TOKAT OSB GES KURUYOR

Tokat OSB yeniden doğuyor. Doğalgaz sorununu çözen, EPDK lisansına kavuşan ve istihdamını 2 bin 500’e çıkaran OSB, Bölge Müdürü Oğuz Keleş’in ifadesiyle sanayicisini yatırımların cazibesiyle teşvik edecek. Tokat OSB, kurulmakta olan Güneş Enerjisi Santrali’yle enerjiye de destek çıkacak.

TOKAT OSB GES KURUYOR

Tokat OSB yeniden doğuyor. Doğalgaz sorununu çözen, EPDK lisansına kavuşan ve istihdamını 2 bin 500’e çıkaran OSB, Bölge Müdürü Oğuz Keleş’in ifadesiyle sanayicisini yatırımların cazibesiyle teşvik edecek. Tokat OSB, kurulmakta olan Güneş Enerjisi Santrali’yle enerjiye de destek çıkacak.

18 Haziran 2015 Perşembe 10:04
TOKAT OSB GES KURUYOR
 


    ÖZEL HABER-- Tokat OSB Bölge Müdürü Oğuz Keleş, ‘grafik yükselten’ OSB’nin başarı sırlarını Sanayi Gazetesi’ne verdi. Bölge Müdürlüğü olarak sanayici eksenli ve sebatlı çalışmalarının meyvelerini aldıklarını belirten Keleş, 2 bin 500’e ulaşan istihdam sayısını 3 bine yaklaştırma hedefinde olduklarını belirtti. Firmaları ruhsatlandırdıklarını, altyapı iyileştirmelerine hız verdiklerini ve öncelikli fizibilite çalışmalarını neticelendirdiklerini söyleyen Bölge Müdürü, 1 milyon lirayı aşkın yatırım bedelli GES projesiyle de bölgedeki enerji ihtiyacının yüzde 3’ünün karşılanabileceğini ifade etti. OSB sanayicisinin yıllardır ‘kangren’ haline gelmiş doğalgaz sorununun yakın zamanda çözüldüğünü açıklayan Keleş, projenin 2,5 milyon liralık yatırımla hayat bulacağını da sözlerine ekledi.


İstihdamda bin 150 artış

2014 başlarında bin 350 olan istihdam sayısının 2015 içerisinde 2 bin 500 kişiye ulaştığını belirten Keleş; “İstihdam hedefimiz en az 3 bindir” diye konuştu. Keleş, OSB’nin altyapı, teşvik ve istihdam alanlarındaki yükselen değerine atıfta bulunarak bölgenin cazibe merkezi olduğunu söyledi.

OSB’nin estetik ve sosyal yönünün geliştiğine vurgu yapan Bölge Müdürü; “OSB’mizin giriş ve çıkışları için gerekli çalışmalar tamamlandı, 1 ay içerisinde yapımına başlanacak olan nizamiye ve ışıklandırmalar ile güzel bir görünüm kazanacağız. OSB’mizde GSM operatörlerinin baz istasyonları ve Türk Telekom’un fiberoptik altyapısıyla kesintisiz haberleşme sistemi de sağlanmaktadır” ifadelerini kullandı.

Keleş: GES projemiz, enerjimizin yüzde 3’üne talip


Tokat OSB Bölge Müdürü Oğuz Keleş; “2014-2015 yılları arasında 17 arsa tahsisi yapıldı ve 15 atıl arsa OSB’ ye kazandırıldı. Bunun yanı sıra, 27 adet inşaat ruhsatı, 7 adet yapı kullanma ruhsatı, 6 adet de işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı firmalarımıza verildi” dedi. Keleş; “2014 yılı başlarında aciliyet gerektiren işlerle ilgili gerekli fizibilite çalışmalarını yaparak pek çok yatırımı hayata geçiren Tokat OSB,  1.ve 2. kısımdaki bozuk olan parke yollarını ve kaldırımları tamir etmiş, taş duvarlar inşa etmiş, totem levha ve yönlendirme levhalarının yapımını üstlenmiş, Topçam Küp Şeker Tesisi arkası bozuk olan parke yolun restorasyonunu ve Güneş Enerji Panel Sistemi (GES)’nin yapımını gerçekleştirerek OSB içerisinde iyileştirme çalışmalarına büyük hız vermiştir” diye konuştu.

OSB yatırımlarının oluşturacağı kazanımları değerlendiren Bölge Müdürü Keleş; “Yaklaşık 1 milyon 250 TL’lik GES projesi ile bölgemizde 250 kilovatlık bir enerji üretimiyle OSB’mizin enerji ihtiyacının yüzde 3’ü karşılanmış olacaktır” vurgusunda bulundu.

EPDK lisansı alındı


Teşvik kapsamında olan ve yatırımcılara yüzde 70 arsa bedeli muafiyeti uygulayan OSB’de bulunan fabrikalara ve bazı meskenlerde olmak üzere toplam 480 aboneye indirimli ve kesintisiz su imkânı sağlandığını ifade eden Oğuz Keleş, Bölge Müdürlüğü’nün sebatlı çalışmaları sorucunda 2008’den beri elektrik dağıtımı yapan OSB’nin EPDK lisansına kavuştuğunun da ve yatırımcı sanayici için ucuz ve sürekli enerji imkânının sağlandığının altını çizdi.

OSB sanayicisine müjde


OSB’de doğalgaz sorunun aşıldığını belirterek bölge sanayicisine müjde veren Bölge Müdürü Oğuz Keleş; “Doğalgaz ile ilgili fizibilite çalışmaları tamamlandı, Ak-Sa Tokat Amasya Doğalgaz dağıtım şirketi ile bağlantı anlaşması yapıldı ve 2015 yılı sonunda OSB’nin doğalgaza kavuşması hedeflendi. 7 yıldır OSB’mizin en önemli sorunlarından biri olan doğalgaz projesi 2 buçuk milyon liralık bir yatırımla gerçekleşmiş olacaktır” ifadeleriyle bilgilendirmede bulundu.
Son Güncelleme: 18.06.2015 10:06
Anahtar Kelimeler:
Oğuz KeleşGESTokat OSB
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.