26 Haziran 2017 Pazartesi

KİRLETMEYEN SEKTÖRLERİYLE ÜRETİMDE ZİRVEYE

17 Nisan 2017, 13:54
KİRLETMEYEN SEKTÖRLERİYLE ÜRETİMDE ZİRVEYE


09.04.2003 tarihinde kurulan Arslanbey OSB,  T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Sicil Kayıt defterine “SİCİL NO. 211” ile işlenerek Tüzel Kişiliği tescil edilmiştir.

Arslanbey OSB kurucu ortakları Kocaeli Yatırım izleme Koordinasyon Başkanlığı (yüzde 12), Kocaeli Sanayi Odası (yüzde 18), Kartepe Belediyesi (yüzde 6), Arslanbey Sanayiciler Derneği (yüzde 64)’dir.

Arslanbey OSB’miz, Kocaeli Kartepe İlçesi sınırları içinde olup 141 Hektar Alan üzerine kurulmuştur. OSB’mizde 46 sanayi parseli bulunmakta olup, söz konusu alan 1.130.000 metrekaredir. 23 firma 28 adet sanayi parselinde üretim yapmaktadır. 01.01.2017 tarihi itibariyle OSB’mizde toplam 4 bin 768 kişi istihdam edilmektedir. Parsel bazında doluluk oranımız yüzde 74’tür. İmar Uygulaması 08.09.2012 tarihinde bitirilmiş olup, arazi mülkiyetleri katılımcı ve şahıslara aittir.

OSB’miz faaliyet konusu olarak “Karma OSB” olup; bölgemizde Lastik, Kalıp, Metal yedek parça, su yalıtım ve çatı membran, Galvaniz ve Boyalı Saç, Döküm, Ağaç Ürünleri, Otomotiv Yan Sanayi, Plastik Sanayi, Demir ve Çelik Sanayi gibi sektörler faaliyet göstermektedir.

25 derslikli okulumuzla sanayiye nitelikli eleman yetiştiren bir OSB olarak, 23 işletmemiz bünyesinde 4 bin 768 kişiye sağladığımız istihdamla da bölgemizin önemli bir aş ve iş kapısıyız. 

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın 3 Haziran 2010 tarihli 04555 sayılı yazısı ile ilk imar planımız onaylanarak kesinleşmiştir. 

Yatırımcısına her alanda destek sunan ve nitelikli hizmet geliştiren Arslanbey OSB, peyzaj ve altyapı gibi önemli kalemlerde gerçekleştirdiği nokta atışı çalışmalarla bölge sanayicisinin talep ve ihtiyaçlarına kulak vermiştir. 

Bünyesindeki Arslanbey OSB Camii’yle de bölge sanayicilerinin ibadetlerini yapmasına vesile olan OSB’miz, her geçen gün daha fazla sosyal donatı merkezlerinin devreye alındığı bir sanayi bölgesi haline gelmektedir. 

Arslanbey OSB sanayicileri ve yönetimi olarak bizler; hem Kocaeli hem de Türkiye sanayisine katkı sunmak için var gücümüzle çalışmaya adanmış bir topluluğuz. 


Bu içeriğe yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  YAZARLAR Tümü
  banner74
  banner75
  E-GAZETE
  • Sanayi Haberleri, Organize Sanayi Haberı, OSB, TGB, teknopark, Serbest BÖlge - 20 Haziran 2017 Manşeti
  • Sanayi Gazetesi, Haberleri, OSB, teknopark, ar-ge, portali, rehberi - 12 Haziran 2017 Manşeti
  ARŞİV
  banner82