banner110

HOSAB BAŞKANI KORUN’A GÜVENOYU

HOSAB Müteşebbis Heyeti ve Yönetim Kurulu yenilendi. Müteşebbis Heyet Başkanlığına Nedim Balıkçılar getirilirken, heyet Yönetim Kurulu Başkanı olarak yeniden Ömer Faruk Korun’a görev verdi.

HOSAB BAŞKANI KORUN’A GÜVENOYU

HOSAB Müteşebbis Heyeti ve Yönetim Kurulu yenilendi. Müteşebbis Heyet Başkanlığına Nedim Balıkçılar getirilirken, heyet Yönetim Kurulu Başkanı olarak yeniden Ömer Faruk Korun’a görev verdi.

11 Eylül 2017 Pazartesi 15:14
HOSAB BAŞKANI KORUN’A GÜVENOYU

Hasanağa OSB (HOSAB)’ın mevcut başkanı Ömer Faruk Korun, oybirliğiyle yeniden Başkanlığa getirildi. Korun, HOSAB’ın hızlı gelişim sürecini devam ettirdiğini belirterek, yeni dönem projeleri hakkında bilgi verdi.

Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi Sanayici ve İşadamları Derneği (HOSABSİAD) Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Genel kurulda Sezai Sezer HOSABSİAD, Ömer Faruk Korun da HOSAB başkanı olarak oybirliği ile seçilip güven tazelediler.

HOSAB MÜTEŞEBBİS HEYETİ

HOSABSİAD Genel Kurulunda, HOSAB Müteşebbis Heyeti de seçildi. Buna göre Nedim Balıkçılar (Başkan), Sezai Sezer (Başkanvekili), Ömer Faruk Korun, Erkan Pancaroğlu, Mesut Rekkalı, İbdahim Gökdağ, Ümit Sırt, Orcan Alyüz, Fatih Sivri, Vedat Saygın, Seçkin Onur, Tahir Taner Acar, Rıdvan İşbaşaran, Erdil Uğurlu ve Mehmet Topak’tan oluşan 15 kişilik asıl liste oybirliği ile seçildi. Yedek üyeliklere ise Erdi Ceyhan, Haluk Bölük, Sezgin Burak, Erol Şenol, Erol Çelik, Murat Erceiş, Ercan Pancaroğlu, Bedayet karagöz, İrem Tozluyurt, Hüseyin Vatansever, Necdet Kaya, Vedat Güneş, Haluk Korun, Özgür Alyüz ve Sedat Sezer seçildi.

HOSAB YÖNETİM KURULU

Müteşebbis Heyet içinden seçilen HOSAB’ın 5 kişilik yeni yönetim kurulu ise Ömer Faruk Korun başkanlığında, Erkan Pancaroğlu, Sezai Sezer, Mesut Rekkalı ve Fatih Sivri’den oluştu. Vedat Saygın, Rıdvan İşbaşaran, Tahir Taner Acar, Orcan Alyüz ve Ümit Sırt yönetim kurulu yedek üyeleri olarak seçilirken, Denetim Kurulu asıl üyeleri İbrahim Gökdağ ve Erdil Uğurlu, yedek üyeleri de Mehmet Topak ve Seçkin Onur oldu.

YENİ PROJELER KAPIDA

Genel kurulun sonunda bir konuşma yapan HOSAB Başkanı Ömer Faruk Korun, yaptıkları çalışmalarla son yıllarda HOSAB’ın hızlı gelişim sürecini devam ettirdiğini söyledi. Görev dönemlerinde atık su arıtma tesisinin kapasitesini 3,5 kat arttıran yatırımı tamamladıkladıklarini, ileri arıtma tesisinin kapasitesini yükselttiklerini anlatan Korun, şöyle devam etti:

“Çevre konusunda örnek bir konuma geldik. Bölge içi yollar, peyzaj çalışmaları ile bölgenin çehresi değişti. Elektrik dağıtım şebekemizi etap etap yer altına almaya devam ediyoruz. Elektrik arz güvenliğimiz için TEİAŞ’la ortaklaşa çalıştığımız 154 indirme merkezinin ihalesi yapıldı. Buna göre bizim HOSAB olarak alıp tahsis ettiğimiz arazide TEİAŞ Hasanağa Trafo Merkezi yapacak. Böylece gerek HOSAB’ın gerekse Akçalar ve Kayapa Sanayi Bölgeleri başta olmak üzere bölge köylerinin de elektrik arz güvenliği sağlanmış olacak. HOSABSİAD’la işbirliği içinde hayata geçirdiğimiz ve 17 firmamızın yer aldığı HOSAB Otomotiv ve Yan Sanayi Kümesi de başarılı çalışmalar yürütüyor. Yeni dönemde elektrik arz güvenliğimiz için olan projeleri takip edecek, dağıtım şebekemizin yer altına alınma çalışmalarını sürdüreceğiz. Bölgemizin otoban bağlantısı konusunda girişimlerimizi takip edeceğiz. Bölgemizde bir meslek lisesi ve sanayicilerin talebi olan kreş yapmak, itfaiyeyi hayata geçirmek gündemimizin ilk sıralarında olacak. Tüm bunların ardından sosyal tesislerimizi de planlamak istiyoruz.”

HOSABSİAD’IN YENİ YÖNETİMİ

HOSABSİAD Genel Kurulunda Sezai Sezer başkanlığındaki yeni yönetim kurulu Ömer Faruk Korun, Mesut Rekkalı, Nazmi Kırımcı, Haluk Korun, Rıdvan İşbaşaran ve Fatih Sivri’den oluştu. Yönetim kurulu yedek üyeliklerine Tahir Taner Acar, Orcan Alyüz, Erdil Uğurlu, İbrahim Gökdağ, Özgür Alyüz, Ercan Pancaroğlu ve İrem Tozluyurt seçildi. HOSABSİAD Denetim Kurulu asıl üyeleri Murat Erceiş, Ümit Sırt ve Erkan Pancaroğlu, yedek üyeleri de Vedat Saygın, Bedayet Karagöz ve Vedat Güneş oldu.

Son Güncelleme: 12.09.2017 08:16
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.