KOBİ’LERİN E-DÖNÜŞÜMÜNE İLK ADIM DESTEĞİ

DİA Yazılım, kurumsal yönetim sistemi yazılımları ve bulut teknolojisi avantajı ile şirketlerin maliyetlerini düşürüp verimliliklerini artırmasını sağlıyor.

KOBİ’LERİN E-DÖNÜŞÜMÜNE İLK ADIM DESTEĞİ

DİA Yazılım, kurumsal yönetim sistemi yazılımları ve bulut teknolojisi avantajı ile şirketlerin maliyetlerini düşürüp verimliliklerini artırmasını sağlıyor.

09 Aralık 2020 Çarşamba 13:22
KOBİ’LERİN E-DÖNÜŞÜMÜNE İLK ADIM DESTEĞİ

Pandemide hızlanan dijital dönüşümle birlikte dünya, her şeyin birbirine bağlı olduğu bir sisteme evriliyor. Firmalar arası tüm iletişim artık dijitalleşecek. DİA Yazılım, kurumsal yönetim sistemi yazılımları ve bulut teknolojisi avantajı ile müşterilerinin maliyetlerini düşürüp verimliliklerini artırmasını sağlıyor. DİA Yazılım Genel Müdürü Suha Onay, şirketler için bulut altyapısıyla verimlilik, maliyet avantajı ve veri güvenliği sağlamanın çok önemli olduğunu belirterek “Sektörde geride bıraktığımız 16 yılda hizmet verdiğimiz binlerce kullanıcı için iş süreçlerini nasıl daha verimli hale getirebileceğimizi düşündük. Kurumsal yönetim sistemi yazılımlarıyla müşterilerimizin bulut teknolojisi avantajı ile verilerini güvenle korumalarını, maliyetlerini düşürüp verimliliklerini artırmalarını sağlıyoruz” dedi.

200 MİLYON TL’YE VARAN ENERJİ TASARRUFU

Bulut teknolojisinin firmalara maliyet avantajı sunduğunu da söyleyen Onay; “Şirketler dijital dönüşümle, özelleştirme ve uygulamada yüzde 43, donanımda yüzde 26, bilişim personelinde yüzde 14, bakım maliyetlerinde yüzde 7 ve eğitimde yüzde 1 oranında maliyetlerden de kurtulmuş olacak” diye konuştu. Onay 100 bin girişimci KOBİ’nin, sadece bulut teknolojisini kullanması halinde ise yıllık 200 milyon TL enerji tasarrufunun sağlanabileceğinin altını çizdi.

FİRMALAR ARASI TÜM İLETİŞİM DİJİTALLEŞECEK

Dijitalleşmenin tüm şirketlere özgürlüğü getirdiğini ifade eden Onay, şunları söyledi:

“Ofise, masaya, binalara bağlı olmadan cep telefonunuzdan, tabletinizden veya dizüstü bilgisayarınızdan şirketinizi yönetebilmenize veya operasyonlara müdahale edebilmenize olanak tanıyor. Bu özgürlük size verimlilik ve performans olarak da geri dönüyor. Her şeyin birbirine bağlı olduğu bir dünyaya evrilirken, firmalar arası tüm iletişim dijitalleşecek. IoT, Bulut, E-Ticaret, ERP, Tedarik Zinciri, Üretim, Endüstri 4.0 kavramları bir araya gelerek tam bir ekosistem oluşturacak.”

Yazılım sektöründe yenilik ve geliştirmenin bitmeyeceğini, hep yeni hizmetler sunmak için çalıştıklarının da altını çizen Suha Onay, “Bankalarla online entegrasyon gibi verimlilik artırıcı projeler üzerinde çalışıyoruz. Banka hesap hareketlerinin, kredi kartı ekstrelerinin online olarak ERP sistemlerine düşmesi müşterilerimizin talep ettiği bir hizmet. Buna ek olarak iş zekası, yönetici onay mekanizmaları, çözüm ortakları eko sisteminin geliştirilmesi gibi bir çok projemizi 2020 yılında devreye alarak sunduğumuz hizmetlere yenilerini ekledik” şeklinde konuştu.

ÇÖZÜM KÜTÜPHANESİ

DİA Yazılım olarak mobil, e-ticaret, e-dönüşüm ihtiyaçlarına uygun çözümler ile tüm sektörlerin muhasebeden, finansa, stok ve depo takibinden, üretime, müşteri ilişkileri yönetiminden, servis hizmet yönetimine firmaların dijitalleşmesine yönelik hizmetler sunduklarını da önemle vurgulayan Onay, “Tüm sektörlere verimlilik, maliyet avantajı ve veri güvenliği sağlayarak, firmalarını yönetebilmelerine olanak sağlıyoruz. Kullandığımız bulut teknolojisi ve sunduğumuz entegre çözümler ile büyük ve orta ölçekli şirketlerden, girişimci KOBİ'lere e-dönüşüme ilk adımı atmalarına öncülük ediyoruz” dedi. 

Bulut teknolojisi ile müşteriler herhangi bir donanım ihtiyacı olmadan, bir server almadan, altyapı için bir yazılım lisans maliyeti ödemeden sadece istedikleri ürünleri DİA’nın Çözüm Kütüphanesi içinden seçebiliyor. Böylece daha düşük lisans maliyetli kiralama modeliyle işletmeler maliyetlerini minimuma indirerek, firmalarını online olarak yönetebiliyorlar. DİA Yazılım tarafından; sadece işletmenin bulunduğu bölgede değil, cep telefonlarından ve tabletlerden de online hizmet sağlanıyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.