En yalın şekliyle girişimciler risk alabilen, cesur, zeki ve geleceği şekillendiren onurlu sanatçılardır. Evet, girişimciler zekidir. Onlar benzerler arasındaki farkı, farklılar arasındaki benzerlikleri görerek yeni ürünlerin ortaya çıkması için ilk adımı doğru atmaya çalışır. Hedefleri ekonomik değildir, ülkenin geleceğini güvence altına alacak çalışmalarını yaparken kaybetme ihtimallerinin de olduğunu bilirler. Ancak bunu önlemek için çözümler düşünen akıllı insanlardır. İçinde bulunduğu her durumda kuralları belirleyen girişimcilerdir, onlar iş başvuruları için CV hazırlamazlar; en güzel CV kimin onun kararını verirler. Onlar, yetenek ve cesaret sahibidir. Bir ülkede girişimcilere ve girişimcilik kavramının durumuna bakarak ülkenin geleceğini yorumlayabilirsiniz. Bu yüzden girişimcilik hayatidir. Çünkü girişimciler ve girişimcilik, içinde bulunduğu toplumdaki düzenin ve eğitim kalitesinin temel göstergesidir. Kendine güvenen ve iş yapma becerisi olan bireyleri yetiştirip yetiştiremediğinizi görürsünüz. Eğitimde bir şeyler yapıyormuş gibi değil, gerçek anlamda neler yaptığınızın somut çıktılarını alırsınız. Düşünen, bilgi temelli fikir üreten, risk alan ve elindeki imkânları en iyi şekilde yöneterek fikirlerini ürüne dönüştürebilen bireyler yetiştirdiğinizi görebilirsiniz bu tabloda... Bilgi hamalı olmayan ve doğru eğitilmiş bireylerle oluşturacağınız girişimcilik ekosistemiyle geleceğin altına imzanızı gururla atabilirsiniz. Girişimciliğin önemini anlatırken; küresel ekonomiye olumlu etki yapmak, yeni kaynakları açığa çıkarmak, ülke ekonomisine ve genetik yapısına katkı sunmak, hayat kalitesini arttırmak, katma değeri yüksek çevreci ürünlerin üretilmesini sağlamak gibi yüzlerce madde daha sayabiliriz.

Teknokentler, teknoloji dönüşümünün odağında, üniversite-sanayi iş birliğini yapılandırmak ve girişimcilik ekosistemine katkı sunma amacıyla kurulmuştur. Bizler de Cumhuriyet Teknokent ailesi olarak girişimcilik ekosisteminin önemini bilerek girişimcilerimiz için çalışıyoruz. Çalışmalarımızı, yönetici ve tüm personele, girişimcilerimizin 7/24 ulaşılabilir olması esasıyla yürütüyoruz. Girişimcilerimizin isteklerini dinliyor, problemlerini hızlıca çözmeye çalışıyoruz. Girişimcilerin aradığı nitelikli işgücünün en kısa sürede temini amacıyla veri tabanı oluşturmaya, çeşitli kurslarla personel ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Üniversite-sanayi iş birliği için her iki kesimi belli aralıklarla buluşturuyoruz. Ar-Ge çalışmaları için kamu desteklerini anlatıyor, üniversitemizin laboratuvar ve kütüphane hizmetlerinden yararlandırıyoruz. Bilinçli girişimcilerin sektörlerde öne çıkarak, nitelikli girişimcilerin ekosistemde güçlenmeleri için yepyeni bir prototipleme atölyesini çok yakında girişimcilerimizin hizmetine sunuyoruz. Bölgede girişimci sayısını artırarak girişimcilerimizi dış pazarlarla tanıştırma ana hedefleri altında sıkı çalışıyoruz.

Cumhuriyet Teknokent ailesi, geleceği şekillendirecek olan girişimci adaylarının ülkemize ve dünyamıza yeni değerler kazandırmaları için tüm enerjisi ile paydaşlarına, ekosisteme ve insanlığa hizmet etmeye devam etmektedir. Ülkemizi ve tarihi geçmişimizi göz önüne aldığımızda çalışmalarımızın sadece bir görev değil bizler için hayati bir zorunluluk olduğunu biliyoruz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.