Söndürerek büyüyor

BEKA Yangın Genel Müdürü Hüseyin Bektaş, “Misyonumuz, hedef kitlemizi daha da büyütüp, daha geniş kapsamlı çalışmalara imza atarak büyümektir” dedi.

Söndürerek büyüyor

BEKA Yangın Genel Müdürü Hüseyin Bektaş, “Misyonumuz, hedef kitlemizi daha da büyütüp, daha geniş kapsamlı çalışmalara imza atarak büyümektir” dedi.

10 Nisan 2012 Salı 11:20
Söndürerek büyüyor

BEKA İleri Yangın Söndürme Teknoloji Genel Müdürü Hüseyin Bektaş, Sanayi Gazetesi Muhabiri Ali Örnek’in sorularını yanıtladı. Yangın gibi, her sektörün dikkat etmesi gereken bir konuda en gelişmiş teknolojileri sunduklarını söyleyen BEKA Yangın Genel Müdürü Hüseyin Bektaş “Misyonumuz sorumlu olduğumuz bölgelerdeki bütün firmalara, yeni nesil temiz gazlı aerosol söndürücüleri tanıtmak/tanıştırmak ve firmalarına ekonomi sağlayacak bu temiz gazlı söndürücülerle korumaktır. Uzun vadede ki planlarımız ise, hedef kitlemizi daha da büyütüp, daha geniş kapsamlı çalışmalara imza atmaktır” dedi.

BEKA İleri Yangın Söndürme Teknoloji ve Sistemleri’nin faaliyetleri ve kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?
BEKA Yangın, 2011 yılında, yangın sektörüne yeni giren, bu sektörde söndürücüler adına çığır açan yeni nesil temiz gazlı aerosol söndürücüleri son kullanıcıya ulaştırmak için, hizmet vermeye başlayan bir firmayız. Kurulduğu günden beri misyon ve vizyonundan şaşmayarak kurumsallaşma adına bir çok yeni adımlar atarak ilerlemeye devam ediyoruz.

Satış-Pazarlama faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?
Firmamız; bünyesinde bulundurduğu satış-pazarlama elemanları ile, gerek randevu alınan, gerekse görüşme talep eden kuruluşların ziyaretleri yapılarak görsel bir tanıtım ile yeni nesil temiz gazlı aerosol söndürücüler hakkında, akıllarda soru işareti bırakmayacak kadar detaylı anlatım yapılarak, bilgilendirilmektedir. Daha sonra firmaların ihtiyaçlarını belirlemek suretiyle uzman ekip tarafından keşifleri yapılarak, gerekli miktarda ürünler belirlenip, satış-pazarlama gerçekleşmektedir.

Satış rakamlarınızın iç pazar oranı nedir?
Şirketimizin, faaliyet gösterdiği bölgelerde ki (Doğu Marmara – Batı Karadeniz) firmaların, ilk 6 ay içerisinde, yaklaşık olarak yüzde 15’i gibi bir hedef söz konusu iken, gördüğümüz yoğun ilgiye bağlı olarak, çalışmalarımıza ekstra ekip/ekipman ekleyerek, hedefimiz olan yüzde 15’lik iç pazar oranını geçerek, yüzde 20’lik bir iç pazar hacmine ulaşmıştır.

BEKA İleri Yangın Söndürme Teknoloji ve Sistemleri olarak orta ve uzun vadedeki planlarınız nelerdir?
Beka Yangın olarak orta vadedeki planlarımız; sorumlu olduğumuz bölgelerdeki bütün firmalara, yeni nesil temiz gazlı aerosol söndürücüleri tanıtmak/tanıştırmak, firmalarını ekonomi sağlayacak bu temiz gazlı söndürücülerle korumak. Uzun vadede ki planlarımız ise, hedef kitlemizi daha da büyütüp, daha geniş kapsamlı çalışmalara imza atmak.

Hizmet verdiğiniz firmaların sizi tercih etmelerinin nedeni hakkında bilgi verir misiniz?
Öncelikle BEKA Yangın, Dünya’daki en küçük yangın söndürücülerini bir araya toplayarak, bir ilgi odağı haline gelen firma olmayı başardı. Satış sonrası hizmetleriyle de üstün bir memnuniyet sergileyen, iş teslim sürecini kesinlikle geciktirmeyen ve bu konuda otoriter bir firmadır. “Neden beka yangın?” sorusunun cevabı aslında şudur: BEKA Yangın yenilikçi bir firmadır. Örneğin; sistem odalarında server kabinleri veya elektrik panoları yalnızca oda bazlı sistemlerle korunurken, BEKA Yangın bu kabinleri kendi teknolojileriyle direk kabin içinde koruyabilen bir sisteme sahiptir. Yani yangını başladığı noktada saniyeler içinde söndürür.  Portatif söndürücülerde ise, 6 kg yangın söndürme tüpleri yerine, 600gr ağırlığında, 6 aylık periyodik bakım ve kontroller gerektirmeyen, kullanılmadığı halde bile 2 yıllık dolumlara ihtiyacı olmayan, kullanıldığı alanda ise kesinlikle bir iz, bir toz, bir kalıntı bırakmayan, pratik, bayanların bile çok rahat bir şekilde kullanabilecekleri, yüzde sıfır zehir içeren, tamamen temiz ve zararsız bir sisteme sahiptir.

            Endüstri serilerinde ise, hiçbir şekilde borulama sistemlerine ihtiyaç duymaz. Korunacak bölgeye direk söndürücüyü belirlediği noktaya bırakarak, otomatik bir söndürme sistemini kurmuş olur. Taşınma gibi olası bir durumda, söndürücü o bölgeden çıkartılıp, tanınan yeni bölgeye kolay bir şekilde yeniden yerleştirilebilir. Yani montajı ve taşınması kolay, güvenli bir sisteme sahiptir. Otomatik Yangın Söndürme Toplarının da sorumlu olduğu bölgelerdeki tek yetkili satıcısı BEKA Yangın, A, B, C ve E sınıflarından oluşan bir yangını, sadece 5 saniye içinde, otomatik veya manüel olarak söndürebilen devrim niteliğindeki bir cihazın satış temsilcisidir.

            BEKA Yangın, korumasını yaptığı firmanın aldığı ürün tutarının yüzde 10’u kadar bir ürünü, deposunda o firma adına saklamaktadır. Firmaya ayrılan bu yüzde 10luk ürünle her 6 ayda bir kontrole gider. Yerinde yaptığı kontrollerde söndürücülerde herhangi bir sıkıntı gördüğü zaman (kullanılmadığı taktirde), o ürünü ücretsiz olarak değişmektedir. BEKA Yangın 10 yıl boyunca, hiçbir ücret talep etmeden, bu kontrollerini aksatmadan yapmaktadır. Firmalara vermiş olduğumuz bu güven ve bu ücretsiz kontroller, firmaya ekonomi sağlayacak bu söndürücüler ve satış sonrası güler yüzlü ekibiyle devamlı yanlarında olması, işletmelerin BEKA Yangın’ı seçmelerindeki en büyük etkendir.

BİLİNÇSİZ MÜDAHALE ZARAR VERİYOR
Sektörde yaşanılan sıkıntıları aktaran BEKA İleri Yangın Söndürme Teknoloji Genel Müdürü Hüseyin Bektaş,  mevcut var olan yangın söndürücülerin bilinçsiz kullanımının işletmelere ciddi boyutta zararlar verdiğine değindi.  Yangın esnasında kişilerin heyecan ve paniğe kapıldığını dile getiren Bektaş, “Yangınla müdahale etmesi gerekirken ortamdan uzaklaşması, buna bağlı olarak oluşan küçük çaplı yangınların büyüyerek kurum ve kuruluşlara ciddi zararlar vermesi, gerçektende bu sektörde yaşanan en ciddi sıkıntılardan bir tanesidir. Edindiğimiz bilgilere göre görüyoruz ki, işletmelerde oluşan küçük çaplı yangınların büyümesine sebep olan tek olay, çalışanların yangınla mücadele de bilinçsiz olmalarıdır. Bunların önüne geçebilmek için, ilk olarak çalışanların yangınla mücadele de ciddi bir eğitim almaları gerekmektedir. Can kaybı olmadan ve mal kaybını da en aza indirmek için gerekli ekip/ekipmanlar eksiksiz tamamlanmalı, yangın riski taşıyan her noktaya, maliyetten kaçınmadan yangın söndürücülerin yerleştirilmesi gerekiyor. Hal böyle olduktan sonra, can kaybını sıfır, mal kaybını ise en aza indirmiş oluruz” dedi.

 


Son Güncelleme: 15.08.2015 10:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.