BAUMİT AR-GE DESTEKLİ İNOVATİF ÜRÜNLERİNİ TANITTI

Baumit, ürün yelpazesine eklediği Ar-Ge destekli inovatif ürünlerini tanıttı. Open Isı Yalıtım Sistemi ve Klima Sağlıklı Sıva ve Boya Sistemleri, yaşam alanlarının nefes almasını sağlıyor.

BAUMİT AR-GE DESTEKLİ İNOVATİF ÜRÜNLERİNİ TANITTI

Baumit, ürün yelpazesine eklediği Ar-Ge destekli inovatif ürünlerini tanıttı. Open Isı Yalıtım Sistemi ve Klima Sağlıklı Sıva ve Boya Sistemleri, yaşam alanlarının nefes almasını sağlıyor.

10 Aralık 2020 Perşembe 11:37
BAUMİT AR-GE DESTEKLİ İNOVATİF ÜRÜNLERİNİ TANITTI

Baumit, ürün yelpazesine eklediği Ar-Ge destekli inovatif ürünlerini online basın toplantısında tanıttı. Baumit Ar-Ge merkezinde birçok çok kez test edilen ve kalite kontrolden geçerek geliştirilen Open Isı Yalıtım Sistemi ve Klima Sağlıklı Sıva ve Boya Sistemleri ile Baumit, yaşam alanlarının nefes almasını sağlıyor. Yüksek geçirgen ısı yalıtım sistemi Open, rahat bir yaşam için ideal iç mekan iklimi oluşturuyor. Havadaki nemin kontrol edilmesini sağlayan klima etkisi ise her mevsime uygun, hoş ve optimum bir iç mekan iklimi elde edilmesini sağlıyor.

Baumit, geliştirdiği yüksek geçirgen yalıtım sistemi Open ile rahat bir yaşam için ideal iç mekan iklimi oluşturuyor. Isı yalıtım sisteminin yüksek buhar geçirgenliği, nemi gereksiz ısı kaybı olmadan ortadan kaldırmaya büyük ölçüde yardımcı oluyor. Sistem, bir tuğla duvarla aynı buhar geçirgenliğine sahip olmasıyla evin içinden dışına aşırı su buharına kalıcı olarak geçiren homojen, oldukça geçirgen bir koruma oluşturuyor. Eski binalarda da rahatlıkla kullanılabilen sistem, olumsuz iklim koşullarından binaları koruyarak binaların ömrünü uzatmaya yardımcı oluyor.

KLİMA SAĞLIKLI SIVA VE BOYA SİSTEMLERİ

Araştırmalara göre klima sıvası ideal nem oranının yüzde 40 ila yüzde 60 arasında tutulmasına yardımcı oluyor. Ayrıca sıvadaki kireç içeriği saldırgan mikro organizma riskini önemli ölçüde azaltırken, 12 - 13 arasındaki yüksek pH değeri ise mantar ve bakterilere karşı dirençli olmasını sağlıyor. Bu farkındalıkla Baumit, son teknolojiyle geliştirdiği Klima Sağlıklı Sıva ve Boya Sistemleri ile iç mekânda sağlıklı, temiz ve hoş bir ortam oluşmasını sağlıyor. Kireç taşı içeren mineral bazlı bir sıva olan Klima, nefes alabilmesiyle doğal nem düzenleyici görevini üstleniyor. Standart iç mekan sıvalarıyla karşılaştırıldığında çok daha kısa sürede daha fazla nem emebilen Klima, nemi azalttıktan sonra iç mekan havasına yavaşça ve eşit şekilde yeniden ortama vererek doğal hava sirkülasyonu sağlıyor.

TÜRKİYE’NİN EN GENİŞ SIVA GAMI

Baumit Türkiye Genel Müdürü Atalay Özdayı, Baumit’in bir yapının temelinin atıldığı ilk andan, içinde yaşam başladığı ana kadar her aşamada sağlıklı, enerji verimliliği yüksek ve güzel yapılar için ürünler ürettiklerini söylerdi. Baumit’in Avrupa'nın mantolama devi olduğunu vurgulayan Özdayı, markanın Türkiye'deki en geniş sıva ürün gamına da sahip olduğunu vurguladı. Gebze'de bulunan Baumit fabrikasında hem alçı hem sıva hem de kireç esaslı sıva üretimi yaptıklarını kaydeden Özdayı “Bu bize aynı zamanda Türkiye'nin en geniş sıva ürün gamına sahip olan marka unvanı da kazandırıyor. Kullanılan Baumit sıvanın esası ne olursa olsun, tümü sistem olarak kullanabiliyor, pürüzsüz yüzeyler elde edilmesini sağlıyor" dedi. Baumit'in 2007 yılından bu yana ürün yelpazesini artırarak bugün 9 farklı ürün grubundaki 250'nin üzerinde ürünle yapı malzemesi sektöründe faaliyet gösterdiğini ifade eden Özdayı, şunları söyledi:

“TÜRKİYE POTANSİYELİ YÜKSEK BİRKAÇ ÜLKEDEN BİRİ”

 "Ekonomik olarak içinde bulunduğumuz bu zor yılı özellikle perakende kısmında ve sorumluluğumuzda yer alan ülkelere yaptığımız ihracat aktiviteleri ile çift haneli bir büyüme yakalayarak kapatmayı hedefliyoruz. Öte yandan hepimizin bildiği gibi Türkiye pazarı, inşaat sektörünün büyümesiyle doğru orantılı hareket ediyor. Pazarın gelişiminin fotoğrafını doğru kadrajdan çektiğimize inanıyoruz. Türkiye'de de Türk tüketicisini cezbedecek ürünlerimizle pazardaki varlığımızı sürdürüyoruz. Artık daha geniş bir ürün gamıyla müşterilerimize hizmet verebileceğiz. Ayrıca Baumit Türkiye, gerek pazar payı gerekse de ulaştığı ciro rakamıyla global Baumit'in önemli ülkelerinden biri. Türkiye'nin inşaat potansiyeli ile genç ve artan nüfusun sonucu olarak Avusturya'daki merkezi yönetimi, Baumit Türkiye'yi potansiyeli en yüksek birkaç ülkeden biri olarak görüyor. "

Baumit'in insanların sağlıklı, ısı verimliliği yüksek ve güzel yapılarda yaşamaları için yeni nesil ürünler geliştirdiğini ve sürekli gelişen bir dünyada yaşadığımızı anımsatan Özdayı, her gün binlerce yeni ürünün pazara sürüldüğünü aktardı. Bu hızlı üretim sürecinde Ar-Ge destekli inovatif ürünlere ilginin arttığını belirten Özdayı, Baumit'in bu farkındalıkla tasarım ve fonksiyonelliği bir arada harmanlayan ürünler geliştirdiğinin altını çizdi.

“HEDEF GELECEĞİ MANTOLAMAK”

Baumit Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Erdil Dinçer ise Baumit olarak hedeflerinin geleceği mantolamak olduğunu söyledi. Sürdürülebilir bir dünya hayaliyle iş süreçlerini yönettiklerinin altını çizen Dinçer, şöyle devam etti:

"Enerji kaynaklarının hızla tükenmeye başladığı dünyamızda hem bireysel hem de iş dünyasına büyük bir sorumluluk düşüyor. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza daha iyi bir dünya bırakmak, daha az fosil yakıt tüketimi ve ısı yalıtımı yaptırmakla mümkün. İşte biz Baumit olarak bu farkındalıkla tasarladığımız yeni ürünlerimiz Open Isı Yalıtım Sistemi ve Klima Sağlıklı Sıva ve Boya Sistemleri ile yaşam alanlarının da nefes almasını sağlıyoruz. Yüksek geçirgen ısı yalıtım sistemi Open, rahat bir yaşam için ideal iç mekan iklimi oluşturuyor. Havadaki nemin kontrol edilmesini sağlayan Baumit Klima ise her mevsime uygun, hoş ve optimum bir iç mekan iklimi elde edilmesini sağlıyor. Bu ürünler bizim inovasyona bakış açımızın en büyük göstergelerinden."

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.