SANAYİ SİTESİNDE İMAR SEVİNCİ

Didim Belediye Meclisinin ocak ayı olağan toplantısının ikinci oturumu, Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda Didim 75. Yıl Sanayi Sitesi Kooperatifi’ne ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planı teklifine ilişkin İmar Komisyon Raporu oy çokluğuyla kabul edilirken, toplantıyı izleyen sanayi esnafı, Belediye Meclisi üyelerine alkışlarla teşekkür etti.

SANAYİ SİTESİNDE İMAR SEVİNCİ

Didim Belediye Meclisinin ocak ayı olağan toplantısının ikinci oturumu, Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda Didim 75. Yıl Sanayi Sitesi Kooperatifi’ne ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planı teklifine ilişkin İmar Komisyon Raporu oy çokluğuyla kabul edilirken, toplantıyı izleyen sanayi esnafı, Belediye Meclisi üyelerine alkışlarla teşekkür etti.

10 Ocak 2018 Çarşamba 10:10
SANAYİ SİTESİNDE İMAR SEVİNCİ

OY BİRLİĞİ SEVİNCİ
Didim’deki 75. Yıl Sanayi Sitesi büyük sevinç yaşadı. Didim Belediyesi Meclisi Ocak ayı toplantısının ikinci oturumu, Didim Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda yapıldı. Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın başkanlığında yapılan toplantıyı, Didim Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ, Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu, Didim 75. Yıl Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Şahin ve sanayi esnafı da izledi. Aydın Denge’den Ediz Verdioğlu’nun haberine göre, gündemin ilk maddesinde Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edilen 2018 mali yılı içinde Belediye Meclis, Denetim ve İhtisas Komisyon üyelerine yapılacak “huzur hakkı” ücreti konusu görüşüldü ve oy birliğiyle kabul edildi. İmar planı teklifinin de görüşerek olumlu karara bağlandığı gündemin ikinci maddesinde Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edilen Didim Belediyesi’nin 2018 mali yılı içerisinde amatör spor kulüplerine sporu teşvik amacı ile 6360 sayılı yasa gereği yapılacak nakdi yardımın belirlenmesi konusu görüşülürken, amatör spor kulüplerine belediye bütçesinden ayrılan payın binde 12 olması kararında bir değişiklik yapmadan 203 bin 352 lira olmasına ilişkin komisyon raporu oy birliğiyle kabul edildi.

 

KANAYAN YARA TEMİZLENDİ

Gündemin üçüncü maddesinde Didim 75. Yıl Sanayi Sitesi Kooperatifi’ne ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planı teklifine ilişkin İmar Komisyon Raporu görüşülürken, 75. Yıl Sanayi Sitesi’nin plan notları ve dükkanların durumuyla ilgili olarak Didim Belediyesi İmar Müdürü Öznur Gündoğdu bilgilendirmede bulundu. Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay da şunları söyledi: “Sanayi sitesinin çok uzun zamandır ilçenin kanayan yaralarından biri olduğu ilçe kamuoyu tarafından da bilinmekteydi. Bu sorunun bizim dönemimizde bitmiş olmasını da asla siyaset konusu yapmak istemedik, yapmadık. Bu konuda belediye meclisinde grubu olan bütün partilere teşekkür ediyorum. Hiç kimse burayı siyaset malzemesi haline getirmedi. Daha evvelden bunlar getirilmişti. Ama biz artık geçmişte yapılan hataları tekrarlamadan bugün bu olgunluğa erişmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Sanayi sitesi esnafımıza hayırlı olsun.”

 

SANAYİ ESNAFINDAN ALKIŞ

Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın konuşmasının ardından oylamaya geçildi. MHP’li Onur Çağlar’ın çekimser oyuna karşılık Didim 75. Yıl Sanayi Sitesi Kooperatifi’ne ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planı teklifine ilişkin İmar Komisyon Raporu oy çokluğuyla kabul edildi. Toplantıyı izleyen Didim 75. Yıl Sanayi Sitesi Kooperatifi yöneticileri ile çok sayıda sanayi esnafı, Belediye Meclisi üyelerine alkışlarla teşekkür etti. Gündemin dördüncü maddesinde Yazı İşleri Müdürlüğü’nün “Yurtdışı İzni” konulu yazısı görüşülürken, yurtdışı fuarlarına gidecek belediye meclisi üyelerinin isimleri belirlenerek, oybirliği ile kabul edildi. Beşinci maddesinde ise Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edilen Didim Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde 2018 yılında alınacak olan ücret ve katkı payı ücreti KDV dahil 500 lira olarak oy birliğiyle kabul edildi.

 

RESMİYET KAZANDI

Didim Belediye Meclisi toplantısı sonrasında belediye önünde açıklama yapan Didim 75. Yıl Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Şahin, alınan karardan dolayı Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ile Belediye Meclisi üyelerine teşekkür ederek, şunları kaydetti: “75. Yıl Sanayi Sitesi, 1992’de mera üzerine kurulmuş. 2009’da da meradan çıktığından dolayı yıkım kararı verilmişti. Bizler 75. Yıl Sanayi Sitesi Kooperatifi olarak arkadaşlarımızla beraber Aydın Valiliği’ne giderek, buradaki insanların mağduriyetinin giderilmesiyle ilgili mücadele verdik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na da giderek görüşmelerde bulunduk. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği yapıldı. Son olarak 1/1000 ölçekli uygulama imar planının yapılmasıyla Didim 75. Yıl Sanayi Sitesi artık resmiyet kazanmıştır. Burada emeği geçen bütün herkese teşekkür ediyorum. Bütün üyelerimize de hayırlı uğurlu olsun.”

Son Güncelleme: 10.01.2018 10:12
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.