“KARSAN POZİTİF” ÖDÜL GETİRDİ

Karsan, “Sosyal Diyaloğu En İyi Uygulayan Şirket” seçildi. Firmanın ödül alan “Karsan Pozitif” projesi, kültür ve iş sonuçlarında pozitifliği hedefliyor.

“KARSAN POZİTİF” ÖDÜL GETİRDİ

Karsan, “Sosyal Diyaloğu En İyi Uygulayan Şirket” seçildi. Firmanın ödül alan “Karsan Pozitif” projesi, kültür ve iş sonuçlarında pozitifliği hedefliyor.

12 Şubat 2019 Salı 12:12
“KARSAN POZİTİF” ÖDÜL GETİRDİ

Sosyal diyaloğun çalışma hayatında geliştirilmesi, bu konudaki toplumsal ve kurumsal düzeydeki farkındalığın artırılması amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile ILO tarafından dünyada çapında ilk defa Türkiye’de düzenlenen “Çalışma Hayatında Sosyal Diyaloğun Geliştirilmesi Projesi” kapsamında gerçekleştirilen “Şirket Düzeyinde Sosyal Diyalog En İyi Uygulama Yarışması”nın kazananları belirlendi. Gerçekleştirdiği stratejik iş birlikleri ve atılımlarla dikkat çeken Karsan, söz konusu yarışma kapsamında “Sosyal Diyaloğu En İyi Uygulayan İşyeri Ödülü”nü alan ilk üç isim arasındaki yerini aldı.

KARSAN POZİTİF’E ÖDÜL!

Türkiye’nin yerli üreticisi Karsan, yarışmaya hem kültürel hem de iş süreçlerinde “pozitifliği” ön planda tutan bir değişim ve gelişim sürecini hedeflemek amacıyla oluşturulan Karsan Pozitif” isimli proje ile katıldı. Yarışma kapsamında; çalışan ile işveren arasındaki diyalog belirli konu başlıkları altında incelendi. Değerlendirmeye konu olan başlıkları ise; bilgi alışverişi, danışma,  ortak karar alma, toplu müzakere ve ulusal mevzuatın gerekliliklerinin ötesine geçen yenilikçi

uygulamalar oluşturdu. Ödüle hak kazanan şirketler, Türkiye İşçi ve İşveren Sendikaları Konfederasyonuna bağlı sendikalar, STK’lar ile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Genel Müdürlüğü Temsilcileri tarafından belirlendi.

STRATEJİK İŞ BİRLİĞİ

Yapılan değerlendirmeler sonucunda gerçekleştirdiği stratejik iş birlikleri ve projeleriyle örnek çalışmalara imza atan Karsan, “Sosyal Diyaloğu En İyi Uygulayan İşyeri Ödülü”nü almaya hak kazanan isimler arasındaki yerini aldı. Ödüller, proje kapsamında Ankara’da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un katılımıyla gerçekleşen “Türkiye’de Sosyal Diyaloğun Geleceğini Birlikte Şekillendirmek” konulu panelde sahiplerine verildi. Ödül törenine Karsan Personel ve İdari İşler Yöneticisi Yönem Oktay, Organizasyonel Gelişim Yöneticisi Görkem Levent ile Karsan İnsan Kaynakları Müdürü Mücahit Korkut katıldı. Törende, Karsan adına ödül Karsan İnsan Kaynakları Müdürü Mücahit Korkut’a takdim edildi. 

HEDEF, POZİTİF ÇALIŞANLAR

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Karsan İnsan Kaynakları Müdürü Mücahit Korkut, tüm yönetim seviyelerine ve çalışanlara yönelik gerçekleştirdikleri eğitimler ile bilgilendirmelere son derece önem verdiklerini, bu konuda her zaman daha ileriyi hedeflediklerini dile getirdi. “Karsan Pozitif” projesine de değinen Mücahit Korkut, “Karsan Pozitif, hem kültür hem de iş sonuçlarımızda pozitifliği hedeflediğimiz bir değişim ve gelişim süreci. Bunun için de en değerli varlığımızın çalışanımız olduğunun bilinciyle; olumlu yaklaşımlarımızla iletişimimizde, işimizi sahiplenmemizle sorumluluğumuzda, adil, şeffaf ve rol model olan liderliğimizde, fikre önem veren, değerlendiren ve ödüllendiren dokunuşumuzda Pozitif Karsanlı’yı ve Pozitif Karsan’ı oluşturmayı hedefledik” dedi.

Anahtar Kelimeler:
Karsan
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.