banner110

OSBÜK HEPİMİZİN!

OSBÜK Başkanı Nuretin Özdebir, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Özdebir, “Şartlar ne olursa olsun OSBÜK hepimizin. Bu kuruluşa sahip çıkmamız, geliştirmemiz lazım” dedi.

OSBÜK HEPİMİZİN!

OSBÜK Başkanı Nuretin Özdebir, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Özdebir, “Şartlar ne olursa olsun OSBÜK hepimizin. Bu kuruluşa sahip çıkmamız, geliştirmemiz lazım” dedi.

28 Temmuz 2011 Perşembe 09:43
OSBÜK HEPİMİZİN!
            İMES OSB’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen OSBÜK Zirvesi’nde konuşan OSBÜK Başkanı Nurettin Özdebir, Kocaeli’nin Türkiye’nin üretim üssü olduğunu ifade ederek “Bu artık bütün dünyanın kabul ettiği önemli bir şeydir. Sanayici yüksek arsa maliyetlerine rağmen Kocaeli’nde yatırım yapıyor. Çünkü Kocaeli, Türkiye’yi birbirine bağlayan anayollar üzerinde önemli bir kavşak noktası” dedi.
 
OSBÜK GENÇ BİR KURULUŞ
 
            OSBÜK’ün genç bir kuruluş olduğunu ifade eden Özdebir, “OSBÜK nispeten geç bir kuruluş. Daha yeni olgunlaşıyoruz ve kökleşiyoruz. Bir takım geleneklerimiz kendimize göre yeni yeni oluşmaya başlıyor. Çocukluk dönemini tamamlayıp olgunluk dönemine adım attığımız bir dönemdeyiz. İlk kurulduğunda çok heyecanlı çok sıkı çalışan bir ekiptik. Daha sonra çeşitli vesilelerle aramızdan ayrılan arkadaşlarımız da oldu” diye konuştu. Özdebir şöyle devam etti;
 
HAKLARIMIZI GELİŞTİRMEMİZ LAZIM
 
            “Her seçim dönemlerindeki rekabetten sonra da bir ayrı grup oluşmaya başladı. Bu da bizim motivasyonumuzu biraz kırdı. Ancak yaşadığımız gerçekler var. Gerek enerji piyasasındaki özelleştirmeler gerekse özellikle büyükşehir belediyelerinin baskılarıyla bir takım haklarımızda yavaş yavaş sıkıştırılmaya ve sorgulanmaya başladı. Bizim tekrar OSB camiaları olarak tek vücut olarak bu kazanılmış haklarımızı geliştirmemiz lazım.”
 
OSBÜK’E SAHİP ÇIKALIM
 
            “Örgütlenme hakkını da OSB’leri kendi aralarında içtenlikle yapabilirler. Ama şunu unutmamamız lazım ki hepimizin ortak çıkarları var. Bu ortak çıkarlar için ortak problemlerimiz ve ortak menfaatlerimiz var. Bunun için aynı şeyi aynı şekilde söylemek istemek mecburiyetindeyiz. Bunun içinde ne şartta olursa olsun OSBÜK kanunla kurulmuş, Sanayi Bakanlığımızın, devletin, bürokrasisinin kendi OSB’leriyle bakanlık arasında irtibatı ve paylaşımı sağlayacak karşılıklı yardımlaşmayı oluşturacak bir organizasyon. Hep beraber sahip çıkmamız lazım ve bu organizasyonu geliştirmemiz lazım.”
 
YÖNETİM TOPLANTILARI OSB’LERDE YAPILACAK
 
“Bundan sonra çok mecburi olmadıkça yönetim kurulu toplantılarını çeşitli illerdeki OSB’lerde yapmayı düşünüyoruz. Mümkün olduğu kadar o bölgedeki OSB yöneticisini de birlikte bir araya toplayıp karşılıklı tanışma problemleri dinleme, ortak çözüm önerileri varsa onları kaydetme ve o doğrultuda oluşturulacak stratejilerde yeniden bir toparlanma ve daha çok insanı bir araya getirerek daha fazla hizmet ve politika üretmeyi hedefliyoruz. Ben bütün OSB temsilcilerinin OSBÜK’e sahip çıkmalarını istiyorum. Burada olmalarını istiyorum.”
 
HER OSB’NİN BİR BAŞARISI VAR
 
Bunun dışında farklı organizasyonlarda mutlaka bulunabilirler. Ama biz ancak sizden kuvvet alabiliriz. Sizden aldığımız güçle, sizden aldığımız akıllarla beraber iş yapabiliriz. Bunun da son derece bilincindeyiz. Bir yarış varsa bugün OSB’lerimizin kendi aralarında çok güzel tatlı bir rekabet vardır. Her sene en temiz OSB Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından seçiliyor. Her OSB aslında müthiş bir başarı hikayesi ve hepinizin burada büyük emekleri ve büyük fedakarlıkları var. Her OSB’nin kendisine göre geliştirdiği çok orijinal fikirler var. Bütün bunları paylaşmamış bu birikimden bütün OSB’leri faydalandırmamız lazım.”
 
EL BİRLİĞİ GÜÇ BİRLİĞİ YAPALIM
 
“Lütfen el birliği güç birliği gönül birliği yapalım. Kanunla kurulmuş bu kuruluşumuza ve kurumlarımıza sahip çıkalım. Ülkemizde en çabuk yıprattığımız şey kurumlarımızdır. Hep beraber bu kurumlara sahip olmamız bu kurumları yüceltmemiz lazım. Bunu ancak hep birlikte yapabiliriz. Bunun için lütfen OSBÜK’e sahip çıkın birlikte olalım birlikte çalışalım diyorum. Her ilimizin OSB’sinde işinde uzman çalışan müdürlerimiz var. Bu komisyonlara katkı koyabilecek arkadaşlarımın komisyonlara katılmalarını rica ediyorum. Gündem kovalayan değil gündem yaratan bir hale geçmemiz lazım.”
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.