Betek’in korumacı üretimi tescillendi

Betek, kaliteli üretim ve çevreci politikaları çerçevesinde sahip olduğu belgelere bir yenisini daha ekledi. Enerji kaynaklarını korumaya ve gelecek nesillere aktarmaya verdiği önem, ISO 50001 belgesiyle tescillendi.

Betek’in korumacı üretimi tescillendi

Betek, kaliteli üretim ve çevreci politikaları çerçevesinde sahip olduğu belgelere bir yenisini daha ekledi. Enerji kaynaklarını korumaya ve gelecek nesillere aktarmaya verdiği önem, ISO 50001 belgesiyle tescillendi.

30 Mart 2013 Cumartesi 10:37
Betek’in korumacı  üretimi tescillendi  Filli Boya ve Capatect markalarıyla bilinen, boya, yalıtım malzemeleri ve yapı kimyasalları üreten Betek’in üretim ve hizmetlerini gerçekleştirirken enerji kaynaklarını korumaya ve gelecek nesillere aktarmaya verdiği önem, ISO 50001 belgesiyle tescillendi. Enerjinin verimli kullanılması amacıyla, diğer yönetim sistemleri ile entegre yürütülen ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi, belirlenen enerji politikası doğrultusunda; enerji kaynaklarının etkin kullanımı, enerji tüketiminin kontrol altında tutulması ve enerji yönetim sisteminin performansının sürekli iyileştirilmesine dayanıyor.

Çevre ve enerji politikaları
Bugüne dek yaptığı AR-GE yatırımlarıyla ve şirket genelinde düzenlenen eğitimlerle çevre bilincinin oluşturulması ve sürekliliğini sağlamayı amaçlayan Betek,  çevreyle ilgili mevzuat, yasal düzenlemeler ve ilgili mahalli çevre kurulu kararlarına uymanın yanı sıra sürekli gelişme ve iyileşmeyi de hedefliyor.  Resmi makamlar, ilgili kuruluşlar, tüketici ve tedarikçiler ile işbirliği içinde, çevrenin kirlenmesine neden olan unsurları kontrol altına almak, azaltmak ve önlemek, geri kazanılması mümkün olan atıkların tekrar değerlendirilmesini sağlamak, geri kazanımın mümkün olmadığı durumlarda ise ilgili mevzuatlara uygun olarak atıkları bertaraf etmek için çalışıyor.

Teknolojinin tüm imkanları ile
Filli Boya ve Capatect markalarıyla pazar lideri olan Betek, ulusal ve uluslararası standartların üzerinde ürün kalitesinin yanı sıra, çevreyi korumak için teknolojinin tüm imkanlarını kullanıyor. Faaliyetlerine ait enerji boyutlarını belirleyerek, yürürlülükteki ilgili yasal mevzuatlara uyuyor ve ısı yalıtım, boya ve inşaat malzemeleri üretiminde yenilenebilir enerji kullanıyor. Betek A.Ş., enerji yönetim sisteminin dokümante edilmesini, gözden geçirme ve sürekliliğinin sağlanmasını ve ilgili taraflara deklare edilmesini taahhüt ediyor.


Uzmanlık ve iyileştirme önerileri
Bu doğrultuda, yürüttüğü bir çok çalışmanın yanı sıra Betek, hizmet verdiği inşaat sektörünün ve özellikle mevcut binaların iyileştirilmesi için enerji verimliliği uzmanlığı ile iyileştirme önerileri sunuyor. Kurumsal sorumluluk projeleri ile sektör profesyonel, müşteri ve tüketicileri ısı yalıtımı ve enerji verimliliği konularında tüketicileri bilinçlendiriyor. Son 10 yıldır bu amaçla 10 bin sertifikalı uygulayıcı ile 50 bin sektör profesyoneline eğitim ve seminerler düzenlendi.

“Taahhüt ediyoruz”
Filli Boya Yalıtım Genel Müdür Yardımcı Gülay Dindoruk, enerji politikaları ile ilgili olarak “Betek, belirlemiş olduğu enerji politikasında, dünyamızı gelecek nesillere aktarma sorumluğu ile doğal kaynakların sürdürülebilirliği, karbon salınımının azaltılması ve enerji tüketiminin düşürülmesi için sadece şirket içinde değil tüm Türkiye çapında enerji verimliliği alanında çalışmayı taahhüt etmektedir” dedi.

En çevreci fabrika ödülü
Çevre ve sürdürülebilirlik politikalarıyla her geçen gün sektöre ve ülkeye katkıda bulunan Filli Boya ve Capatect Yalıtım markalarıyla bilinen Betek, sektörüne bir ilki yaşatarak  en çevreci tesis ödülünün sahibi oldu. Betek Boya ve Kimya San. A.Ş. fabrikasının bulunduğu Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği üyesi olan Gebze Belediyesi, Betek Boya’nın dünya çapında belirlenen kriterlere uygunluğunu birliğe bildirdi ve birliğin değerlendirmeleri sonucunda Betek Boya ve Kimya “Çevreci Tesis Ödülü”ne layık görüldü. Filli Boya Yalıtım Genel Müdür Yardımcısı Gülay Dindoruk ödülü Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin elinden aldı.

Son Güncelleme: 16.04.2013 14:51
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.