HER BİR DESTEĞE 90 BİN 358 TL

2019 Yılı Teknik Destek Programı’nı açıklayan KUDAKA, eğitim, proje hazırlama, danışmanlık sağlama, geçici uzman personel görevlendirme gibi faaliyetler için proje başına 90 bin 359 liralık destek sağlayacak.

HER BİR DESTEĞE 90 BİN 358 TL

2019 Yılı Teknik Destek Programı’nı açıklayan KUDAKA, eğitim, proje hazırlama, danışmanlık sağlama, geçici uzman personel görevlendirme gibi faaliyetler için proje başına 90 bin 359 liralık destek sağlayacak.

25 Nisan 2019 Perşembe 12:35
HER BİR DESTEĞE 90 BİN 358 TL

TEKNİK DESTEK SÜRECİ BAŞLADI

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansının (KUDAKA) 2019 yılı Teknik Destek Programı açıklandı. Yerel aktörlerin bölgesel kalkınması açısından önemli olan ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalara destek sağlamak amacıyla hazırlanan destek kapsamında turizm, hayvancılık ve bölge için önem arz eden konular öncelikli olacak. Teknik desteğin hizmet alımı yoluyla sağlanması durumunda; her bir teknik desteğin Ajansa toplam maliyeti 90 bin 358 lirayı aşamayacak. 2019 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında eğitim verme, program ve proje hazırlanmasına katkı sağlama, danışmanlık sağlama, geçici uzman personel görevlendirme, lobi faaliyetleri ve uluslararası ilişkiler kurma gibi kurumsal nitelikli ve kapasite geliştirici faaliyetler yapılabilecek.

BÖLGENİN YAPISINA UYGUN TEŞVİK

Program ile sağlık turizmi sektöründe ulusal ve uluslararası destekler ve mevzuat konusunda farkındalığın artırılması, sağlık turizmi sektöründe hasta karşılama hizmetlerinin geliştirilmesi ve sağlık turizminde akredite kurum sayısının artırılması, kış turizmi, spor turizmi ve sağlık turizmi sektörlerinde beşeri sermayenin geliştirilmesi, kış turizmi ve spor turizmi müşterilerine yönelik alternatif paket programlar ve tur rotaları belirlenmesi, bölgede et ve süt sektöründe faaliyet göstermekte olan yetiştiricilerin ve üreticilerin bilinçlendirilmesi ve eğitilmesi ile bölgesel kalkınma açısından önem arz eden konularda yerel aktörlerin kapasitelerinin geliştirilmesine yönelik eğitim ve danışmanlık faaliyetlerinin desteklenmesi önceliklendirildi.

90 BİN LİRALIK ÜST SINIR

KUDAKA 2018 yılı bütçesinden teknik destek faaliyetleri için ayrılan toplam yıllık tutar 1 milyon 100 bin lira olurken, teknik destek faaliyetleri mevcut bütçe ve personel imkânları çerçevesinde ajans uzmanları tarafından veya hizmet alımı yoluyla sağlanabilecek. Teknik desteğin hizmet alımı yoluyla sağlanması durumunda; her bir teknik desteğin Ajansa toplam maliyeti maksimum 90 bin 358 lira olacak. Program kapsamında yararlanıcı kuruluşa herhangi bir doğrudan mali destek verilmeyecek.

OSB’LER DE BAŞVURACAK

Programa yerel yönetimler ve mahalli idare birlikleri, üniversiteler, meslek okulları, araştırma enstitüleri, diğer kamu kurum ve kuruluşları, kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, OSB’ler, küçük sanayi siteleri, teknoparklar, endüstri bölgeleri, iş geliştirme merkezi, birlik ve kooperatifler ile bu kurum ve kuruluşların kurduğu veya ortağı olduğu işletmeler yararlanabilecek.

BAŞVURU 5 DÖNEM

Teknik Destek başvuruları yıl boyunca sürekli olarak alınacak. Ancak, başvurular ikişer aylık dönemler halinde değerlendirilecek. 2019 yılı için Mart-Nisan döneminden başlanarak, yılsonuna kadar 5 farklı dönem için başvuru alınacak. Bir dönemde alınan başvurular bir sonraki dönemin ilk on günü içerisinde değerlendirilecek. Başvuru Formu ve başvuru için talep edilen diğer belgeler Ajansın web sitesinde yer alıyor.

Anahtar Kelimeler:
KudakaTeknik DestekTeşvik
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.