‘ERCİYES’İN İŞİ YARINLARIN TEKNOLOJİSİ

Dünya pazarının kapılarını başarılı işletmeleriyle aralayan Erciyes Teknopark, kuluçka ve TTO modeliyle parmak ısırtıyor. Vizyon sahibi firmaların faaliyette olduğu Teknopark, girişimciliği ateşleyici formüllerin peşinde…

‘ERCİYES’İN İŞİ YARINLARIN TEKNOLOJİSİ

Dünya pazarının kapılarını başarılı işletmeleriyle aralayan Erciyes Teknopark, kuluçka ve TTO modeliyle parmak ısırtıyor. Vizyon sahibi firmaların faaliyette olduğu Teknopark, girişimciliği ateşleyici formüllerin peşinde…

14 Kasım 2016 Pazartesi 12:03
‘ERCİYES’İN İŞİ YARINLARIN TEKNOLOJİSİ


Kuruluş: 2005
Firma Sayısı: 195
Ar-Ge cirosu: 310 milyon TL


Tekno-KOBİ’lerin ev sahibi
Bünyesinde yer alan firmalara ve girişimcilere uluslararası standartlarda teknoloji geliştirme bölgesi, teknoloji transferi ve kuluçka hizmetleri sunan 2005 doğumlu Erciyes Teknopark, katma değeri yüksek bölge vizyonunu başarıyla sürdürüyor. Bulunduğu bölgenin lideri konumunda olan 195 firmanın ev sahibi Erciyes Teknopark, beş ayrı binada, 250 bin metrekare toplam, 30 bin metrekare kapalı alanıyla yarınların teknolojisini nitelikli hizmetleriyle inşa ediyor.

İmrendiren iş modelleri
Türkiye’nin en büyük TGB’lerinden olduğu belirtilen Erciyes Teknopark, kendine has kuluçka modeli, bünyesinde geliştirdiği uluslararası projeleri, rüştünü hızla ispat eden girişimcileri ve fikirleri ürüne dönüştüren atölyeleriyle yatırımcıların tercih sebebi olarak gösteriliyor. Bilişim ve yazılım faaliyetleriyle öne çıkan bölge, son yıllarda gerçekleştirdiği sektör dengeleme çalışmalarıyla da gelişim vaat eden iş kollarını bünyesinde topluyor.

İşletmeleri vizyon sahibi
Katma değeri yüksek, ülkenin gelişim ve girişim vizyonuna hizmet eden, ihracat potansiyeli bulunan, inovatif yaklaşımlar içeren ürünlerin geliştirildiği Erciyes Teknopark’ta bugün itibari ile 195 işletme ve kuluçka firması Ar-Ge çalışmalarını sürdürüyor.

Ar-Ge projeleri ve ciro
Erciyes Teknopark’ta faaliyet gösteren Ar-Ge firmalarının bünyelerinde 750 civarında nitelikli personel çalışırken, 300 Ar-Ge projesi aktif olarak yürütülüyor. Bölge kurulduğu günden bugüne kadar toplamda 736 Ar-Ge projesine ve 310 milyon TL’yi aşan Ar-Ge cirosuna sahip...

Girişimciye dost eli: ETTO
Teknoparkların en önemli aktörleri olan girişimcilerin elinden tutarak, ekosisteme uygun zeminde yetiştirmeyi hedefleyen Erciyes Teknopark, bu eksende kuluçka programlarını, yatırımcı ağlarını, prototipleme atölyelerini revize ediyor. Teknoloji transfer ofisiyle (ETTO), Ar-Ge neticesinde ortaya çıkan ürünlerin ticari sahneye çıkmasına aracılık eden Teknopark, firmaların yurt dışına açılmasına da ön ayak oluyor. TTO’sunda ARDEB (Araştırma Destek Programları Başkanlığı) ve SOBAG (Sosyal ve Beşeri Bilimler Araştırma Destek Grubu) gibi topluluklarıyla tecrübe paylaşımı etkinliği düzenleyen Erciyes Teknopark, akademisyenleri de proje yazmaları konusunda cesaretlendiriyor. Bireysel Genç Girişim (BİGG Erciyes) isimli projesiyle girişimcilerin fikirlerini nitelikli iş planlarına dönüştürme konusunda faaliyetler yürüten Erciyes Teknopark’ta ihracat kalıcı işbirlikleriyle şekilleniyor.

Hedef ‘dünya pazari’
Firmalarını her konuda bilgilendirme misyonunu başarıyla sürdüren Erciyes Teknopark, yazılım koruması konusunda işletmelerini bilinçlendiriyor. Bunun yanında Avrupa İşletmeler Ağı (AİA) vasıtasıyla firmalarının yurt dışına açılmasını kolaylaştıran bölge, hedefine yeni pazarları da dahil edecek.
KOBİ’lerine dünya pazarının kapılarını açan Erciyes Teknopark, alternatif pazarlarla da dirsek temasını sürdürüyor.  Bölge, kümelenme çalışmalarına hız verirken, firmalarını proje yazma konusunda yetkinleştirmeyi de ihmal etmiyor. 


Son Güncelleme: 14.11.2016 13:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.