OSBÜK kazandı

OSBÜK, bölgesel temsil sorununu; 13 OSB’li Kocaeli’den İMES OSB ile Avrupa’nın en büyük OSB’sine sahip olan İstanbul’dan İkitelli OSB’yi yönetimine katarak aştı. Öncekilerin aksine birlik ve dostluk rüzgarlarının estiği kongrede kazanan OSBÜK ile OSB’ler oldu.

OSBÜK kazandı

OSBÜK, bölgesel temsil sorununu; 13 OSB’li Kocaeli’den İMES OSB ile Avrupa’nın en büyük OSB’sine sahip olan İstanbul’dan İkitelli OSB’yi yönetimine katarak aştı. Öncekilerin aksine birlik ve dostluk rüzgarlarının estiği kongrede kazanan OSBÜK ile OSB’ler oldu.

05 Ocak 2012 Perşembe 11:35
OSBÜK kazandı
OSBÜK olağanüstü genel kurulu Ankara’da gerçekleştirildi. OSB yöneticilerinin yoğun ilgi gösterdi seçimlerde ilk defa birlik ve beraberlik rüzgarları eşliğinde gerçekleştirildi.  OSBÜK Genel Sekreteri Ali Yüksel tarafından karşılanan OSB yöneticileri genel kurul öncesi salonda bol bol sohbet edip hasret giderme fırsatı buldu.

DİĞER ADAYLAR İKNA EDİLDİ
 
 Daha önce aday olduğunu açıklayan Çankırı Şabanözü OSB Başkanı Ali Çapcı ile kulislerde aday olduğu konuşulan Mersin Tarsus OSB Başkanı Sabri Tekli, OSBÜK yönetimi ve diğer OSB yöneticilerinin devreye girmesi ile düşüncelerini değiştirdi. Tekli, adaylık düşencesine yaklaşık 1.5 yıl sonra gerçekleştirilecek olan OSBÜK olağan genel kuruluna ertelerken Ali Çapcı, yönetim kurulu yedek üyeliği için ikna edildi.

BİRLİK RÜZGARLARI ESTİ

 Gerçekleştirilen girişimler hiçbir sorun ve tatsızlık çıkmadan neticelenince OSBÜK delegeleri genel kurul salonuna kol kola, birlik ve beraberlik rüzgarları eşliğinde giriş yaptı. OSTİM OSB Başkanı Orhan Aydın’ın divan başkanlığını yaptığı olağanüstü genel kurul OSBÜK Başkanı Nurettin Özdebir’in açılış konuşması ile devam etti.

OSBÜK ÇATISI ALTINA GELİN

 Genel kurulda katılımcılara seslenen Nurettin Özdebir birlik ve beraberlik mesajları verdi. OSBÜK’ün çalışmaları hakkında bilgi veren Özdebir, görevi devraldıktan sonra Kocaeli, İzmir ve Mersin’de OSB’lerle bir araya geldiklerini kaydederek, bütün OSB’leri OSBÜK çatısı altında görmek istediklerini beyan etti. Özdebir “Birlikte ve beraberlik içinde çalışmalar yapmak istiyoruz” dedi.

 Özdebir’in konuşmasının ardından seçime geçildi. OSBÜK yönetimi tarafından 2 asil 2 yedek yönetim kurulu üyeliği için Kocaeli İMES OSB Başkanı Süheyl Erboz, İstanbul İkitelli OSB Başkanvekili Nihat Tunalı, Çankırı Şabanözü OSB Başkanı Ali Çapcı ile Bursa Mustafakemalpaşa Mermerciler OSB üyesi Zafer Beyaz aday gösterildi.

OY BİRLİĞİ İLE SEÇİLDİLER

 Sınırları içinde 13 OSB’yi barındıran Kocaeli’nin Dİlovası ilçesinde kurulu bulunan ve özellikle altyapısında kullanılan galeri sistemi OSB’lere model olan İMES OSB’nin Başkanı Süheyl Erboz ile Avrupa’nın en büyük OSB konumunda bulunan, 26 bin işyerinde 300 bin kişiye istihdam sağlayan İkitelli OSB Başkanvekili Nihat Tunalı oy birliği ile yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

OSBÜK VE OSB’LER KAZANDI

 OSBÜK yönetiminin Marmara ve Trakya bölgesini temsilen Kocaeli ve İstanbul’u yönetim kuruluna dahil etmesi OSBÜK’ün gücüne güç kattı. Bu hamle ile temsil sorununa son veren OSBÜK genel kurulda kazanan taraf olurken, genel kurul salonunda verilen birlik ve beraberlik mesajları OSB’lerin de gücüne güç kattı.

Nakipoğlu ile Parseker başkan yardımcısı oldu

Yönetim kurulu üye sayısını 9’dan 11’e çıkaran OSBÜK genel kurulun hemen ardından ilk toplantısını gerçekleştirdi. Nurettin Özdebir başkanlığında toplanan OSBÜK yönetim kurulu toplantısı, yeni üyeler Süheyl Erboz ile Nihat Tunalı’nın da hazır bulundu.  Genel Sekreter Ali Yüksel’in hazırlandığı gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Bir saatten fazla süren 11 kişilik ilk toplantıda görev dağılımı da gerçekleştirildi.  Yapılan görev dağılımı ile Cahit Nakipoğlu ile İlhan Parseker başkan yardımcılığı görevine getirildi.

Ömer Ünsal takdir topladı

 Daha önceden OSBÜK yönetim kurulu üyeliğine aday olacağını açıklayan İstanbul Deri OSB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Ünsal, Kocaeli ve İstanbul bölgesinin birlik ve beraberliğinin bozmamak adına adaylıktan çekildi. Üç dönemdir İstanbul Deri OSB’nin yönetiminde görev alan ve geniş çevresi ile dikkat çeken Ömer Ünsal’ın “birliği bozmamak” adına çekilmesi takdir topladı.  Hem Kocaeli ve İstanbul’un OSB yöneticileri hem de diğer bölgelerdeki OSBÜK delegeleri Ömer Ünsal’ı sergilediği birliktelik tutumundan dolayı tebrik etti.  Genel kurulun birlik ve beraberlik rüzgarları eşliğinde geçmesine ciddi katkı sağlayan Ömer Ünsal, toplantının sonunda söz alarak yaklaşık 1.5 yıl sonra gerçekleştirilecek olan OSBÜK olağan genel kurulunda aday olacağını açıkladı. Ünsal’in adaylık açıklaması alkışlar eşliğinde gülüşmelere neden olurken, “Şimdiden hazırlanmaya başladı” şeklinde yorumlara sebep verdi.
 
Birlikteliğe çok ciddi katkı sundu

 Gebze Ticaret Odası (GTO) Başkanı Nail Çiler, OSBÜK seçimlerinde Kocaeli ve İstanbul’daki OSB’lerin birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi için ciddi gayret gösterdi. Birçok OSB başkanı ile bizzat görüşerek birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesi gerektiğini beyan eden Nail Çiler’in tutum ve gayretleri sonuç verdi. Kocaeli ve İstanbul’un yanı sıra civardaki diğer illerin de birlikteliğe destek sunması İstanbul ve Kocaeli’nin yönetimde yer almasına ciddi katkı sağladı.
 GTO başkanlığının yanı sıra Gebze OSB’nin OSBÜK delegesi olarak katıldığı genel kuruldan istediği sonucu alarak bölgesine dönen Nail Çiler, sonucun memnuniyet verici olduğunu söyledi. Çiler, “Türkiye’nin sanayi başkenti konumunda bulunan 13 OSB’li Kocaeli ile dünyanın metropol kentlerinden İstanbul’un OSBÜK’te temsil edilmemesi bir eksiklikti. Bu genel kurul ile bu eksiklik giderildi. Kazanan OSBÜK ile bütün OSB’ler oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
 
OSBÜK’ü değil gönülleri kazandı

Günler öncesinden “Anadolu’daki küçük OSB’leri temsilen OSBÜK yönetimine adayım” diyerek çalışmalarına başlayan Şabanözü OSB Başkanı Ali Çapcı (sağdan üçüncü), genel kurulda en çok ilgi çeken isimler arasında yer aldı. Çevresindeki insanlarla çabuk iletişim kurarak bölgesi hakkında bilgiler aktaran Ali Çapcı, seçimlere geçmeden önce kendisi gibi OSBÜK yönetimine aday olan Süheyl Erboz ve Nihat Tunalı ile temasa geçti. Erboz ve Tunalı’dan destek isteyen Ali Çapcı, OSBÜK’ün yönetim kuruluna giremese de gönüllere girmeyi başardı.

Ali Can ilgi odağı oldu

Mersin Tarsus OSB Denetim Kurulu Üyesi Ali Can, genel kurulun en dikkat çeken ve ilgi gören isimleri arasında yer aldı.  Bölgesinin tanıtımı ve yönetim kurulu olarak yaptıkları çalışmaları heyecanla diğer OSB yöneticileri ile paylaşan Ali Can’a İstanbul İkitelli ve Beylikdüzü OSB yöneticileri yakın ilgi gösterdi. Ali Can, OSB yöneticilerini bölgelerinde ağırlamak istediklerini ifade ederek “Çalışmalarımızı sizinle paylaşmak isteriz” dedi.

OSB’lerin Abisi: Orhan Aydın

Yönetim anlayışı ile Türkiye’deki diğer OSB’lere model olan OSTMİ OSB’nin Başkanı Orhan Aydın ve Bölge Müdürü Adem Arıcı, genel kurulda ev sahibi gibi hareket etti. Türkiye’nin dört bir yanından OSBÜK genel kuruluna katılmak için gelen OSB yöneticilerine yakın ilgi gösteren Aydın ve ekibi tutum ve davranışları ile takdir topladı. Az çok iletişimi olan hemen her OSB yöneticisinin “Orhan Abi” diye hitap ettiği Orhan Aydın, diyalog kurduğu insanların gönlünde tutum ve davranışları ile kalıcı yer edinmeyi başarıyor.

Erboz ile Tunalı teşekkür etti

 OSBÜK yönetim kurulu üyeliğine seçilen İMES OSB Başkanı Süheyl Erboz ve İstanbul İkitelli OSB Başkanı Nihat Tunalı, genel kurulda birere teşekkür konuşması gerçekleştirdi. Önce söz alan İMES OSB Başkanı Süheyl Erboz, OSBÜK yönetimi ve OSB temsilcilerinin kendilerine göstermiş olduğu teveccühten dolayı teşekkür etti. Erboz, “OSB’lere hizmet edeceğiz” dedi. İstanbul İkitelli OSB Başkanı Nihat Tunalı de OSBÜK yönetimi ve delegelerine teşekkür etti. Tunalı, “OSB’lere hizmet etmek için bu göreve talip oldum. Bizi bu göreve layık görenlere teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner78