Artık verimlilik sağlandı

Kıvanç Group, Satış Mühendisi Akın Üçtaş enerji verimliliğinin endüstriyel kuruluşlarda etkin bir şekilde uygulandığını kaydederek, “Enerji verimliliği adına yapılan birçok uygulama artık farklı malzemelerle yapılmaya başladı, bence en önemli nokta bu” dedi.

Artık verimlilik sağlandı

Kıvanç Group, Satış Mühendisi Akın Üçtaş enerji verimliliğinin endüstriyel kuruluşlarda etkin bir şekilde uygulandığını kaydederek, “Enerji verimliliği adına yapılan birçok uygulama artık farklı malzemelerle yapılmaya başladı, bence en önemli nokta bu” dedi.

29 Ocak 2013 Salı 14:36
Artık verimlilik sağlandı
 
 1980 senesinde kurulan Kıvanç Group, endüstriyel uygulamalar için çevreci ve aynı zamanda teknolojik çözümler sunuyor. Enerji sektörünün lider kuruluşlarından olan Kıvanç Group firmasının Satış Mühendisi Akın Üçtaş, “Enerji verimliliği adına yapılan birçok uygulama artık farklı malzemelerle yapılmaya başladı, bence en önemli nokta bu. Enerji verimliliğinin nerelerde nasıl yapılacağı zaten bilinen ve tespit edilebilen bir şeydi. Şimdi Enerji verimliliğini sağlayan sistemler ve malzemelerde gelişmeler var. Ayrıca firmalara 1 MW a kadar elektrik üretim lisansının verilmesi, enerji yöneticilerinin artması da bu noktada çok önemlidir” dedi.

Kıvanç Group’un faaliyetleri ve kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?
Kıvanç Kimya 1980 yılında kurulmuş, 1984 yılında anonim şirkete dönüşmüştür. Kıvanç A.Ş. ana faaliyetlerini 3 ana grupta sürdürmektedir. Kıvanç Mühendislik Bölümü 1984 yılından bu yana Avrupa’nın konusunda uzman kuruluşların Türkiye mümessilliklerini yürütmekte ve asbest içermeyen yüksek ısıya dayanıklı izolasyon malzemelerinin pazarlamasını yapmaktadır. Firmamız 1997 yılında Alman Klevers firmasının temsilcileri ile Türkiye’de yeni bir ilke imza atmış ve asbest içermeyen yüksek ısıya dayanıklı malzemeleri kullanarak EÜAS Tunçbilek Termik Santrali Türbinini ‘’Çözülebilir Yastık Sistemiyle’’ izolasyonlarını gerçekleştirmiştir. Kıvanç Madencilik Madencilik Bölümü Silis kumu, quartz kumu ve musselsoten (abdem taşı üretimini ve satışını gerçekleştirmektedir.  Kıvanç Güvenlik Alev almaz İtfaiyeci kıyafetleri ve Endüstriyel kıyafetler üretimi ve satışını gerçekleştirmektedir.  Kıvanç A.Ş. ayrıca Fransız SNF SCPM SA firması ile ortak olarak kurduğu SNF Kimya Sanayi vasıtasıyla başta içme suyu ve atık su arıtma tesisleri olmak üzere, kağıt, madencilik, petrol ve tekstil gibi birçok alanda ihtiyaç duyulan çöktürücülerin (Flocculant ve Coagulant) ithalatını ve yurtiçinde dağıtımını gerçekleştirmektedir.

Satış-Pazarlama faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?
Firmamız yurtiçi ve yurtdışı satışlarını uzman satış pazarlama kadrosu ile gerçekleştirmektedir. Yurtiçi ve yurtdışı satış grubu ile birlikte ve bayiler aracılığı ile satışlarımız gerçekleştirilmektedir. Hem katılımcı hem de ziyaretçi olarak yurtiçi yurtdışı fuarları tarafımızdan takip edilmektedir.

Kıvanç Group’un olarak orta ve uzun vadedeki planlarınız nelerdir?
Yurtiçinde müşterilerimizle yakaladığımız uyumu yurtdışında da yakalamaya başladık. Yurtdışı projelerimizi arttırmak, gelişen teknoloji ile yeni ürünler geliştirip üretimini yapmak orta ve uzun vadedeki planlarımızdır.

Satış rakamlarınızın iç pazar oranı nedir?
Satış rakamlarımız iç pazarın yüzde 60-65 oranındadır.

Sektörünüzde yaşadığınız sıkıntılar nelerdir? Sektör hakkında bir değerlendirme yapar mısınız?
Sektörde yaşadığımız en önemli sıkıntı bilgisi olmayan kişilerinde farklı ürünlere el atması ve ucuz olmak adına sektörde yanlış taleplerin doğmasına neden olmasıdır. Ayrıca sanayicilere de kendileri için çok faydalı ve kazançlı olacak sitemleri anlatmakta zorlanıyoruz diyebiliriz.

Hizmet verdiğiniz firmaların sizi tercih etmelerinin nedeni hakkında bilgi verir misiniz?
Kaliteden taviz vermememiz ve hizmet ettiğimiz sektör gereği anında, hızlı cevap verebilmemiz. İhtiyaçlarını en kısa sürede çözmemiz.

Bu piyasada karşı karşıya geldiğiniz zorluklar neler?
Genelde yaşadığımız zorluklar kısa zamanda çok fazla işin acilen istenmesi.

Ülkemizde sanayi açısından “bu kesinlikle olmalı” ve ya “bu kesinlikle yapılmalı” dediğiniz, gelişime katkı sağlayacak fikirleriniz var mı?
Planlama ve öngörü noktasında eksiklerimiz olduğunu düşünüyorum. Daha önce yaşanan sıkıntıların tekrarlanmaması için eğitimlerin artırılması ve kısa + uzun vadeli planların sağlıklı bir şekilde yapılması gerektiğine inanıyorum. Tabi bunun bir kültür olması ve planlamanın nasıl yapılması gerektiği hakkında eğitimler verilmelidir.

Bu piyasada sizi endişelendiren konular var mı? Varsa nedir?
Enerji piyasasının da özellikle kojenerasyon tesislerindeki yeni sistem biraz endişelendiriyor, fakat çözümü de yakında sağlanacak diye biliyorum.
Son Güncelleme: 29.01.2013 14:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.