Zorlu bir süreçte olsa, sanayi camiası 2020 yılından tam not alarak, bu yılı başarıyla tamamlamıştır. Böylece sanayinin ve üretiminin gücü bir kez daha kanıtlanmış ve bir kez daha önemi gözler önüne serilmiştir. 2020 de bölge olarak, artan yatırımcı sayımız, üretim kapasitemiz ve istihdam oranımızdaki yükselişle Başkent OSB’nin 2021 yılına güçlü bir giriş yapacağının sinyallerini vermiştir.

Geçen yıl söz verdiğimiz birçok projeyi yerine getirirken, hızlı bir şekilde bölge ulaşım ağımızla ilgili çalışmalar, lojistik merkezi projemiz, bölge genişleme çalışmalarımız ve Ankara Çayı Deşarj Projesinde de somut adımlar atılarak ilerleme kaydederek çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bölgemiz yaşanan çağa uygun projeleri yürütmenin yanı sıra gelecek odaklı projeler içinde yenilikçi çalışmalarına başlamıştır. Bunlardan biri Başkent OSB Yenilik Merkezi Projesi’dir. Amacımız dijitalleşme de boyut değiştiren dünya ve ülkemizde ön safhalarda yer almaktır.

Hepimiz farkındayız ki artık çağa uyum sağlamak ve onunla aynı paralelde ilerlemek yeterli değildir. Türkiye sanayi üretiminin dünyanın dev podyumlarında boy göstermesi için daha fazla AR- GE, daha fazla inovasyon odaklı projelere, uygulamalara, ihtiyacı vardır. Özetle biz dünyanın bir adım önünde olup, onun bizi takip etmesini hedeflemeliyiz. Çünkü artık ringlerde savaş, teknolojik ve dijital alanda gerçekleşmektedir.  Bu nedenle Başkent OSB Yenilik Merkezi,  dijital alt yapımızı güçlendirirken, teknolojik girişimler içinde kaynak kodlarını çözmemizi sağlayacaktır.

Bu proje de Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, UNDP ve Başkent OSB işbirliği ile oluşacaktır. Başkent OSB Yenilik Merkezi, bölgemizin teknoloji kapasitesi, AR- GE donanımı artarken dijitalleşme süreci de hızla ivme kazanacaktır.

Bizim için 2021 “sanayi üretimi ve teknolojinin” dijitalleşme de sesinin ülke sınırlarını aşacağı bir yıl olacaktır. Bununla birlikte Başkent OSB, üretim gücü, teknolojik kapasitesi, geniş yatırım alanları ve sosyal yaşam alanlarıyla yatırımcıların tercihi olmaya devam edecektir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.