DÖNÜŞÜMÜN LİDERLERİ  SAHNEYE ÇIKACAK

KalDer tarafından gerçekleştirilecek olan 26. Kalite Kongresi’nin bu yılki teması,  “Dönüşüme Liderlik” olarak belirlendi. Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu’nun da katılacağı kongrede, Türkiye Mükemmellik Ödülleri sahiplerini bulacak.

DÖNÜŞÜMÜN LİDERLERİ  SAHNEYE ÇIKACAK

KalDer tarafından gerçekleştirilecek olan 26. Kalite Kongresi’nin bu yılki teması,  “Dönüşüme Liderlik” olarak belirlendi. Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu’nun da katılacağı kongrede, Türkiye Mükemmellik Ödülleri sahiplerini bulacak.

20 Kasım 2017 Pazartesi 10:32
DÖNÜŞÜMÜN LİDERLERİ  SAHNEYE ÇIKACAK

KALİTE ÇITASINI YÜKSELTECEK

Türkeye’nin sanayi ve ticaret hayatına, iş dünyasının her dönemdeki gündemine derin etki ve katkılarda bulunan Türkiye Kalite Derneği (KalDer), kalite çalışmalarını teşvik için düzenlediği Kalite Kongreleri’nin 26’ıncısını gerçekleştiriyor. Avrupa’nın alanında en büyük kalite kongresi olan 26. KalDer Kalite Kongresi, 21-22 Kasım 2017 tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.  Etkinlikte; dijital dönüşüm, BM sürdürülebilir kalkinma hedefleri, iş gücünün geleceği gibi birçok konu iş, medya ve akademi dünyasının önde gelen isimleri tarafından masaya yatırılacak.

İKİ GÜN SÜRECEK

İş dünyasının saygın kuruluşu TÜSİAD’ın destek verdiği kongre iki gün sürecek ve çok sayıda yerli yabancı misafire ev sahipliği yapacak. Başarılı iş adamı Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, giyilebilir kalp pilinin mucidi Dr. Canan Dağdeviren, sanatçı Sunay Akın ve daha pek çok önemli isim Avrupa’nın en yetkin yönetim kongresinde bir araya gelecek. Çok sayıda profesyonelin dinleyici olarak katılacağı Kalite Kongresi’nin katılımcı profili genel olarak orta ve üst düzey yöneticilerden oluşuyor. Dev organizasyon bu yıl 25.’si gerçekleştirilecek olan Türkiye Mükemmellik Ödül Töreni ile son bulacak.

TEKNOLOJİDE HIZLI GEÇİŞ

Günümüzde gerek şirketler gerekse bireyler için dönüşümün önemine dikkat çeken KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı, hızlı ve sürekli uyum becerisi gerektiren çağda yaşadığımızı söyledi. Bu nedenle kongrenin Türkiye’nin gelecek projeksiyonunun şekillenmesine önemli katkılar sağlayacağını belirten Buket Eminoğlu Pilavcı, “Günümüzde giderek daha sık dillendirilen açık inovasyon, ortak ve akıllı tasarım, kuantum merceği gibi kavramaların iş yaşamına girmesi; şu anki yönetişim ve üretim metotlarını, çok kısa zamanda geçmişte kalan bir nevi ‘arkaik’ metotlar haline getirme riski taşıyor. Artık değişen koşullara uyum, geniş zamanlarda bir nesilden diğer nesile geçiş ile gerçekleşmiyor. Son derece hızlı ve sürekli bir uyum becerisi gerektiriyor” dedi.

ANAHTAR KELİME DÖNÜŞÜM

Eminoğlu Pilavcı, kurumların ve şirketlerin; el yordamı ile kontrol etmeye çalıştıkları çok boyutlu bilgi karmaşası ile baş etmeleri, sürekli değişen ve uygun stratejiler belirlemeleri gerektiğini kaydetti.  Bu yüzden anahtar kelimelerinin dönüşüm olduğunu vurgulayan Eminoğlu Pilavcı, “Koşulların ve beklentilerin değişimi organizasyonları başka bir biçime girme yani transformasyon ihtiyacıyla karşı karşıya bırakıyor. Bu sürecin başarıyla gerçekleşmesi ise doğru metodoloji ile ilham veren isabetli bir liderlikle mümkün görünüyor. Bu yıl kongremizin ana temasını ‘Dönüşüme Liderlik’ olarak tanımladık. İki gün sürecek kongremizde akademi, iş ve sanat dünyasından başarılı dönüşüm liderlerinin paylaşımlarını dinleyecek, bu konudaki temel konuları irdeleyeceğiz” diye konuştu.

MÜKEMMELLİK KAVRAMI İLE TANIŞACAKLAR

KalDer’in 26. Kalite Kongresi kapsamında yürüttüğü “Herkese 1 Biletten Fazlası” isimli kurumsal sosyal sorumluluk (KSS) projesine de değinen Buket Eminoğlu Pilavcı, 26. Kalite Kongresi’nin söz konusu projeyle taçlanacağını söyledi. Buket Eminoğlu Pilavcı, KSS projesiyle ilgili şöyle konuştu:

“KalDer, üstlendiği misyon ve tecrübesiyle ülkemiz yönetim yaklaşımlarına, sanayi ve ticaret hayatına, iş dünyasının her dönemdeki gündemine derin etki ve katkılarda bulunmayı başarmış bir sivil toplum kuruluşudur. Çalışmalarının odağına her zaman eğitimi koymuştur. Buradan hareketle bu dev organizasyonu faydalı ve örnek bir projeyle birleştirdik. Dönüşüm çağına tanıklık etmek için alacağınız biletlerin sayısı bini aştığında 100 okulumuzu mükemmellik kavramı ile tanıştıracağız. Yaş alan ancak her daim gençleşen KalDer Ailesi’nden bu projemizi hayata geçirebilmek için destek bekliyoruz.”

OTURUM BAŞLIKLARI NELER?

Kongrede tartışılacak diğer konu başlıkları ise şöyle; Fütürizmden Realiteye: Dönüşen Dönüştüren Teknoloji, Değerlenen İnsani Yetenekler, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve Riskleri, Sürdürülebilirliğin Ana Faktörü Olarak Çalışan Güvenliği, İş Hayatında İyi Olma Hali: Ruhun Ergonomisi ve Mutluluk, Dönüşen Liderlik, Geleceğin İş Gücü, Avrupa’nın Dönüşen Yüzü-Dönüşüm ve Etkileri. 

KİMLER KATILACAK?

Etkinliğe Borusan Holding CEO’su Agah Uğur, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, BSH Dijital Dönüşüm Direktörü Ayşenur Evcil, KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi Bahar Kayserilioğlu, MIT Media Lab Öğretim Üyesi Dr. Canan Dağdeviren, SKD Yönetim Kurulu Başkanı ve Borusan Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Canan Ercan Çelik, TTGV Yönetim Kurulu Başkanı-Vestel Ventures Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Ultav, Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Cenk Alper, MCT Yönetim Kurulu üyesi Didem Gürcüoğlu Tekay, Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin, EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, KalDer Türkiye Mükemmellik Ödülleri Yürütme Kurulu Başkanı & Ekol Lojistik Yönlendirme Kurulu Üyesi Kaan Gürgenç, LC Waikiki Yönetim Kurulu Üyesi-KalDer Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Necip Özçer, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, İSDEMİR İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Salih Cem Oral, Şair Sunay Akın gibi alanında yetkin birçok isim katılacak. 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner78