ATM sektöre has çözümler getiriyor

Kaynak makinelerinde dünyanın önde gelen 7 markasının distribütörlüğünü yapan ATM Kaynak ihtiyaç duyulan her sektöre değişik çözümler sunarken firmaların gerçek bir kaynak partneri olarak yerini sağlamlaştırıyor

ATM sektöre has çözümler getiriyor

Kaynak makinelerinde dünyanın önde gelen 7 markasının distribütörlüğünü yapan ATM Kaynak ihtiyaç duyulan her sektöre değişik çözümler sunarken firmaların gerçek bir kaynak partneri olarak yerini sağlamlaştırıyor

19 Şubat 2013 Salı 09:41
ATM sektöre has çözümler getiriyor
 

Kaynak, üretimin can damarlarından biri. Belki de en önemlisi. Özellikle gemicilik sektörü akla gelince öne gelen bir kavram olan kaynakçılıkta doğru ürünü, doğru şekilde kullanmak çok büyük önem taşıyor. Bu da gerek ürün ve marka seçimi, gerekse kullanımına ilişkin olarak eğitimden geçiyor. Sektörde 22 yıllık bir birikimin öncülüğünde 3 yıla yakın süre önce kurulan ATM Kaynak’ın Satış Yöneticisi Serkan Yavaş, ATM Kaynak’ı ve sektörü Sanayi Gazetesi’ne değerlendirirken eğitim konusunun ne kadar büyük önem taşıdığına vurgu yaptı. ATM Kaynak’ın satış politikasına da değinen Yavaş amaçlarının herkese her şeyi satmak olmadığına özellikle değindi.

ATM Kaynak’ın kuruluş tarihçesi ve kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?
ATM Kaynak, 24 yıllık sektörel tecrübenin ülkemize sunduğu bir markadır. ATM Kaynak’ı çeyrek asra yakın hizmet birikiminin 2010 yılında yeni bir vizyona bürünmesi olarak da tanımlayabiliriz. Esab markasını ülkemize tanıtan bir başlangıç sonrası Kemppi ile beraber şimdilik 7 dünya devi markayı sektöre arz ediyoruz. Bir marka distribütörlüğü değil kaynak çözüm merkezi, kaynak partneri olma misyonu güden bir oluşumuz. Ayrıca marka çeşitliliğimiz sayesinde taleplere farklı çözümlerle cevap verme kabiliyetine de sahibiz. Dolayısıyla en iyi çözümü bulma ve bunu partnerlerimizle paylaşma gücümüzle sektörümüze destek veriyoruz. Yani ATM Kaynak olarak uluslararası arenada hepsi kendi alanında söz sahibi olan Kemppi, Esab, Pittarc, Gintune, Elisental, Heatmaster ve Hywd markalarıyla tüm teknolojik gelişmeleri dünya ile aynı anda sektörümüze arz ediyoruz. Kaçınılmazdır ki kurumsal görüşümüz, kaynak teknolojileri açısından partnerlerimizi en az global rakiplerinin seviyesine çıkarmak ve rekabet güçlerini arttırmaktır. Biliyoruz ki krizlerin ve ekonomik daralmanın tehdidi altında sıkışan firmalar, üretim kaliteleri ve marka güçleri ölçüsünde vazgeçilmez olmaktadırlar. Bunu her daim aklımızda tutarak sektörümüzün dünya çapında vazgeçilmezler arasında olması için çalışmaktayız. Ülke sınırları içinde veya uluslararası arenada büyük projelerin altında bizim de imzamızın olması çalışmalarımızın başarı ile sonuçlandığını göstermektedir. Partnerlerimize kalite standardı konusunda da destek verdiğimiz için bu büyük projelerde ilk akla gelen firmalardan biri olduk ve bununla gurur duyuyoruz. Biz başarısızlık diye bir olguyu kabul etmeyen bir kimliğe sahibiz. Sonuç olarak başarı için gerekli vizyonumuzla, misyonumuzla ve her projeye farklı çözüm kabiliyetimizle yenilikçi bir kurumsal kimliğe sahibiz.

Satış pazarlama politikanız nedir?
ATM Kaynak satış pazarlama ekibi olarak herkese her şeyi satmak gibi bir fikrimiz yok. Biz daha çok butik çalışan, kendimizi partnerimiz yerine koyarak satın alım sürecine onun gözüyle bakan, ilk yatırım maliyetinin değil toplam maliyetin önemini bilen; üretime, finansa, işverene ortak en yüksek faydayı sağlamayı amaçlayan bir takımız. Marka çeşitliliğimizin verdiği güç ve aldığımız şirket içi eğitimlerle her sektöre değişik çözümler sunabiliyor ve gerçek bir kaynak partneri olabiliyoruz. Bence günümüzde artık “Satış pazarlama” takımları uygulama olarak  “Hizmet arz” takımları olarak çalışmalı. Ürünün satılmasından ziyade satılan ürünün doğru ürün olduğuna emin olunulması ve satış sonrası üründen yüzde 100 performans sağlanması gerekmektedir. Bu nedenledir ki partnerlerimizin işini iyi bilmeye, en iyi ürünü seçmeye, seçilen ürünü demo çalışması ile uygulama olarak göstermeye ve satış sonrası eğitime oldukça önem vermekteyiz.

Tesisinizi ne zaman kurdunuz, stok alanı, ve çalışan sayısı hakkında bilgi verir misiniz?
ATM Kaynak olarak hali hazırdaki yerleşkemizde 2010 yılından itibaren hizmet vermekteyiz. Kampüsümüzde yaklaşık 3700 m2’lik bir kapalı alanımız ve 4 katlı idari binamız mevcut. Bu stok alanımızla ithalatçı rakiplerimiz arasında ilk sıradayız. Stok kabiliyetimiz sayesinde büyük projelere dahi anında tedarik sağlamakta ve ülkemiz dev projelerinde aranan firma halini almış bulunmaktayız. Tesisimizin yeterliliği sayesinde kolon-bom sistemini dahi kurulmuş haliyle görmek, robotik uygulama standını incelemek, showroomumuzda standart kaynak makinelerini görebilmek imkanlarını sunuyoruz. Dolayısıyla demo çalışmaları taleplerini de karşılıyoruz.
Global krizin etkileri altındaki 2012 yılı ülkemiz için de çok rahat geçmedi. Daralma yaşayan sektörlerde istihdam sorunu baş gösterdi.  Fakat gurur kaynağıdır ki ATM Kaynak olarak biz istihdamımızı yaklaşık yüzde 20 oranında arttırdık ve ülke ekonomimize bu şekilde de katkıda bulunmaya çalıştık. Aramıza katılan yeni çalışanlarımızla daha büyük bir aile olduk ve büyümeye devam ediyoruz. Büyürken verimliliğimizi de gözden geçiriyor, artan verimlilikle sektörümüze hizmet etmeye devam ediyoruz. Satış organizasyonu, teknik servis, mühendislik hizmetleri, demo ekibi ve satış destek ekibimizle her adımımızı müşteri memnuniyeti açısından geliştiriyoruz.

Türkiye distribütörlüğünü yaptığınız ürünleri seçerken nelere dikkat ettiniz?
 Biz kalitenin bir seçenek değil gereklilik olduğunu düşünüyoruz. Türkiye distribütörlüğünü yaptığımız markalar konularında dünyada kabul görmüş, lider olmuş, teknolojisiyle devrim yaratmış markalardır. Örneğin Kemppi, invertör teknolojisini kaynak makinesinde uygulayan ilk firma olarak sektöre öncülük yapmış bir markadır. Daha sonraki yıllarda ve halen bulduğu yeni teknolojik gelişmelerle sektörde takip edilen bir firma olmaya devam etmektedir. WISE programları da bunlardan bir tanesidir. TIG kalitesinde filmlik kökpasoyu gaz altı yöntemiyle aşağı yukarı 4 kat hızla atmayı sağlayan Wiseroot, ark standardı ve stabilizasyonu ile kusursuz kaynak dikişi sağlayan Wisefusion, dar bölgelerde dahi mükemmel penetrasyon sağlayan Wisepenetrtıon ve ince metallerde burkulma-çarpılmaları önleyen Wisethin  programları sektöre öncülük etmektedir. Kemppi gibi Esab, Pittarc, Gintune, Elisental, Heatmasters ve HYWD markaları da partnerlerimizin gücüne güç katmaktadır. Ayrıca ATM otomasyon bölümümüz ile de otomasyon çözümlemeleri sunuyoruz. El sıkıştığımız, güç birliği yaptığımız dünya markaları, ülkemiz kaynak sektörünü dünya kaynak teknolojileri seviyesine çıkarmamıza yardımcı olmaktadır.  ATM Kaynak olarak farkımızın ortaya çıkmasında marka seçimimizdeki doğru kararlar da etkili olmaktadır.

ATM Kaynak olarak orta ve uzun vadedeki planlarınız nedir? 
İçinde bulunduğumuz zamanın en büyük özelliği teknolojik gelişmelerin hızla değişmesidir. Her geçen gün yeni gelişmeler karşımıza çıkabiliyor. Biz ATM Kaynak olarak global kaynak teknolojisini yakinen takip edip ülkemiz kaynak sektörüne arz etmek gayretindeyiz. Bu güne dek el sıkıştığımız, güç birliği yaptığımız dev markalarla bunu başardığımıza inanıyoruz. Bu özverili çalışma ve ileri görüş kabiliyetiyle ülkemiz kaynak sektörüne hizmet etmeye devam edeceğiz.
Son Güncelleme: 19.02.2013 09:44
Anahtar Kelimeler:
ATM
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.