Sanayicinin çözüm ortağı

Kaşe Sosyal Hizmetler, Gül Turizm ve Faktör Nakliye’nin bir araya gelmesiyle, oluşan Fak¬tör Grup sunmuş olduğu destekle günümüzün Global dünyasında firmaların yüksek maliyetli sorunlarına çözüm üretiyor.

Sanayicinin çözüm ortağı

Kaşe Sosyal Hizmetler, Gül Turizm ve Faktör Nakliye’nin bir araya gelmesiyle, oluşan Fak¬tör Grup sunmuş olduğu destekle günümüzün Global dünyasında firmaların yüksek maliyetli sorunlarına çözüm üretiyor.

16 Nisan 2012 Pazartesi 10:55
Sanayicinin çözüm ortağı

Kaşe Sosyal Hizmetler, Gül Turizm ve Faktör Nakliye’nin bir araya gelmesiyle, oluşan Fak­tör Grup sunmuş olduğu destekle günümüzün Global dünyasında firmaların yüksek maliyetli sorunlarına çözüm üretiyor. Sanayi Gazetesi’nin sorularını cevaplayan Faktör Grup Genel Müdür’ü Osman Yayla, Türkiye’nin sanayisinde çok önemli bir yere sahip olan Gebze’de hizmet verdiklerini ve bölgedeki işverenlerin ihtiyacı olan nitelikli iş gücü edinmelerine yardım ettiklerini belirtti. Sosyal hizmetler, nakliye, personel taşımacılığı alanlarında hizmet verdiklerini ve 2 ortağın bir araya gelmesiyle kurulduklarını da sözlerine ekledi.

Kaşe Sosyal Hizmetlerin kurumsal kimliği ve faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?
2004 yılında başlayan iş hayatımıza bugün Kaşe Sosyal Hizmetler, Gül Turizm ve Faktör Nakliye’nin bir araya gelmesiyle daha güçlü ve deneyimli olarak devam ediyoruz. Eleman Temini, bordrolama, nakliye ve personel taşımacılığı alanlarında faaliyet göstermekteyiz. Müşteri odaklı çalışıyoruz. Günümüzün dünya çapında dünyasında satış öncelikli beklenti ama satışınız etkileyen üretim maliyetleri firmaların en belirgin sorunu. Ben kaça üretirsem üreteyim satarım devri bitti. Maliyetlerin azaltılması ise müşteri ve üreticilerin ortak sorunu Global dünyada yerli ve yabancı müşterilerimizin maliyetlerinde bizde uygun çözümler sunmak ve ülkemize katkımız olsun istiyoruz. Müşterilerimize uygun fiyat, kaliteli hizmet ve zamanında teslimat ilkelerimiz ile çözüm ortağı olarak hizmet veriyoruz.

Satış-pazarlama faaliyetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?
Bölgesel bir firma olarak çalışmaktayız, önceliğimiz Gebze bölgesinde yer alan firmalar. Şu anda müşterilerimizin yarısı yabancı firma. Kocaeli olarak İstanbul’a yakınlığımızdan dolayı burada yer alan firmaların genel merkezlerinin il merkezlerinde, özellikle İstanbul’da olması nedeni ile istatistiki ölçüm yapmak zor olsa da Türkiye’nin sanayisinde yüzde 8 gibi çok önemli bir yere sahibiz ve bu yüksek oran içinde Gebze’nin katkısı büyük. Bizde bu bölgede işverenlerin ihtiyacı olan iş gücünün teminin de hizmet veriyoruz. Gebze bölgesi sürekli göç alan ve genç bir nüfus yapısı ile dinamik bir üretim potansiyeline sahip. Nüfusun yarısı çalışma yaşında. Burada yer alan sanayinin her geçen gün üretim miktarı ve kapasitesi ile birlikte istihdam edilen kişi sayısı da artıyor. Biz de sanayi kuruluşlarına bu konularda aracı olarak hizmet veriyoruz. Grubumuz sosyal hizmetler, nakliye ve personel taşımacılığı alanlarında faaliyetlerini sürdürüyor. Gebze’de faaliyetini sürdüren 12 sanayi kuruluşuyla çalışmaktayız. Yerli sanayi kuruluşlarının yanında sermaye olarak İngiliz, Alman ve Koreli müşterilerimizde var. Otomotiv yan sanayi, klima sanayi, plastik sanayi ve elektrik imalat firmalarına hizmet vermekteyiz.

Hizmet tesisinizin kapasitesi ve çalışan sayısı hakkında bilgi verir misiniz?
2011 yılında 200 personel ile hizmet sektöründe yer aldık, dönemsel eleman temininde bu sayı iki katına kadar arttı. Bölge insanına iş, sanayicimize ise ihtiyacı olan eleman temininde istenilen düzeyde hizmet verdik. Grup olarak 40 personel aracı ile servis hizmeti sunduk. 2012 yılında bir önceki yıldaki başarımızı geçmeyi hedefliyoruz.

Günlük eleman temininin ne gibi avantajları var?
İşyerinin kapasitesine bağlı olarak fazla elemanı elinde tutması bir maliyet. Günlük eleman ise işin durumuna göre reel olarak o gün çalışmakta, atıl bir iş gücüne para ödemekten ise gerçekten işi yapan size verimli olan insanlara para ödemektesiniz. Elinizde iş olmadığında boş yere eleman tutmuyorsunuz.

Kaşe Sosyal Hizmetler olarak orta ve uzun vadedeki planlarınız nelerdir?
Gebze nüfus olarak 600 bin kişinin yaşadığı etrafında bulunan İstanbul ve Kocaeli’nden dolayı gerçek ekonomik değeri ölçülmeyen bir bölge. Buna rağmen ülkemiz ekonomisine ufak büyük 13 bin ticari işyeri ile hizmet ve katma değer sunmakta. Bizlerde grup olarak bu sinerjiden faydalanmak ve daha fazla insana iş vermek, nitelikli iş gücü temininde bölgemizde aranılan bir firma olmak istiyoruz.

Sektörünüzde yaşadığınız sıkıntılar neler, sektör hakkında bir değerlendirme yapar mısınız?
Rekabet yoğun bir sektör, nitelikli iş gücü yetersiz. İnsanların genel ortalaması herhangi bir konuda meslek sahibi değil, günü birlik iş arayışları ile sanayinin ihtiyacı olan nitelikli iş gücünün kalıcı olarak temini mümkün değil. Sanayici maliyetli yatırımlarının karşılığı olarak üretimini yaptıracağı bilgili işçiyi bulamıyor. Ulaşıma yönelik olarak alt yapı eksikliklerimiz ve P plaka sorunumuz var. Metropol olmakta olan Gebze için çok acil ana sanayi bölgelerinde batı –çıktılar yapılması ve trafiğin kolay ulaşım sağlayan yollara dönüştürülmesi gerekiyor.

Hizmet verdiğiniz firmaların sizi tercih etmelerinin nedeni nedir?
Biz çalıştığımız firmalar ile ihtiyaçların belirlenmesi açısında öncelikli olarak iyi diyalog halindeyiz. Sorunlarına kalıcı çözümler sunuyoruz. Günü kurtarmak için çalışmıyoruz. Bu nedenle sorunu çözümlenmiş olan sanayici bize hak ettiğimiz değeri veriyor.


Son Güncelleme: 15.08.2015 10:09
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.