banner250

YATIRIM BÖLGELERİNE KAZANIM VADEDİYOR

Geri dönüşüm, metal ve atık yönetimi alanlarında OSB’ler başta olmak üzere diğer tüm yatırım bölgelerine katma değer sunan Kaygısız Grup, sanayinin yeşilini muhafaza ediyor. Güvenli, hızlı ve nitelikli hizmetleriyle müşterilerinin güvenini kazanan firma, kalite hassasiyetiyle de parmakla gösteriliyor…

YATIRIM BÖLGELERİNE KAZANIM VADEDİYOR

Geri dönüşüm, metal ve atık yönetimi alanlarında OSB’ler başta olmak üzere diğer tüm yatırım bölgelerine katma değer sunan Kaygısız Grup, sanayinin yeşilini muhafaza ediyor. Güvenli, hızlı ve nitelikli hizmetleriyle müşterilerinin güvenini kazanan firma, kalite hassasiyetiyle de parmakla gösteriliyor…

31 Temmuz 2017 Pazartesi 08:26
YATIRIM BÖLGELERİNE KAZANIM VADEDİYOR

GERİ KAZANIMIN ADRESİ
Ali Kaygısız tarafından aynı isimle bir şahıs firması olarak kurulmasının akabinde 1998 yılında metal, 2009’da lojistik ve 2012 yılında ise geri dönüşüm kalemleriyle yoluna devam eden geleceğin lojistik devi Kaygısız Grup, çevre alanında ürettiği katma değerli ürün ve hizmetlerle geleceğini sağlam temeller üzerine inşa ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın belirlediği kurallar çerçevesinde faaliyet gösteren başkent firması, yeşil sektörün devleri arasında yer alabilmenin yolunun metal, geri dönüşüm ve lojistik gibi kritik sektörlerden geçtiğinin bilinciyle hareket ediyor.  Bünyesinde yer alan 3 firmanın da Bakanlıktan alınan lisanslar kapsamında değer ürettiği Kaygısız Grup, firmalara hem metal atıklarını geri kazandırıyor, hem tehlike arz eden atıkları bertaraf ediyor, hem de bu atıkların uygun taşınabilmesi hususunda “lojistik” tecrübesini konuşturuyor. Uluslararası çapta alanının en prestijli ödüllerinden birini kazanan ve kalite yönetim sistemleriyle müşterilerinin bir numaralı tercihi olan Kaygısız Grup, OSB’lerdeki ve diğer yatırım bölgelerindeki üretici firmaları hizmetleriyle arındırıyor…BERTARAF, KAZANIM, LOJİSTİK
Sanayi Gazetesi’ne firma vizyonu ve faaliyetleri üzerine açıklamalarda bulunan Kaygısız Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Kaygısız, metal, geri dönüşüm ve lojistik sektörlerine hizmet verdiklerini belirterek; “Çalıştığımız firmaların bütün ihtiyaçlarını karşılamak için bu üç alanda faaliyet gösteriyoruz. Firmaların metal atıklarını geri kazanırken, firmaların çevre için tehlike arz edebilecek atıklarını geri dönüştürmeye gayret ediyor ve bu atıkların kontrollü ve uygun taşınabilmesi için de lojistik sektöründe uzmanlığımızı konuşturuyoruz” diye konuştu.

OSB’LERİN FAVORİSİ

Genel olarak OSB’lerde ve diğer yatırım bölgelerinde bulunan üretici firmalarla çalıştıklarını anlatan Kaygısız; “Gerek çalışma politikamız gerekse çevreye gösterdiğimiz hassasiyet bizim OSB’lerde yoğunlukla tercih edilen firmalar arasında yer almamızı sağlıyor” şeklinde konuştu. Sanayinin çevreyle entegrasyonu hususunda da Türkiye’nin hem toplumsal hem de sektörel bağlamda büyük mesafe kat ettiğini söyleyen Sedat Kaygısız; “Şu an yapılan anlaşmalar, çıkan yönetmelikler, tebliğler ve teknolojinin ilerlemesi ile çevreye çok daha az zarar veren, çevreyi daha çok koruyan bir toplum haline geldik.  Eskiye nazaran daha bilinçliyiz. Eğer firmalar üstlerine düşen görevleri yerine getirirse uzun yıllar çevre ve sanayiyi bir arada sağlıklı bir şekilde görebilir ve konuşabiliriz” ifadeleriyle düşüncelerini iletti.

TEHLİKEYE GEÇİT VERMİYOR

Çalıştıkları firmalara metal atıklarını düzenli depolayacakları ve firmanın üretimine bağlı olarak ebatları değişen konteynerlar ve forklift kovaları hizmeti sağladıklarını ifade eden Kaygısız; “Firmalar metal atıklarını bu konteyner ve forklift kovalarında cinslerine göre depoluyor. Konteynerlar dolduğunda araçlarımız kayar kasa özellikte olduğu için boş konteyner bırakılıp dolusu alınmış oluyor ve firmalarımıza en hızlı şekilde hizmet vermiş oluyoruz” şeklinde konuştu. Firmaların tehlikeli atıkları için sızdırmaz özellikte ve üstü çadırlı konteynerlar bıraktıklarını dile getiren Sedat Kaygısız, konteynerların bu özellikleri taşımasından dolayı tehlikeli atıkların çevreye hiçbir şekilde zarar vermediğini anlattı. Bağlı oldukları sektöre değer üretmek amacıyla her türlü önlemi takip ettiklerini ifade eden Kaygısız; “Çevreyi korumak en önemli kriterimiz olduğu için her ayrıntıyı düşünüp ona göre önlemler aldık ve bunun sonuncunda bu denli hızlı ve güvenilir bir adres olduk” açıklamalarında bulundu.

CENOVA’DAN KALİTE “YILDIZI”
Kaygısız Grup Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Kaygısız:
Kaygısız Grup olarak ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemi belgelerimiz bulunmaktadır. Bununla beraber Dun& Bradstreet platformuna üyeyiz. Bu belgeler ve üyelikler hem daha rahat müşteri bulmamızı sağlıyor, hem de müşterilerimizle daha kolay ve kaliteli bir çalışma imkanı oluşturmamızın önünü açıyor. Firmamız faaliyetlerini önemseyerek yaptığı için Cenova’dan   “Century International Quality Era Award” ödülünü almaya hak kazanmıştır.

ATIKLAR TAKİPTE

“Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte her şey elektronik ortama aktarıldı. Yaptığımız işin faturalandırılması, yapılan işlerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bildirilmesi gibi çoğu konuda teknolojiyle iç içeyiz. Çevre Bakanlığı’nın atıkların takibinin iyi yapılabilmesi için MoTAT, yani Mobil Atık Takip Sistemi uygulamasını geçmesi bu noktada önem arz ediyor. Bu uygulamayla birlikte Çevre Bakanlığı online olarak her şeyi görüp izleyebiliyor. Teknolojinin ilerlemesiyle firmalar işlerini daha resmi ve etik çerçevede gerçekleştirebiliyor. Bu, bizim diğer firmalarla olan farkımızı daha da belirginleştiren bir detay.”

TEKNOLOJİYE YAKIN TAKİP

“Sektörde olan gelişmeleri sürekli takip ediyoruz. Bizim sektördeki tek amacımız; çevre duyarlılığı açısından en doğru ve en iyi hizmeti vermek. Geri dönüşüm sektöründe severek hizmet veriyoruz ve gelecek nesiller için çevrenin önemini bilerek hareket ediyoruz. Globalleşen dünyada sanayileşme ve kentleşmenin etkisiyle oluşan atık sorununu, geri dönüşümün gücünün yanı sıra, bilgi ve deneyimlerimizle çözüme ulaştırma amacı güdüyoruz.  

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.