Enuygun.com hız kesmeden büyüdü

Enuygun.com internet’in en hızlı büyüyeni oldu

Enuygun.com hız kesmeden büyüdü

Enuygun.com internet’in en hızlı büyüyeni oldu

21 Ocak 2014 Salı 10:03
Enuygun.com hız kesmeden büyüdü


  Enuygun.com, 2008 yılında Almanya merkezli olarak yola çıkan bir internet sitesi, kısa sürede bankacılık sektöründen turizm sektöründe kadar pek çok alanda, kullanıcılarını zamandan ve paradan tasarruf ettiren tık rekorları kıran dev bir karşılaştırma sitesine dönüştü.


Sanayigazetesi.comtr-ÖZEL HABER
Aysun Meşe

  Enuygun.com, internet sağladığı avantajları kullanıcılarının, bankacılıktan turizme kadar pek çok alanda en uygun ve en rahat hizmetlerine ulaşmasını sağlıyor. Enuygun.com’un kurucu ortağı da olan Genel Müdür Çağlar Erol, 2008 yılında Almanya merkezli kurulan firmanın büyüme başarısının altındaki sırrın sundukları hizmette yattığını söyleyerek, beş ayrı alanda, internet üzerinden hizmet veren firmanın, insanlara zamandan ve paradan tasarruf sağladığını  söyledi.

  İnternetin insan dünyasını belirlediği günümüzde, bireyleri internetin nimetlerinden en uygun biçimde yararlanabilmesi için yola çıkan Enuygun.com, zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayan bir karşılaştırma sitesi. Beş ayrı alanda hizmet veren Enuygun.com, bankacılık sektöründen turizme kadar çok geniş bir sahada pek çok hizmete insanların en rahat biçimde ulaşmasını sağlayan bir firma. Şirketin kurucu ortağı ve Genel Müdürlüğünü de yürüten Çağlar Erol, sanal dünyanda hizmet veren her kuruluşun daha fazla kişiye ulaşmak isteyeceğini kendilerinin de bu doğrultu da büyüdüklerini kaydederek, Enuygun.com’un teknolojinin getirdiği nimetlerden sonuna kadar faydalanarak insanlara en iyi hizmeti verdiğini söyledi. Başarı Hikayelerine Enuygun.com’un Genel Müdürü ve kurucu ortağı Çağlar Erol ile devem ediyoruz.

Şirketinizi bize biraz anlatır mısınız? Ne zaman bu yola çıktınız?

   Enuygun.com, ben ve eşim Nihan Çolak Erol tarafından, Almanya merkezli R2 International GmbH ortaklığıyla 2008 yılında kuruldu. Enuygun.com, özetle zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayan bir karşılaştırma sitesi. Beş ayrı başlık altında servis veriyoruz. “Para” başlığı altında bankaların konut, ihtiyaç ve taşıt kredilerini, kredi kartlarını ve mevduat seçeneklerini karşılaştırıyoruz. Bu başlık altında Türkiye’nin önde gelen bankalarının seçeneklerini kullanıcılarımıza basit bir arayüzle veriyor ve çok önemli tasarruf imkanı sunuyoruz. Para dikeyinde ciddi bir büyüklüğe sahibiz: her ay Enuygun.com üzerinde yapılan karşılaştırma ve gerçekleşen kredi başvurusu sonucu kullanılan kredi tutarı 50 milyon TL’ye ulaşıyor.

  “Seyahat” başlığı altında kullanıcılarımızın kendileri için en uygun uçak biletlerini ve otelleri bulmalarını ve kolayca online satın almalarını sağlıyoruz. A sınıfı turizm acentesi olarak hizmet veriyoruz. Şu anda Enuygun.com üzerinde günde 100.000’in üzerinde uçak bileti karşılaştırması ve her ay on binlerce bilet satışı gerçekleşiyor. Ayrıca iPhone ve Android uygulamalarımızla mobil olarak da kullanıcılarımızın kendileri için en uygun biletleri satın almalarına olanak tanıyoruz.

  “Sigorta” başlığı altında alt şirketimiz olan Enuygun Sigorta Acenteliği ile en uygun kasko, trafik ve sağlık sigortası seçeneklerini bulmanıza yardımcı oluyoruz. “Ürünler” başlığı altında şu an cep telefonu ve televizyon gibi elektronik ürünlerin fiyatlarını karşılaştırıyoruz. Bu alanda önümüzdeki dönemde çok farklı ürün gruplarına girmeyi öngörüyoruz. Son olarak “Diğer servisler” başlığı altında ADSL ve GSM tarifelerini karşılaştırıyor, kullanıcılarımızın tasarruf etmelerine olanak tanıyoruz.

Şirketinizi büyümeye zorlayan etkenler nelerdi? 

  İnternet üzerinde servis veriyorsanız zaten amacınız her zaman daha fazla kişiye hizmet vermeyi başarmaktır. Biz de ilk kuruluşumuzdan itibaren sürekli olarak daha geniş kitlelere ulaşıp insanların kendileri için en uygun banka kredisini, uçak biletini ya da internet bağlantısını seçmeleri için doğru ortamı sunmaya çalıştık. Sürekli büyümek, hem dikeyde hem yatayda hizmet alanını genişletip daha çok insana daha farklı servisler sunabilmek, işimizin doğasında var.

Türkiye’de en hızlı büyüyen ilk 100 şirket arasına girdiğiniz. Bu başarıyı neye bağlıyorsunuz?

  Enuygun.com’un hızlı büyümesinde en büyük etken, doğru ihtiyaca doğru ürünü doğru hızda sunabilmemiz. Enuygun.com’u ilk kurduğumuzda kredi online karşılaştırma alanlarında bir ihtiyaç olduğuna bankaları ikna etmemiz gerekti. Bu, kanalın küçük olacağını düşünen bankalar için oldukça uzun bir süreç oldu ama ziyaretçi sayımızdaki hızlı artışla bir süre sonra bu zorluğu aştık. Yine seyahat alanında da uçak bileti fiyatlarının hızlı düşüşü, internet kullanımının yaygınlaşması ve akıllı telefon kullanımının artmasıyla, farklı havayollarının uçak biletlerini karşılaştırıp hem masaüstünde, hem cep telefonunda kolayca satın almayı sağlayan teknolojiyi geliştirerek hizmete sunduk. Bu da kısa sürede hızlı büyüme sağlamamıza katkıda bulundu. Diğer başlıklarda da kullanıcılarımıza sigorta ve GSM gibi hizmetlerde teknolojiyi kullanarak tasarruf edebileceklerini gösterdik. Bütün bunları da arka planda çok başarılı bir bilgi işlem ve satış pazarlama ekibiyle gerçekleştirdik.

Enuygun.com’un kısa zamanda bu kadar hızlı büyümesindeki sır nedir?

  Sunduğumuz hizmetleri hep en üst düzeyde tutabilmemiz için sürekli güncel ve dinamik olmamız gerekiyor. Bankacılık bölümü arkadaşlarımız kredi, seyahat çalışanı arkadaşlarımız uçak bileti ve otel, sigorta acenteliği çalışanı arkadaşlarımız ise sigortacılıkla ilgili uzman ve çok tecrübeli kişiler. Ayrıca inanılmaz başarılı ve çalışkan bir bilgi işlem ekibimiz var. Sistemli ve programlı çalışarak hizmetleri en üst seviyede sunabiliyoruz. Bugün geldiğimiz noktada banka çalışanları bile Enuygun.com’a girerek diğer bankaların kredilerini inceliyor, 100.000 kişi uçak bileti iphone ve android uygulamalarımızı indirmiş durumda ve sürekli kullanıyor, her ay on binlerce kişi bizim üzerimizden cep telefonundan daha uygun bir tarifeye geçmeye karar veriyor. Tüm bu kolaylıkları sağlamamız için de gerçekten de sıkı çalışıyoruz.

Büyümeye yönelik yeni stratejileriniz var mı? Yeni yatırımlar gelecek mi?

  2013 bizim için oldukça başarılı bir yıl oldu. Bu yıl yine 3 basamaklı bir büyüme hedefliyorduk, ve buna ulaşıyoruz. 2014’te yine %100’ün üzerinde bir büyüme öngörüyoruz, ve planlarımızı bunun üzerine yapıyoruz.

Büyümeyi hedefleyen firmalara öneriniz nedir?

  Bunun için öncelikle sektördeki gelişmeleri çok sıkı takip etmek gerekiyor. İnternet dünyası çok hızlı büyüyen ve gelişen bir yer olduğu için hızlı ve güvenilir olan kazanıyor. Bizim bulunduğumuz alanda tarafsız ve güvenilir bir hizmet sunmak çok önemli. Bundan kesinlikle ödün vermiyoruz. Çalışanlarımızı hep en iyiler arasından seçiyoruz, bu bizim için olmazsa olmaz. Bir de tabi sektörün ihtiyaçlarına yönelik neler yapabiliriz bunları araştırıyoruz. Daha hızlı ve kolay kullanıma yönelik çalışmalar yapıyoruz ve tabi ki akıllı telefon ve tablet bilgisayarlara yönelik uygulamaları da kullanıma sunuyoruz.

Son Güncelleme: 21.01.2014 10:17
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.