banner250

BAKKA, “KOBİ’ler İçin Destekler ve Finansal Araçlar Zirvesi” düzenleyecek

BAKKA, 15 Kasım’da Zonguldak’ta “KOBİ’ler İçin Destekler ve Finansal Araçlar Zirvesi” düzenleyecek.

BAKKA, “KOBİ’ler İçin Destekler ve Finansal Araçlar Zirvesi” düzenleyecek

BAKKA, 15 Kasım’da Zonguldak’ta “KOBİ’ler İçin Destekler ve Finansal Araçlar Zirvesi” düzenleyecek.

12 Kasım 2012 Pazartesi 14:36
BAKKA, “KOBİ’ler İçin Destekler ve Finansal Araçlar Zirvesi” düzenleyecek

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı faaliyet gösterdiği Zonguldak, Karabük ve Bartın’da ekonomik kalkınmanın sağlanması adına faaliyetlerine çok yönlü devam ediyor. Kendisine gelen yatırım taleplerine Mali ve Teknik destekler, doğrudan faaliyet destekleri ile yanıt vermenin yanı sıra devlet teşvikleri ve yatırımcıların kullanabilecekleri kamu ve kamu destekli kurumların işletmelere dönük destekleri hususlarında da yatırımcılara danışmanlık sunuyor. “KOBİ’lere Yönelik Destekler ve Finansal Araçlar Zirvesi” kapsamında Kalkınma Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, KOSGEB Başkanlığı, TÜBİTAK -Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB), Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV), Türkiye Kalkınma Bankası, Kredi Garanti Fonu (KGF), Halkbank ve iştiraki kurumlar, Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV), Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı (TURSEFF) panelist olarak davet edildi. Zirve kapsamında panelist kurumlar ile birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Beceri’10 UMEM Projesi, Local Time stant açarak katılım gösterecekler.

BAKKA, “KOBİ’lere Yönelik Destekler ve Finansal Araçlar Zirvesi” ile bölgenin KOBİ’lerinin devlet destekleri, yatırım kredileri ve kullanabilecekleri finansman araçları noktalarında bilgilendirilmesini ve farkındalık oluşturulması, anlatılan destek ve araçların bölgede kullanım oranının artmasını ve böylece kayıtlı ekonominin ve ekonomik büyümenin teşvik edilmesi ile bölgemizde ekonomik kalkınmanın sağlanmasını hedefleniyor. Zirvede, Kalkınma Ajansı destek mekanizmalarının yanı sıra kamu ve kamu destekli kurumların markalaşma, ihracat, yeni ürün geliştirme, katma değeri yüksek ürün üretimi, üniversite sanayi işbirliği, kapasite artırımı ve ürün çeşitliliğinin sağlanması, ar-ge çalışmaları yönünde verdikleri destekler yapılan sunumlar ile aktarılacak. Katılımcılar ayrıca konferans salonu dışında oluşturulacak fuaye alanında kurulan stantlar ve görevli uzmanlar vasıtası ile sorularını sorabilecek ve başvuru koşulları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilecekler.

Zirve, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı öncülüğünde kurulan Batı Karadeniz İşbirliği Platformu üyeleri olan bölgedeki tüm Ticaret ve Sanayi Odaları, KOSGEB Bölge Müdürlükleri, Kredi Garanti Fonu temsilcilikleri, OSB Yönetimleri, İş adamı dernekleri işbirliği ile gerçekleştirilecek.

Son Güncelleme: 15.08.2015 10:35
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.