50 yıllık OSB’yi sanayiciler teslim aldı

Türkiyenin ilk OSB’si olan Bursa TSO OSB’de Olağanüstü Genel Kurul gerçekleştirildi. 50 yıldır Bursa TSO tarafından yönetilen Bursa OSB tamamı bölge sanayicilerinden oluşan yönetimin kontrolüne geçti

50 yıllık OSB’yi sanayiciler teslim aldı

Türkiyenin ilk OSB’si olan Bursa TSO OSB’de Olağanüstü Genel Kurul gerçekleştirildi. 50 yıldır Bursa TSO tarafından yönetilen Bursa OSB tamamı bölge sanayicilerinden oluşan yönetimin kontrolüne geçti

10 Ekim 2012 Çarşamba 11:23
50 yıllık OSB’yi sanayiciler teslim aldı


  Bölge sanayicilerinin yoğun katılımı ile gerçekleştirilen seçimlerde Ali Uğur başkan, Hüseyin Durmaz başkan vekili seçilirken Cemal Tuna, Baran Çelik ve Yavuz Yiğit yönetim kurulu üyeliğine getirildi. Genel Kurulda, OSBÜK Delegeleri de belirlendi. Daha önce mevcut OSBÜK Başkan Yardımcısı olan İlhan Palseker liste dışı kalırken Hüseyin Durmaz, Mustafa Barutçuoğlu ve İlhan Palseker’in kardeşi Ahmet Palseker OSBÜK delegeliğine seçildi.

Bursa TSO OSB’de Olağanüstü Genel Kurul'undan önce kısa bir konuşma yapan Bursa TSO OSB Başkanı Ali Uğur, "1960'ların hemen başında kurulan Ülkemizin ilk OSB'si durumundaki Bursa OSB, bölgemizde faaliyette bulunan fabrikalarımız üretimleri, istihdamları, ihracatları ile sadece Bursa'mız ve bölgemize değil ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. Bu sizlerin başarısıdır. Bölgemizdeki toplam 291 parsel üzerinde faaliyetini sürdüren 240 işletmede yaklaşık 38bin kişiye istihdam yaratılmaktadır. bu fabrikaların ihracat toplamları yaklaşık 5 Milyar Dolar düzeyindedir. Böylesine büyük ve hizmet gamı büyük olan bölge için çeşitlihizmet kademelerinde ve farklı uzmanlık alanlarında ugün itibari ile 194 personel yüksek performansla görev yapmaktadır" dedi.

Geçmiş günümüze kadar devam eden yatırımlar ve hizmeetlere bir yenisini daha eklemek üzere olduklarını sözlerine ekleyen Ali Uğur, kurulacak yeni tesisin bölgedeki sanayi,cilere ve iş adamlarına fabrika yöneticilerine Bursa TSO Üyelerinin Meclis Üyelerinin sosyal anlamda faydalanabilecekleri ve daha çok kaynaşmanın yaşanmasına birlik ve beraberliğine daha çok imkan sağlayacağını söyledi.  OSB Yönetimi olarak sosyal sorumluluklar kapsamında ve bölgenin yararına çeşitli aktiviteleri de desteklediklerine değinen Uğur, 51 yıllık bir kent dinamiği olarak bu tür sosyal sorumluluklardan kaçınmlarının doğru olmayacağına değindi.

Bursa TSO Binasında gerçekleşen Kongrede Divan Başkanlığına Mustafa Barutçuoğlu seçildi. Barutçuoğlu başkanlığındaki divan heyeti. Hasan Fetihsürmeli ve Ali Yükjselen'den oluştu. Barutçuoğlu Divan heyetinin oluşmasının ardından yaptığı kısa konuşmada dewrnek olarak OSB'nin geçmiş yönetimi ile uyumlu bir çalışma içerisinde olduklarını belirtip yeni dönemde de daha iyi hizmet etme amacında olduklarını kaydedip belirledikleri hedeflerin takipçisi olacaklarını söyledi. OSB sanayicilerini sürece dahil olmaya davet eden Barutçuoğlu, "Katkı koymadan hesap sormaya hakkımız yok" dedi.


Gündemiz 4. maddesinde önemli bir değişikliğe gidildi OSB'nin kuruluş protokolü, anasözleşme hjaline getirilirken OSB'nin Bursa TSO OSB olarak olan 50 yıllık adı Bursa OSB olarak değişti. Yönetim ve denetim faaliyet raporları gelir-gider hesapları, bağımsız gelir-gider bilançosu gibi bütün gündem maddelerinin onaylanmasının ardından seçime geçildi. Kongrede seçimi Ali Uğur başkanlığındaki tek liste ile gidilirken oylama açık usul yapıldı. seçimin ardından diğer gündem maddelerinde bölgeye dair konular üzerine görüş alışverişi yapıldı.


Yedek Üyeler
Abdullah Bayrak
İhsan ipeker
Tayfur Coşkunüzer
Abdullah Burkay
Nihat Akınoğlu

Denetim Kurulu Asil Üyeler
Ahmet Özenalp
İlker Oral

Denetim Kurulu Yedek Üyeler
Hasan Candan
Hilmi Gülcemal

OSBÜK Üyeleri yedek üyeleri
Ali Yükselen
Hasan Kumru
Derviş AdıgüzelSon Güncelleme: 19.06.2013 14:57
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.