banner250

Dört projeden ikisine tam mali destek getirtti

Sorumluluk bölgesindeki dört ildeki 22 OSB arası işbirliği ve platform ağı kuran Zafer Kalkınma Ajansı; Uşak’taki iki OSB’nin iki yıldaki sekiz projesinin temelini oluşturdu. Dört projeye bedelsiz eğitim desteği aldırttı. Bütçeli dört projesinden ikisine tam, ikisine yüzde 46 ve 50 oranlarında mali destek getirtti.

Dört projeden ikisine tam mali destek getirtti

Sorumluluk bölgesindeki dört ildeki 22 OSB arası işbirliği ve platform ağı kuran Zafer Kalkınma Ajansı; Uşak’taki iki OSB’nin iki yıldaki sekiz projesinin temelini oluşturdu. Dört projeye bedelsiz eğitim desteği aldırttı. Bütçeli dört projesinden ikisine tam, ikisine yüzde 46 ve 50 oranlarında mali destek getirtti.

21 Eylül 2012 Cuma 10:28
Dört projeden ikisine  tam mali destek getirtti  Merkezi Kütahya’da yer alan Zafer Kalkınma Ajansı bulunduğu ille birlikte Afyonkarahisar, Manisa ve Uşak illerindeki toplam 22 OSB arasında bir iletişim ve işbirliği platformu kurdu. Ajans, TR33 diye adlandırılan bölgesinde 2011 yılında önce Manisa OSB ardından Uşak OSB’de iki ayrı OSB’ler zirvesi gerçekleştirdi. Zafer Kalkınma Ajansı tarafından gazetemize yapılan bilgilendirmede söz konusu toplantılarda OSB’lerin ihtiyaçlarının, sorunları ve kapasiteleri ile birlikte ele alındığı, zirveler ile dört il arasında önemli bir işbirliği mekanizmasının kurulduğu belirtildi.

UŞAK’TA FARKLI PROGRAMLAR İLE DESTEK
Zirvelerde derlenen bilgi ve görüşlerin TR33 Bölgesi OSB Raporu ve Eylem Planı’na dönüştürülerek basılı hale getirildiği belirtilirken, “Bu eylem planı Zafer Kalkınma Ajansı’nın OSB’lere yönelik destek ve çalışmalarına temel oluşturmakta; OSB’lerin yatırımcılara sunduğu imkanların iyileştirilmesi ile bölgenin yatırım çekme kapasitesi güçlendirilmektedir” denildi. Öte yandan ajans TR33 Bölgesi’nde yer alan tüm OSB’ler gibi Uşak’ta kurulu Uşak OSB ve Uşak Karma OSB’ye de farklı programlar aracılığı ile destek verdi.

UŞAK OSB’NİN OSB’LER PLANI
PROJESİNE YÜZDE 100 DESTEK
Uşak OSB; 2010 ve 2011 yıllarında Teknik Destek Programı kapsamında eğitim ve danışmanlık desteği aldı. Proje yazma-yürütme ile dış ticaret konularında alanında uzman kişiler tarafından eğitimler verildi. Yine 2011 yılı içinde uygulanan Doğrudan Faaliyet Destek Programı çerçevesinde Uşak Karma OSB ortaklığı ile uyguladığı 51 bin 792.38 TL bütçeli, “Uşak İli OSB’leri Mevcut Durum Analizi ve Stratejik Plan Çalışması” adlı projesine yüzde 100 oranında mali destek aldı. Bu projede Uşak OSB’ye, Uşak Deri (Karma) OSB’de ortak oldu.

ARITMA TESİSİNE ÇEVRECİ GÜÇLENDİRME
Son olarak, 2011 yılı içinde başvuruya açılan ve 2012 yılı itibarıyla uygulamaları başlayacak olan “Sürdürülebilir Kırsal ve Kentsel Altyapı Mali Destek Programı” kapsamında; “UOSB Atık Su Arıtma Tesisi Altyapısının Güçlendirilerek Çevreci Uygulamaların Arttırılması” adlı; 624 bin 744.82 TL bütçeli projesine yüzde 50 oranında mali destek almaya hak kazandı.


UŞAK KARMA OSB’NİN GERİ

KAZANIM PROJESİNE TAM DESTEK

Uşak Deri (Karma) OSB 2010 yılı içinde Teknik Destek Programı aracılığıyla proje yazma ve yürütme eğitimi aldı. 2011 yılı içinde de yine aynı program kapsamında üyelerine kalite yönetim sistemine ilişkin verdiği eğitim için destek edindi. 2011 yılı Doğrudan Faaliyet Destek Programı çerçevesinde Ajansın da desteği ile katı atık bertarafı ile ilgili bir fizibilite çalışması yürüttü ve “UKOSB’nin Katı Atık Geri Kazanım/Bertaraf Yöntemlerinin Belirlenmesine Yönelik Fizibilite” adlı 54 bin 534.90 TL bütçeli projesine yüzde 100 oranında mali destek aldı.

ARITMA TESİSİ PROJESİNE
YÜZDE 46 DESTEK EDİNDİ
Aynı OSB son olarak 2012 yılı içinde sonuçlanan Sürdürülebilir Kırsal ve Kentsel Altyapı Mali Destek Programı kapsamında ürettiği, “UKOSB Atıksu Arıtma Tesisi Kapasite Arttırımı ile Sürdürülebilir Çevre Çalışmaları” adlı projesine yüzde 46.40 oranında destek gördü. 1 milyon 616 bin 537.39 TL projenin 750 bin TL’sini söz konusu programdan edindi.
 

Son Güncelleme: 21.09.2012 10:31
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.