KORONAYA KARŞI 20 YENİLİKÇİ FİKİR

Türkiye Covid-19 Ortak Akıl Platformu, en iyi 20 girişimi belirledi. 66 paydaşın oluşturduğu platformda 511 girişimci, 175 girişim fikri, 172 mentor yoğun bir şekilde ortak aklı işe koyarak çalışmalarını gerçekleştirdi.

KORONAYA KARŞI 20 YENİLİKÇİ FİKİR

Türkiye Covid-19 Ortak Akıl Platformu, en iyi 20 girişimi belirledi. 66 paydaşın oluşturduğu platformda 511 girişimci, 175 girişim fikri, 172 mentor yoğun bir şekilde ortak aklı işe koyarak çalışmalarını gerçekleştirdi.

16 Mayıs 2020 Cumartesi 15:56
KORONAYA KARŞI 20 YENİLİKÇİ FİKİR

Covid- 9 pandemisinin yarattığı sorunlara karşı inovatif çözümleri olan girişimcilere, fikirlerini olgunlaştırmaları için online mentorluk ve eğitimler sunmak ve fikirlerinin hızlıca hayata geçmesi için gerekli iş birliklerini sağlamada yardımcı olmak için oluşturulan “Türkiye Covid-19 Ortak Akıl Platformu”, en iyi 20 girişimi ve girişimcilere desteklerini duyurdu. Destek almaya hak kazanan fikirler arasında dezenfeksiyon robotu, e-psikoterapi, karekod ile personel takip ve izleme sistemi gibi projeler dikkat çekti.

Paydaşları arasında Teknopark Ankara’nın da bulunduğu 66 paydaştan oluşan platform, girişimcilerin koronavirüse karşı gönderdikleri 175 fikirden en iyi 20 girişimi ve girişimcilere sunulacak destekleri duyurdu.

18 EĞİTİM VE WEBİNAR

Platform, iki haftalık mentorluk aşamasında, 172 sektör uzmanından oluşan mentorlar aracılığıyla girişimcilere yardımcı oldu. Ayrıca, yine iki hafta içinde, 18 tane eğitim ve webinar ile katılımcılara temel girişimcilik eğitimleri ve Covid-19’un etkileri ile ilgili webinar’ler sunuldu.

27 Nisan’da tanıtımı yapılan platformda,  üç hafta boyunca 66 paydaş kurum, 511 girişimci, 175 girişim fikri, 172 mentor yoğun bir şekilde ortak aklı işe koyarak çalışmalarını gerçekleştirdi. Jüri sunumu aşamasına alınan 42 girişim, 12 ve 13 Mayıs’ta 34 üyeden oluşan jüri heyetine çevrimiçi sunumlarını yaptı.

KAMUOYUNA DUYURULDU

15 Mayıs Cuma günü yapılan canlı yayında, platformun koordinatörleri Dr. Bülent Gümüş ve Dr. Ahmet Çubukcu, sosyal sorumluluk projesi olarak gerçekleştirilen çevrimiçi girişim hızlandırma programı hakkında bilgi verdikten sonra, jüri değerlendirmelerine göre belirlenen en iyi 20 girişim fikrini ve paydaşların girişimcilere sağlayacakları destekleri kamuoyuna duyurdu. Canlı yayının sonunda, ilk 20’ye giren girişimler kendi fikirlerini kısaca tanıttılar.

YATIRIMCI İLE BULUŞMA

Belirlenen en iyi 20 girişim, haziran ayında Fonbulucu, Ankara Kalkınma Ajansı, innoCentrum ve TOBB Ankara Genç Girişimciler Kurulu sponsorluğunda gerçekleştirilecek Yatırımcı ile Buluşma etkinliğine davet edilme hakkı kazandılar. Ayrıca, paydaş kurumlar, kendilerinin seçtikleri veya platform tarafından belirlenen girişimcilere mentorluk, ofis desteği, proje yazma desteği, kitle fonlama desteği gibi farklı destek kalemlerini açıkladılar.

Bu canlı yayına ve üç haftadır girişimcilere ve mentorlara sunulan eğitim ve webinar’lerin kayıtlarına platformun Youtube kanalından erişilebiliyor.

TRCovid19 Ortak Akıl Platformu’nun En İyi 20 Girişim Fikri

Fikir Sahibi

Fikir Adı

Hakan Taşlı, Yiğit Can Bandıran, Emre ANIL, Cumali Neşeliler, Muhsin Babayiğit

Bidustry Projesi

Efe Kart

Corowarner

Ümit Karaca

Covid-19 Dönemi Evlerde Fazlaca Tüketilen Enerjiden Yapay Zeka İle Tasarruf Edilmesi

Kaan Aksay

Destkle.Org - Sivil Toplum Kuruluşlarının Ayni İhtiyaç Taleplerinin Karşılanmasında Yenilikçi Bir Platform Modeli

Birol Kaçmaz

Dezenfeksiyon Robotu

Uzay Yusuf Eycan, Ezgi Beyza Toprakçı

E-psikoterapi

Eren Mert

İş Sürekliliği İçin Sürekli İzleme Ve Fiziki Mesafe Uyarı Sistemi

Ozan Aycan

Karekod İle Personel Takip Ve İzleme Sistemi

Erdi Buluş, Gülseren Sakarya Buluş

Korona Virüsü Gibi Diğer Bakteri Ve Virüslere Karşı Etkili Doğada Çözünür Nanoteknolojik Maske Üretimi: Nanokoruyucu

Murat Özer Yıldız

Marketler İçin Ürün Dezenfektan Tüneli

Ali Tarım

Minibig: Dijital Temelli Girişimlerin İnteraktif ve Uctan Uca Danışmanlık Hizmeti Edinme Platformu

Çiğdem Aslantaş

Müze Süper Kahramanları

Çağlar Gürkan, Merih Palandöken, Esra Akın Palandöken, Adnan Kaya, Fisun Şenuzun Aykar, Sude Kozalıoğlu, Duygu Yıldırım, Rabia Avvuran, Betül Uslu, Yaşar Kaplan

Pandeminin Ekonomik ve Sosyal Etkilerinin Yönetiminde, Akıllı ve Endüstri 4.0 Uyumlu, Gerçek Zamanlı Sosyal Mesafe Takip Sisteminin Geliştirilmesi

Goker Canıtezer

Positif Basınçlı HEPA Filtreli Solunum Başlığı

Doğu Heval Kabayel

Smart Oksijen Flowmetresi

Barış Özgen

Teletıp Meditakip

Muammer Tunçbilek

Termal Kontrollü Temassız Geçiş Sistemleri

Mert Alemdar, Yagmur Kosa, Mete Tanyıldız, Lara Başeskioğlu

Toplu taşıma için sterilizasyon 'Puck-Bus'

Melih Birim

Topraktan Tabağa, gıda güvenliği ve takibi için blokzinciri ağı projesi

Çağrı Berk Güler, Kaan Çolak, Burak Çavuşoğlu

Uzaktan Fizik Laboratuvarı Eğitimlerine Başlanabilmesi Amacıyla Sanal Fizik Laboratuvarı Yazılımı Geliştirilmesi

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.