İŞLETİLMESİ KOLAY YALIN SİSTEMLER

2016 yılından bu yana çevre teknolojileri, su ve atık suların yönetimi, elektro-mekanik taahhüt işleri konusunda sonuç odaklı çözümler Mer Mühendislik’in kurucusu Sefa Burak Mermer “İşletilmesi kolay ve yalın sistemler kurmayı hedefliyoruz” dedi.

İŞLETİLMESİ KOLAY YALIN SİSTEMLER

2016 yılından bu yana çevre teknolojileri, su ve atık suların yönetimi, elektro-mekanik taahhüt işleri konusunda sonuç odaklı çözümler Mer Mühendislik’in kurucusu Sefa Burak Mermer “İşletilmesi kolay ve yalın sistemler kurmayı hedefliyoruz” dedi.

05 Haziran 2021 Cumartesi 11:32
İŞLETİLMESİ KOLAY YALIN SİSTEMLER

ADVERTORİAL HABER

Başta endüstriyel ve evsel atıklar ile su arıtımı olmak üzere çevre teknolojisinin tüm alanlarında hizmet veren MER Mühendislik ve Taahhüt San. Tic. Ltd. Şti., çevre teknolojileri, su ve atık suların yönetimi, elektro-mekanik taahhüt işleri konusunda sonuç odaklı çözümler üretiyor. Mer Mühendislik’in kurucusu Sefa Burak Mermer, şirketin su sektörüne mühendislik hizmetleri vermek amacıyla çeşitli görev ve projelerde yer almış çekirdek ekibiyle 2016 yılında iş hayatına başladığını belirterek “Firmamız sektörde edindiği bilgi, birikim ve tecrübeyi genç ve dinamik kadrosuyla harmanlayarak alanında yenilikçi çözümler üretmeyi hedefliyor. Ekibimiz ulusal ve uluslararası projelerde görev alarak ihtiyacın olduğu her noktaya hizmet götürmeyi gaye edinmiştir” dedi.

GENİŞ HİZMET YELPAZESİ

Mer Mühendislik’in uzman kadrosuyla ön inceleme, arıtma ve mekanik tesisat konusunda dizayn ve projelendirme, inşaat, imalat, malzeme temini, montaj, işletmeye alma ve standartlara uygunluğun belgelenmesi, servis ve yedek parça hizmetlerini eksiksiz yerine getirdiğini söyleyen Mermer, şirketin laboratuvar deneyleri ve arıtılabilirlik çalışmalarından ekipman imalatına ve anahtar teslimi sözleşmeye geniş bir yelpazede hizmet verdiğini dile getirdi. Mer Mühendislik’in üstlendiği işlerde öncelikle projenin yapılış amacına ve hedefine uygun olarak her türlü teknik ayrıntıya dikkat edip bir yol haritası belirlediğini kaydeden Mermer, şunları söyledi:

“Mer Mühendislik, daha sonra ürün seçiminden, sistemlerin uygulanmasına, teknik ekip planlamasından, alt yüklenici veya çözüm ortaklarının belirlenmesine, kapasite ve yetkinlikleri ile çalışma sınırlarının çizilmesine kadar çok kapsamlı çalışmalar yapar. Proje sahibi adına yapılan işin denetlenmesi veya gözlemlenmesi, projenin iş programına uygun ilerleyip ilerlemediği, oluşan sorunlara karşı çözüm önerilerini oluşturur ve yetkisi çerçevesinde uygular.”

DÜŞÜK İŞLETME MALİYETİ

Mer Mühendislik’in yurtiçi ve yurtdışı mekanik imalat ve montaj taahhütleri yaptığını söyleyen Sefa Burak Mermer, en temel hedeflerinden birinin, projelendirme aşamasında sistemlerin işletme maliyetlerini ve arıza giderlerini en düşük seviyelerde tutmak ve kurulan sistemlerin işletme personel ihtiyacını minimum seviyelere indirmek olduğunu vurguladı. Projelerde sistemleri doğru seçilse dahi işletilmesinde bazı problemlerle karşılaşılabildiğini anlatan Mermer, prosesin düzgün işletilmemesi sonucunda ise ekonomik ve çevresel birçok sorun ortaya çıkabileceğine dikkat çekti. MER Mühendislik’in proseslerin işletimi başından sonuna kadar bir bütün olarak ele aldığını kaydeden Mermer, “İşletilmesi kolay ve yalın sistemler kurmayı hedefliyoruz” diye konuştu. MER Mühendislik’in tecrübeli ve yetenekli kadrosuyla kısa sürede güvenilen ve başarılı firma olmayı başardığını ifade eden Mermer, “Hedef odaklı çalışmalarımız ile AR-GE zihniyetini ekibimize aktarmayı başararak müşterilerimiz için en uygun projeleri hayata geçirmekle bu anlamda büyük bir ilerleme kaydetmiş bulunuyoruz.  Tüm projelerde Türkiye'deki üniversitelerle iş birliği önceliğimiz olmuştur” açıklamasında bulundu.

Hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan suyun çok çeşitli kullanım alanlarına sahip olduğunu belirterek içme suyu, proses suyu, endüstriyel ve kentsel atık suların arıtılması gibi farklı alanlar farklı arıtma ihtiyaçları bulunduğunu vurgulayan Sefa Burak Mermer, “Bu ihtiyaçların belirlenmesi, başarılı bir şekilde projelendirilmesi, kurulumunun veya inşasının ardından devreye alınıp ilerleyen süreçte bakımlarının yapılmasına kadar arıtmanın her konusunda müşterilerimize hizmet sunmanın gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

EVSEL ATIK SU ARITMA TESİSLERİ

Mer Mühendislik’in evsel atık su arıtma tesisleri konusunda verdiği projelendirme ve yapım işi hizmetleri şöyle:

• Paket

• Betonarme

• Su Arıtma Tesisleri

• İçme Suyu

• Proses

• Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisleri

• Organize Sanayi Bölgeleri

• Karışık Sanayi Bölgeleri

• Tekstil

ARITMA PROSESLERİ

Mer Mühendislik’in su arıtımı konusunda hizmet verdiği arıtma proseslerinden bazıları şöyle:

•             Izgaralar

•             Elekler

•             Kum Tutucular

•             Yüzer Madde Tutucular

•             Dengeleme Havuzları

•             Havalandırma Havuzları

•             Çökeltim Havuzları

•             Nötralizasyon Üniteleri

•             Koagülasyon (Pıhtılaştırma) Üniteleri

•             Flokülasyon (Yumaklaştırma)Üniteleri

•             Membran Filtrasyon Sistemleri (MF, UF, NF ve RO)

•             Dezenfeksiyon Üniteleri

•             Çamur Susuzlaştırma Üniteleri

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner302