23 Haziran 2017 Cuma

TEKNİK ÇALIŞMA KOMİSYONLARI KURULDU

OSBÜK teknik çalışma komisyonlarından “Ruhsat, İzin ve İmar Komisyonu” toplantısı yapıldı.

11 Nisan 2017 Salı 10:51
 TEKNİK ÇALIŞMA KOMİSYONLARI KURULDU


OSBÜK (OSB Üst Kuruluşu), OSB’lerin karşılaştıkları sorunlara ilişkin çalışmalar yapmak ve üretilecek çözüm önerilerini ilgili mercilere sunmak amacıyla, 10 ayrı ihtisas alanında Teknik Çalışma Komisyonları oluşturdu. Komisyonlarda, çeşitli OSB’lerde görev yapan konusunda uzman teknik ve idari personelden oluşan yaklaşık 150 OSB temsilcisi görev aldı.
OSBÜK Teknik Çalışma Komisyonları: Mevzuat, Elektrik, Doğal Gaz, Ruhsat, İzin ve İmar, Mali İşler (Muhasebe, Vergi, Resim ve Harç), Mesleki Eğitim, Çevre, AR-GE, İnovasyon- Teknoloji, Sosyal İşler (Fuar ve Zirve) ve Teşvik Komisyonlarından oluşuyor.

İlk toplantı
Bu komisyonlardan, “Ruhsat, İzin ve İmar Komisyonu”, İstanbul Deri OSB’nin ev sahipliğinde, OSB’leri çok yakından ilgilendiren “Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Taslağı”nın değerlendirilmesi amacıyla ilk toplantısını gerçekleştirdi.
Toplantıya Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü Şehir Plancısı Nazan Soyal, OSBÜK Genel Sekreter Vekili Serkan Ata, İstanbul Deri OSB Bölge Müdür Vekili Erdem Düzel, Mimar Gözde Katkat, Ruhsat sorumlusu Gizem Gün, Tapu tahsis şefi Fatma Korkmaz, Danışmanlar Mustafa Ramoğlu ve Yücel Yaşayan, Gebze OSB İmar Müdürü Nida Dilek, Kayseri OSB Ruhsat ve Proje Müdürü Abdülmenap Esko, Kocaeli Gebze VI.(İMES) Makine İhtisas OSB temsilcisi Direnç Özdemir, Kocaeli Gebze Güzeller OSB Bölge Müdürü Edip Saatcioğlu, Ankara OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, İstanbul Anadolu Yakası OSB Bölge Müdürü Ayla Dev, Adana Hacı Sabancı OSB Bölge Müdürü Mustafa Keskin, Adana Hacı Sabancı OSB Fen İmar Müdürü Banu Tanrıkulu, İstanbul Tuzla OSB Bölge Müdürü Çağlar Kahraman ve OSBÜK Uzman Yardımcısı İlyas Gürbüz katıldı.
Toplantı sonucunda hazırlanan “Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği Taslağı” raporunun OSBÜK Yönetim Kurulu’na sunulmasına ve akabinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na iletilmesine karar verildi.Anahtar Kelimeler: Osbük

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 1 yorum mevcut

  • Hüseyin Önder Altun Çankırı Çerkeş OSB Müdürü 3 ay önce yorumlandı

   Öncelikle OSBÜK'e teşekkür ediyorum böyle bir çalışmayı geç de olsa başlatmış olduğu için. Seçilen arkadaşlar inşallah zaman ayırıp faydalı bir çalışma yürütürler. Şimdiden başarılar diliyorum.

  YAZARLAR Tümü
  banner74
  banner75
  E-GAZETE
  • Sanayi Haberleri, Organize Sanayi Haberı, OSB, TGB, teknopark, Serbest BÖlge - 20 Haziran 2017 Manşeti
  • Sanayi Gazetesi, Haberleri, OSB, teknopark, ar-ge, portali, rehberi - 12 Haziran 2017 Manşeti
  ARŞİV
  banner82