YÜKSEK TALEBE ÇÖZÜM ‘UZMANINDAN’

Sektörlere yaptığı yazılımsal dokunuşlarla verimli, etkin, hızlı ve pratik çözümlerin adresi haline gelen İnosis Yazılım, Türkiye’de ilk 500 bilişim şirketi arasına girmek adına kolları sıvadı…

YÜKSEK TALEBE ÇÖZÜM ‘UZMANINDAN’

Sektörlere yaptığı yazılımsal dokunuşlarla verimli, etkin, hızlı ve pratik çözümlerin adresi haline gelen İnosis Yazılım, Türkiye’de ilk 500 bilişim şirketi arasına girmek adına kolları sıvadı…

08 Aralık 2016 Perşembe 07:40
YÜKSEK TALEBE ÇÖZÜM ‘UZMANINDAN’


Uzun yıllar boyunca yazılım sektöründe faaliyet göstermiş ve çeşitli sektörlerle çalışma fırsatı yakalayarak deneyimlerini pekiştirmiş uzman girişimcilerin 2010 yılında Erciyes Üniversitesi Teknopark’ ta kurduğu genç şirket İnosis Yazılım, müşterilerine en uygun koşullarda sunduğu yenilikçi sistem çözümleriyle hizmet üretmeyi ilke haline getiriyor. Uzman ve tecrübeli kadrosuyla deneyimlerini ürettiği yazılımlara titizlikle yansıtan İnosis Yazılım, müşteri memnuniyetini esas alan ilkeleri, talepleri optimize edici gerçekçi çözümleri ve katma değeriyle sektörün gediklisi olarak camiada kabul görüyor. İsim seçiminde inovasyon (yenilik) ve sistem kelimelerinden ilham aldıklarını belirten İNOSİS Yazılım Genel Müdürü Cihat Yıldırım; “Yazılım sektörünün ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan lider firmalar arasında yer alıyor, uzman kadromuzla proje odaklı çözümler geliştiriyoruz” şeklinde konuştu. Sanayi Gazetesi’ne konuşan ve yazılım ihracatına ağırlık vereceklerini anlatan Yıldırım, yerli yazılım devi olma hedeflerine gün geçtikçe yaklaştıklarının da altını çizdi.

İhtiyaca ayak uyduran teknoloji
Teknolojinin tüm imkânlarını kullanarak titiz bir şekilde Ar-Ge yapıyor, deneyimlerimizle müşterilerimize yenilikçi, verimli, hızlı, pratik, bütünleyici ve teknolojiye ayak uyduran çözümler sunmayı amaç ediniyoruz. Hac ve Umre turizmi için geliştirilen İNOTUR başta olmak üzere ecza depo otomasyonu, mrp sistemleri, mobil uygulamalar, web uygulamaları ve Netsim Ticari Yönetimi Sistemi’ne yönelik hizmet vererek, müşteri memnuniyetinin esas alındığı çözümler üretiyoruz.”

“İnotur’u ihraç ediyoruz”
“Teknopark bünyesinde yapmış olduğumuz Ar-Ge çalışmaları neticesinde hac ve umre turizmi sektöründe faaliyet gösteren seyahat acentaları için geliştirdiğimiz İNOTUR Hac Umre ve Tur Yazılımı çözümünü de iç pazara sunduk. Bu yazılımımız sayesinde seyahat acentaları uçtan uca umre-hac-ticari vize, muhasebe, pasaport okuma, otel, uçak, bilet ve yolcu kaydı gibi tüm organizasyonlarını ve işlemlerini İNOTUR ile takip edebilmektedir.
2016 yılı için hedeflerimiz arasında İNOTUR’u yurtdışına satmak, yazılım ihracatı yaparak ülke ekonomisine katkı sağlamak, milli ve yerli yazılım projesine İnosis olarak destek vermek var. Bu hedef doğrultusunda yazılımımızı İngilizce ve Arapça olmak üzere kullanılabilir hale getirerek, farklı yabancı dilleri destekler hale getirdik. İNOTUR şu an İngiltere ve Romanya’da kullanılmaya başlandı, başta Almanya ve Fransa olmak üzere ve diğer Avrupa ülkelerinden de geri dönüş ve talepler alıyoruz.”

‘Web’in ehli
“İşten işe (B2B), işten müşteriye(B2C) ve müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) gibi alanlarda, uzman ve tecrübeli kadromuzla proje bazlı özel web uygulamaları yapıyoruz. İnosis Yazılım, özellikle KOBİ’ler için çok uygun bir ticaret şekli olan B2B son kullanıcıya hizmet veren firmalar ve bu firmaların tedarikçileri arasında bir çeşit köprü ve iş platformu olarak kabul görüyor. Ürün seçeneklerinin artması, ürünlerin kalitesinin yükselmesi ve ödeme ve teslimat sıkıntılarının giderilmesinde yardımcı oluyoruz. Uyarlayacağımız B2B sistemi ile daha iyi müşteri memnuniyeti, ürün ve hizmetlerin pazara hızla sunulması, daha az işletim, üretim ve stok maliyeti elde ediyoruz. Potansiyel tüketicileri sahaya çıkaran B2C üzerine elde ettiğimiz uzmanlıklarla da firmalara globalleşme imkanı tanıyoruz. Müşterimizi daha fazla ön plana çıkardığımız CRM faaliyetlerimizde ise arka ofis uygulamalarımızla yönteme yenilikçi bakış açısı kazandırıyoruz.”

İnoits ilaç takip sistemi
“2012 yılında Sağlık Bakanlığı’nın ilaçlarda karekod uygulamasına geçmesi ile birlikte Teknopark bünyesinde geliştirmiş olduğumuz ve ilaç sektöründeki tüm paydaşlara çözüm sunan İNOİTS yazılımımız ile birlikte ecza depoları, sağlık müdürlükleri, ilaç üreticileri ve ilaç ihracatçılarına hizmet vermekteyiz. Bu kapsamda yazılımımız Sağlık Bakanlığı ile çevrimiçi veri alışverişi yapabilmekte, mevzuata uygun olarak devamlı geliştirilip güncellenmektedir.”

Netsim ticari yönetim sistemi               
“Farklı sektörlere çözüm sunan Netsim Ticari Yönetim Sistemi ile demir çelikten inşaata, mobilyadan otomotive geniş bir yelpazede çözüm ortaklığı ile KOBİ’lere ve sanayi işletmelerine hizmet veriyoruz. Finans, muhasebe, stok, cari, üretim, B2B, B2C, CRM, e-fatura ve e-defter gibi alanlarda firmaya göre özelleşebilen yazılım altyapımız sayesinde tercih edilmekteyiz. Bu kapsamda İnosis satış ve satış sonrası faaliyetler ile tüm Türkiye’de proje bazlı çalışmakta ve hizmet vermektedir.”

Kalifiye istihdam 
“İnosis olarak, kaliteli ve hızlı hizmet ve satış sonrası faaliyetlerin önemini çok iyi bilen ve bu konularda sürekli kendini geliştiren genç, dinamik ve alanında uzman personeller ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Bünyemizde 8 kişi çalışmakta. Bunun yanında yurtiçi ve yurtdışı bayi ve çözüm ortağı yapılanması ile de sahada faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.”

Kıta ötesi hedefler
İNOSİS Yazılım Genel Müdürü Cihat Yıldırım:
İnosis Ar-Ge ve yatırımlarını sürdürmekle birlikte, kısa vadede İstanbul’da şube, Avrupa’da temsilcilik ve diğer illerde bayi yapılanmasını artırmak gibi hedefler ile yoluna devam etmektedir. Bunun yanında uzun vade Avrupa’nın tamamına, Orta Doğu ve Asya’ya yazılım ihracatı gerçekleştirmekteyiz. Yurt içinde ise ilk 500 bilişim şirketi arasına girmek hedeflerimiz arasında yer alıyor.Son Güncelleme: 08.12.2016 08:42
Anahtar Kelimeler:
İnosis Yazılım
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.