29 Mayıs 2017 Pazartesi

SANAYİCİ DEĞERİMİZ, ÜRETİM HEDEFİMİZ

27 Şubat 2017, 15:19
SANAYİCİ DEĞERİMİZ, ÜRETİM HEDEFİMİZ
Mustafa KÖSEMUSUL
 

Değerli Sanayici Dostlarım,  

Ülkemizin üretim ve istihdam yapısına bakıldığında OSB'lerin ne denli önemli ve değerli olduğu üretim, istihdam, ithalat ve ihracat kalemlerini bir arada bulundurması ile anlaşılmaktadır.  

Kuruldukları günden bugüne OSB'ler ülke sanayisinin gelişmesinde bir umut kaynağı olmuş ve bugüne değin sağladıkları gelişmelerle pek çoğu üretim ve istihdam odağı haline gelmiştir. 

Bölgemiz hem fiziksel hem de altyapı hizmetleri anlamında planlı bir şekilde büyüyen ve gelecekte doğacak ihtiyaçları öngörüp takvimine alarak bunlar için gerekli yatırımları yapan bir bölgedir. Bu özelliğimiz ülkemizdeki diğer OSB'lere göre bölgemizin hep bir adım ileride olmasını sağlamıştır.

Sanayicisi yatırım yapmaya başlamadan önce üretim sürecinde ihtiyaç duyacağı bütün enerji alt yapısını hazırlayan ve bu hizmeti en kaliteli şekilde uygun maliyetle sunan bir bölge olmamızın yanında, eğitim ve sosyal hizmet alanlarında yapacağımız yatırımlarımızla da sanayicimizin topyekûn ihtiyaçlarına cevap verebilmeyi hedeflemekteyiz. 

Yönetime geldiğimiz ilk günden beri üzerine titizlikle eğildiğimiz genişleme projemiz tamamlanmıştır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından onaylar alınmış, kamulaştırma tamamlanmış, parselasyon çalışmaları bitirilmiştir. Önümüzde altyapı çalışmaları bulunmaktadır. Bununla ilgilide altyapı projemiz hazır olup, 2017 yılı başında altyapı çalışmasına başlanacaktır. 

Genişleme projemiz de sadece ekonomik unsurlara değil, içinde bulunduğumuz bölgenin eğitim ve sosyal açıdan gelişiminin sağlanması yolunda adımlar atmaktayız. Bu konuda bölgemiz içerisinde ‘eğitim üssü’ kurma planlarımız bulunmaktadır. Böylece sanayicimizin ihtiyaç duyduğu nitelikli yetişmiş iş gücüne ve ara eleman ihtiyacına çare olacak bir proje olmasını hedeflemekteyiz. 

Ülkemizin geçtiği bu zorlu süreçte sanayici olarak bizlerin peşine düşmesi gereken iki temel hedef; üretmek ve istihdam yaratmaktır: Bu temel hedeflerle çıktığımız bu yolda katılımcılarımıza ve ülke ekonomisine daha büyük katma değer ve fayda yaratacak, rekabet üstünlüğü getirecek yeni projeler üretmekte, çıtayı daima daha yükseğe taşımakta, örnek ve öncü olmaya çalışmaktayız. 
 

Bölge Yönetimi olarak; eğitim ve sosyal alanlardaki projelerimizi bir adım daha ileriye götürerek yeni yatırımlar yapmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bunu yaparken de gücümüzü sanayicimizin bize olan inancından ve güveninden alıyoruz.
 
Sanayicisi için çalışan, ülkesi için üreten bir bölgeyiz…

Bu içeriğe yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  YAZARLAR Tümü
  banner74
  banner75
  E-GAZETE
  • Sanayi Gazetesi, Haberleri, OSB, teknopark, ar-ge, portali, rehberi - 29 Mayıs 2017 Manşeti
  • Sanayi Gazetesi, Haberleri, OSB, teknopark, ar-ge, portali, rehberi - 22 Mayıs 2017 Manşeti
  ARŞİV
  banner82