OSBDER’e taze kan

İzmir Çeşme'de gerçekleşen ve Tuncay'ın yeniden başkan seçilerek güven tazelediği genel kurul renkli görüntülere sahne oldu.

OSBDER’e taze kan

İzmir Çeşme'de gerçekleşen ve Tuncay'ın yeniden başkan seçilerek güven tazelediği genel kurul renkli görüntülere sahne oldu.

23 Mayıs 2011 Pazartesi 12:01
OSBDER’e taze kan
OSBDER Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, genel kurulu Atatürk ve şehitler anısına yapılacak saygı duruşunun anonsuyla başlattı. Tun­cay, kısa bir süre önce hayatını kaybeden Tuzla Mermerciler OSB Başkanı Nedim Kanmaz’ı unutmayarak; "Çok değerli Ne­dim ağabeyimize Allah'dan rahmet diliyo­rum" diyerek saygı duruşuna başlanıldı. Ve ardından 3. Olağan Genel Kurul'u yö­netmek için divan başkanlığına GEBKİM Başkanı Refik Baydur, Gebze Plastikçiler OSB Başkanı Osman Erkan ve Başkent OSB Başkanı Abidin Şahin'de üye olarak seçildi. Gündem maddelerinin akunması­nın ardından başkanlık seçimi oylamaya sunuldu. Anadolu OSB Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay oy çoğunluğu ile yeniden başkan seçilerek hem güven tazeledi hem de bundan sonra yapılacak projeler için üyelerden tam yetki aldı.

VAHİTYILDIRIM YÖNETİM KURULU'NDA

Genel Kurul’da OSBDER’in çiçeği bur­nunda yeni yönetim kurulu üyeliğine Geb­ze OSB Başkanı Vahit Yıldırım, İskende­run OSB Başkanı Çetin Kaya’nın yerine seçildi. OSBDER’in diğer yönetim kurulu üyeleri ve görevleri ise şöyle; Başkan Yar­dımcısı İzmir Atatürk OSB Başkanı Hilmi Uğurtaş, Sayman Manisa OSB Başkanı Sait C. Türek, Yazman Çerkezköy OSB Başkanı Ömer Sarıoğlu’ndan oluşuyor. Denetleme Kurulu Üyeleri ise değişik­lik olmadı. Dudullu OSB Başkanı Murat Önay, Bilecik 1. OSB Başkanı Lütfü Çakır ve Sakarya 1. OSB Başkanı Mustafa Köse­musul yeniden gösterilecek seçildiler.

İKTİSADİ FAALİYETLERİN NERESİNDEYİZ?

Kocaeli İMES OSB Başkanı Şüheyl Erboz, raporda iki tane gelir-gider tablosu oldu­ğunu ve derneğe ait olan gelir tablosunda ciddi bir gelir fazlalığı gözüktüğünü birde aynı döneme ait derneğin iktisadi işletme­sinin gelir-gider tablosu olduğuna değine­rek şöyle devam etti: “Biz OSBDER’e üye olurken bir dernek olarak üye olduk. Şunu sormak istiyorum acaba OBDER’in bir iktisadi bir işletmesi mi var? Bizler İMES OSB olarak bunların neresinde oluyoruz. Bu faaliyetlerde bizim sorumluluğumuz nedir? Bu konuda sayın yönetim kuru­lu üyeleri bizleri aydınlatırlarsa memnun oluruz” diyerek sorularına yanıt istediğini söyledi.

TİCARİ DEĞİLHUKUKİ BİR GEREKLİLİK

Erboz’un sorusunu cevaplamak üzere söz alan OSBDER Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, kuruluş sırasında iktisadi işletmeyi de birlikte gerçekleştirdiklerini ifade ede­rek; “ Biz Türkiye’nin değişik yerlerinden gelecek OSB’lerin Ankara’daki işlerini çözümleyen ve orada ki işlerini takibini yaparak gerektiği durumlarda onların ağır­lanmasına kadar bir takım organizasyonları da yürütelim dediğimiz anda bu ticari bir faaliyet haline dönüşebilir. Gelen OSB’lere fatura kesmek durumunda kalabiliriz, Ya da dernek adına fatura alıp bu faturaları ilişkilendirebiliriz düşüncesiyle işin başın­da iktisadi işletmeyi kurduk. Olası birtakım ticari faaliyetlerde işin hukuki tarafını da aşalım düşüncesiyle yaptık.” açıklamasını yaptı.

STRES ATTILAR

Çeşme'de gerçekleşen OSBDER'li baş­kanların buluşmaları renkli ve samimi görüntülere sahne oldu. OSB başkanları uzun süredir göremediği diğer arkadaşla­rıyla bol bol konuşma ve görüşme fırsatı buldular. İzmir'in tatil beldesi Çeşme'de olmayı fırsat bilen bazı başkanlar yoğun iş sitresininden kısa bir sürede olsa uzaklaş­mak için gezmeyi ve bir kısmı da denize veya havuza girerek vakit geçirmeyi tercih ettiler. OSBDER’in genel kurulu, Radis­son Blu Otel’in Restoranın’da akşam dü­zenlenen eğlenceli Gala gecesiyle devam etti. OSBDER üyeleri geceye aileleriyle katılırken Türk sanat müziği eserlerini oku­yan sanatçıya eşlik ettiler. Başkan Hüseyin Kutsi Tuncay’da sanatçıya eşlik ederek şarkı söylemesi diğer başkanların alkışla­rını topladı.
Anahtar Kelimeler:
OSBDER
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.