banner110

ANKARAKA’DAN EĞİTİM ATAĞI

Ankara Kalkınma Ajansı, Ankara’da bölgesel kalkınmanın sürdürülebilirliğini ve bölgeler arası gelişmişlik farkını azaltmak amacı ile çeşitli eğitimlere imza atıyor.

ANKARAKA’DAN EĞİTİM ATAĞI

Ankara Kalkınma Ajansı, Ankara’da bölgesel kalkınmanın sürdürülebilirliğini ve bölgeler arası gelişmişlik farkını azaltmak amacı ile çeşitli eğitimlere imza atıyor.

14 Ağustos 2017 Pazartesi 16:20
ANKARAKA’DAN EĞİTİM ATAĞI

Ankara Kalkınma Ajansı (ANKARAKA), finansal destek sunduğu projelerin yanı sıra gerçekleştirdiği eğitimler ile de Ankara’nın potansiyelini harekete geçiriyor. Bu kapsamda Ankara Kalkınma Ajansı tarafından, Girişimcilere Yönelik e-ticaret, dış ticaret ve kadınlara yönelik uygulamalı girişimcilik eğitimleri düzenleniyor.

E-TİCARET EĞİTİMİ FIRSATI

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından daha önce de düzenlenen ve büyük ilgi gören e-ticaret eğitimlerine, Ankara’da faaliyet gösteren işletme sahipleri, çeşitli firmaların pazarlama sorumluları, e-ticaret alanında iş kurmak isteyen girişimciler, ürünlerini internet üzerinden satmak isteyen kooperatif ortakları katıldı.

Girişimcilere yönelik düzenlenen eğitim programında; e-ticarete giriş, dijital müşteri, e-ticaret süreçleri ve iş modelleri, e-ticaret yatırımı, kullanıcı deneyimi ve tasarım, e-ticaretin finansmanı, dijital markalaşma, pazarlama ve varlık yönetimi, veri analizi, e-ticaret hukuku, siber güvenlik ve e-ticaret trendleri başlıklarında konular anlatıldı. 18 saatlik programda ayrıca, ulusal ve uluslar arası başarı hikayeleri paylaşılırken, başarılı sonuçlanmayan örnekler üzerinde de duruldu. İki grup halinde düzenlenen eğitimlere doksan kişi katılım sağladı.

DIŞ TİCARET EĞİTİMLERİ

Ankara Kalkınma Ajansı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı (YTB) ve MÜSİAD Ankara işbirliğinde yürütülen “Yabancı Uyruklu Öğrencilere Yönelik Dış Ticaret Eğitimi” veriliyor. Proje kapsamına ayrıca, Türkiye’de ihracat yapan firmalara teknik geziler ve öğrencilere yönelik tecrübe paylaşımı etkinlikleri de düzenleniyor.

Dış ticaret eğitimi ile öğrencilere, ihracata açılmak için gereken asgari koşullar, ihracat mevzuatı, ihracat işlemleri için gereken belge ve sertifikalandırma sistematiği, ihracat alacaklarının güvenli tahsili yöntemleri ve bankacılık işlemleri, uygulamalı dış ticaret sözleşmeleri, ihracatı teşvik sistemi ve ülke çalışmaları başlıklarında konular uzmanlarca aktarılıyor. Dış Ticaret Eğitimine Ankara’da öğrenim gören yabancı uyruklu elli öğrenci katılım sağlıyor.

KADINLARA GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

Ankara’da kadın girişimciliğinin desteklenmesi ve kadınların ekonomik hayata katılımlarının artırılması amacıyla Ankara Kalkınma Ajansı tarafından Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenleniyor.

Dört farklı bölümden oluşan girişimcilik eğitimleri; girişimcilik kavramı, işletme kavramı ve işletme fonksiyonları, iş planı kavramı ve öğelerine yönelik konular ile iş modeli ve iş planına yönelik atölye çalışmalarından oluşuyor. Eğitimi başarıyla tamamlayan girişimci adayları KOSGEB tarafından onaylı sertifika sahibi olacak ve KOSGEB desteklerine başvurabiliyor. Kadınlara Yönelik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerine yirmi beş girişimci kadın katılıyor.

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık düzenlenen eğitimlerin Ankara’nın ekonomik kalkınması açısından oldukça önemli olduğu ve tüm eğitimlerin ücretsiz olarak Ankaralı Girişimcilere verildiğini belirtti.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.