Önceliği üretim ve lojistik

Trakya Kalkınma Ajansı, 2013 yılı doğrudan faaliyet desteği programı kapsamında paydaşlarına 500 bin TL mali destek sağlayacak. Programın öncelikleri arasında yenilikçilik, girişimcilik, üretim ve lojistik yer alıyor.

Önceliği üretim ve lojistik

Trakya Kalkınma Ajansı, 2013 yılı doğrudan faaliyet desteği programı kapsamında paydaşlarına 500 bin TL mali destek sağlayacak. Programın öncelikleri arasında yenilikçilik, girişimcilik, üretim ve lojistik yer alıyor.

20 Ağustos 2013 Salı 10:39
Önceliği üretim ve lojistik
 

    Trakya Kalkınma Ajansı, destek programları ile bölgeye kaynak aktarmayı sürdürüyor. Bu kapsamda 2013 yılı doğrudan faaliyet desteği programını ilan eden ajans bu program vasıtasıyla paydaşlarına 500 bin TL mali destek sağlayacak. Kurulduğu günden bu yana mali destek, teknik destek ve doğrudan faaliyet desteği programları aracılığıyla Trakya'nın kalkınması için bölgeye tamamı karşılıksız olmak üzere yaklaşık 44 milyon TL'lik bir kaynak aktaran Trakya Kalkınma Ajansı - TRAKYAKA, yeni bir mali kaynağı daha paydaşlarının hizmetine sunuyor. Ajans, sosyo-ekonomik gelişmeyi hızlandırabilecek önemli fırsatların değerlendirilmesine ve sosyo-ekonomik gelişme önündeki dar boğazların giderilmesine yönelik tedbirleri ve planlama/araştırma faaliyetlerini desteklemek amacıyla 2013 yılı doğrudan faaliyet desteği programını ilan etti.

Başvurular bekleniyor
Kalkınma ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılmasına, bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesinde acil tedbirlerin alınmasına ve kritik öneme sahip araştırma ve planlama çalışmalarına destek sağlamak üzere açılan 2013 yılı doğrudan faaliyet desteği programı TRAKYAKA paydaşlarının başvurularını bekliyor. Bölgenin yenilikçilik ve girişimcilik kapasitesini geliştirmeye yönelik iş geliştirme merkezleri, teknoloji geliştirme merkezleri, TGB’ler gibi kuruluşların ve bunların tesislerinin kurulması amacıyla yapılacak fizibilite benzeri ön çalışmalar gibi bölge için önemli olabilecek stratejik eylemlerin başlatılmasına ve gerçekleştirilmesine katkı sağlayacak olan DFD programı kapsamında 500 bin TL mali destek sağlanacağı belirtiliyor.

Programın öncelikleri
Büyük hacimli yatırım kararlarına kısa vadede etki edilmesine ve bu kararların yönlendirilmesine katkı sağlayacak faaliyetlerin de destekleneceği programın öncelikleri arasında yenilik ve girişimcilik, üretim ve lojistik, enerji verimliliği, kentsel kimlik ve tasarım, afet acil yardım, kültür ve turizm konularındaki fizibiliteler, planlama ve araştırma çalışmaları yer alıyor. Mahalli idareler, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, teknoloji geliştirme bölgeleri ve TGB’ler, OSB’ler, KSS’ler,  birlikler ve kooperatifler ile sivil toplum kuruluşlarının başvurabileceği DFD programı çerçevesinde proje başına 25 bin ila 75 bin TL karşılıksız hibe desteği sağlanıyor.

Başvurular KAYS üzerinden
31 Aralık 2013 Salı günü saat 18.30'a dek sürecek olan 2013 Yılı DFD programı başvuruları Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) üzerinden kabul ediliyor. Başvuruların sistemden alınan çıktılarının elden veya posta yolu ile son başvuru tarihinden itibaren en geç beş iş günü içerisinde ajansa teslim edilmesi gerekiyor. DFD kapsamında aynı başvuru sahibi aynı yıl içinde en fazla üç proje sunabiliyor ve en fazla bir projesi için destek alabiliyor. Ajans, başarılı faaliyetlere sağlanacak mali desteğin program bütçesine ulaşması halinde son başvuru tarihini beklemeksizin başvuru kabulünü sona erdirebiliyor. Bu nedenle başvuru sahiplerinin başvurularını iletmek için son başvuru tarihini beklememeleri tavsiye ediliyor.

 

Son Güncelleme: 20.08.2013 10:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.