Gate Elektronik, Ar-Ge’yi sudan çıkarttı

Savunma sanayinde Ar-Ge’yi temel alarak yaptığı çalışmalarla adını duyuran Gate Elektronik, 24 yıllık birikimi ile insansız su aracı projesine de imza attı.

Gate Elektronik, Ar-Ge’yi sudan çıkarttı

Savunma sanayinde Ar-Ge’yi temel alarak yaptığı çalışmalarla adını duyuran Gate Elektronik, 24 yıllık birikimi ile insansız su aracı projesine de imza attı.

25 Kasım 2013 Pazartesi 11:08
Gate Elektronik, Ar-Ge’yi sudan çıkarttı

 

    Her ne kadar elektronik karıştırıcılarla özdeşlemiş olsa da, sahip olduğu teknik altyapı ve ürettiği ürünler ile Türkiye’nin en önemli savunma sanayi firmaları arasında yer alan Gate Elektronik’in adı, son dönemlerde, özellikle insansız su altı araçları alanındaki çalışmalarıyla daha sık duyulur oldu. Sürekli gelişim içerisinde olan Gate Elektronik, son olarak da havacılık ve insansız su aracı projelerine imza attı. Elektronik sistemlerin bakım onarımından insansız araçlara, anayurt güvenliğinden havacılığa kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösteren firmanın İş Geliştirme Uzmanı Murat Erenoğlu çalışma alanları ve firmaları hakkında Sanayi Gazetesi’ne konuştu.

24 yıllık bilgi birikimi
1989 yılında  sivil ve askeri elektronik sistemler için arıza tespit, arıza giderme, depo seviyesi bakım onarım hizmeti vermek amacıyla Turgay Maleri tarafından Gate Elektronik’in kurulduğunu aktaran Erenoğlu, “Gate Elektronik, 24 yıllık bilgi birikimimizin yanı sıra her geçen gün yeni yurt içi ve uluslararası projelerin altına imza atarak çıtasını her geçen gün yükseltiyor. Bugün itibariyle elektronik ve bilişim sektöründe Ar-Ge, sistem tasarımı, entegrasyon, üretim, gömülü yazılım, uygulama yazılımı  geliştirme faaliyetleri yürütmektedir” dedi.

İhraç ederek yerli katkı payına destek oluyor
Merkezi Ankara’da bulunan Gate Elektronik’in  İstanbul ve Eskişehir’de  kurulu bölge müdürlükleri ile hizmet verdiğini aktaran Erenoğlu, “Türkiye’de mevcut 3 bin civarında askeri, kamu ve özel sektör müşterisinin yanı sıra NAMSA (NATO Maintenance and Supply Agency)’ nın onaylı bakım-onarım merkezi ve yedek parça sağlayıcısıyız. Gate Elektronik, ABD, İngiltere, Arabistan, Malezya, Rusya, Norveç, Japonya ve Fransa gibi ülkelere teknoloji ihraç ederek yerli katkı payını yukarılara taşımaktadır” diye konuştu.

Yapılmayana imza atmak
Gate Elektronik olarak askeri ve endüstriyel sistemlere yönelik yüksek teknoloji kazandırmak ve kazandırılan teknolojiyi ülke ihtiyaçlarına adapte ederek dışa bağımlılığı azaltmaya yönelik hareket edildiğini aktaran Erenoğlu,  “Ülkemizde sistem entegrasyonu, sistem bakım mühendisliği konularında bakım - yazılım standartlarının oluşturulması ve yerleştirilmesinde öncülük etmek, faaliyet alanı içindeki en son teknolojiyi özümseyerek bu husustaki gerekli teknoloji transferini gerçekleştirmek, sektörde bu güne kadar uygulama imkanı yaratılamayan projelerin yurt içinde yapılmasını sağlamak hedeflerimiz arasındadır” dedi.

Ana hedef, Başarı
Gerçekleştirilen tüm faaliyetlerde daima dürüst ve saydam bir şirket profili kurduklarını aktaran Erenoğlu, “Gate Elektronik olarak kaliteyi ve müşteri memnuniyetini ön planda tutmak, tüm personeli eğitmek, yönlendirmek, çağdaş teknolojiyi özümsemelerini ve ilerlemelerini sağlamak, kurumsallaşmış, faaliyetini sistem ve prosedürlerle bağlamış bir kurum olarak gelişmek ve büyümek, uluslararası yatırımları arttırarak başarılara imza atmak ana hedefimizdir” dedi.

“Teknoloji rekabetin en önemli anahtarı”
Günümüzde, elektrik-elektronik sektöründeki gelişmelerin, ekonomik büyüme sürecinde temel itici güç unsuru oluşturduğunun bilinmekte olduğunu aktaran Erenoğlu, “Elektrik ve elektroniğin bu denli etkin bir güç haline gelmesinin kaynağı ise askeri, kamu ve özel sektörlerden gelen güçlü taleplerdir. Teknoloji, dolayısıyla elektrik-elektronik, ulusların rekabet üstünlüğünün en önemli anahtarı haline gelmiştir. Bu potansiyelin farkında olan Gate Elektronik, yurtiçi ve yurtdışından gelen talepler doğrultusunda askeri işçilik standartlarına uygun olarak elektronik sistem/cihaz/kart üretimi ve montajı gerçekleştirmektedir” dedi. 

11 ayrı konuda faaliyet gösteriyor
Gate Elektronik, Savunma Sanayi başta olmak üzere kamu sektörü ve özel sektörde şu alanlarda faaliyet göstermektedir:

·       Elektronik Üretim

·       Elektronik Test ve Ölçüm Sistemleri Tasarımı ve Üretimi

·       Teknik Servis

·      Sistem Entegrasyonu ve Bakım Mühendisliği

·       Simülasyon Sistemleri

·       Test Program Seti (TPS) Geliştirme

·       Elektronik Muharebe ve Koruma Sistemleri Tasarımı ve Üretimi

·       Elektronik Muhabere ve Bilgi Sistemleri Tasarımı ve Üretimi

·       İletişim Sistemleri Tasarımı ve Üretimi

·       İnsansız Deniz ve Kara Araçları Tasarımı ve Üretimi

·      Eğitim Hizmetleri

 

 

 

 

Son Güncelleme: 18.07.2017 15:48
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.