "Niğde OSB ve bölge yönetimi tarafından yatırım yapan ve yapacak olan bütün girişimcilere gereken kolaylıklar sağlanmaktadır" diyerek sözlerini tamamladı.
Son Güncelleme: 06.02.2013 11:06
Anahtar Kelimeler:
Niğde Osb
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.