Bilçe OSGB’den eksiksiz hizmet

Bilçe OSGB, firmaların yüküne omuz veriyor

Bilçe OSGB’den eksiksiz hizmet

Bilçe OSGB, firmaların yüküne omuz veriyor

23 Aralık 2013 Pazartesi 16:11
Bilçe OSGB’den eksiksiz hizmet
  1 Ocak 2014 tarihinden itibaren işletmelerin iş sağlığı ve güvenliği hizmeti almaları zorunlu hale geliyor. Yeni oluşan sektörün güçlü firmalarından Bilçe OSGB, işletmelerin iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayacak hizmetler sunuyor. Bilçe OSGB Genel Müdürü Neşe Köse, “Sunduğumuz eksiksiz hizmetlerle firmalar asıl işlerine odaklanmalarına olanak sağlıyoruz” diyor.

  Sanayigazetesi.com.tr/Hanife Üşek-İş sağlığı ve güvenliği sektörünün lider firmalarından Bilçe OSBG, işletmelere A’dan Z’ye hizmet veriyor. Bilçe OSGB Genel Müdürü Neşe Köse, “İş sağlığı ve güvenliği konusunda bütün hizmetleri vererek firmaların asıl işlerine yoğunlaşmasını sağlıyoruz” dedi.


   İş sağlığı ve güvenliği sektörünün güçlü firmalarından Bilçe Ortak Sağlığı ve İş Güvenliği Birimi (OSGB) “Kazasız iş yeri ve sağlıklı çalışan” anlayışıyla çalışmalarını sürdürüyor. İş sağlığı ve güvenliği alanında gerekli bütün hizmetleri eksiksiz sunarak müşterilerinin asıl işlerine yoğunlaşmasını sağlayan Bilçe OSGB’nin Genel Müdürü Neşe Köse, firmalara sağladıkları olanaklarla riski en aza indirdiklerini söyledi. Köse, Kocaeli merkezli firma olarak yaptıkları çalışmalar ve sundukları hizmetleri Sanayi Gazetesi’ne anlattı.

FİRMALARA RİSK ANALİZİ SUNUYOR

İş sağlığı ve güvenliği hizmeti almak isteyen firmalar niçin hizmetlerinde niçin Bilçe tercih ediliyor?


  Öncelikle çok deneyimli, bilgili ve donanımlı bir ekibimiz var. Yeterli sayıda A sınıfı iş güvenliği uzmanımız var. Akademik kariyer yapan eğitimci iş güvenliği uzmanlarımız var. İş yeri hekimlerimiz ve iş yeri hemşirelerimiz de yıllardır bu hizmeti veren deneyimli ekiplerden oluşmaktadır.  Ayrıca hizmet verdiğimiz firmaların, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun hükmettiği gerekleri yerine getirmesinde ayrıca bir efor sarf etmesine gerek kalmıyor. Biz firma olarak iş sağlığı ve iş güvenliği hizmeti verdiğimiz firmaların işe giriş muayeneleri, peryodik muayeneler, eğitim hizmetleri, risk analizi gibi sunmak zorunda olduğumuz hizmetler dışında ortam ölçümleri, kişisel koruyucu ekipmanları temini, iş yeri hemşireliği hizmetleri, laboratuar hizmetleri, mobil araç ile sağlık tarama hizmetleri dâhil iş sağlığı ve güvenliği kapsamına giren bütün hizmetleri hizmet verdiğimiz firmalara temin ediyoruz. Yukarıda da belirttiğim gibi firmalar bizden hizmet almayı tercih ettiklerinde kanunun gereklerini yerine getirmek için ayrıca bir efor sarf etmelerine gerek kalmaz.

BİZDEN HİZMET ALAN FİRMALAR ASIL İŞLERİNE YOĞUNLAŞIYOR

Bilçe OSGB’nin sektördeki konumu ve hizmet konularında sağladığı avantajlar nelerdir?


  Bir önceki soruda da söylediğim gibi biz hizmet verdiğimiz firmalara iş sağlığı ve güvenliği konusunda gerekli bütün hizmetleri vererek firmaların asıl işlerine yoğunlaşmalarına olanak veriyoruz. Eksiksiz hizmet vererek çalışanların iş kazalarından ve mesleklerinden kaynaklanan risklerden en az etkilenmelerini sağlıyoruz. Bu da işverenin verimini arttırmasını sağlıyor. Bu konuda yeni yatırımlarımız da olacak öncelikle sertifikalı eğitim verebileceğimiz yeni bir kurumun çalışmalarını yapıyoruz. Mobil araç ile tarama ağımızı genişletme çalışmalarımız var. Çok yakında yeni şubelerimizin de çalışmalarına başlayacağız.

Ortak sağlık güvenlik birimlerinin kurulmasına dair çalışmalarınız ne aşamada. OSB, SB, TGB bölgelerine yönelik çalışmalarınız var mı?


  Sanayicilerin yatırım yaptıkları iş sahalarına teklifler götürüyoruz. Ancak bu tür yatırımların yoğun olduğu bölgelerde ortak birim dışında ki firmalar, OSGB’lerden hizmet alma hakkına sahipler. Her firma OSGB hizmeti onayını İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünden ayrı ayrı alıyor. Dolayısıyla birleşip ortak birim üzerinden onay almak söz konusu değil.

“İŞVERENLERİ BİLGİLENDİRİYORUZ”

 İş sağlığı ve güvenliğinin önemi ülkemizde ve özellikle sanayide yeterince önemseniyor mu?


  İş sağlığı ve güvenliği, ülkemizde sıkça konuşuluyor,  ancak yeterince önemsenmiyor. Ülkemizde çok sıklıkla ölüm ya da sakatlanma ile sonuçlanan birçok iş kazası meydana gelmektedir. İşte bu sebepledir ki çok sıklıkla konuşulur ancak çok konuşulmasına rağmen önemsenmiyor oluşundan dolayı iş kazaları azalmıyor. Biz firma olarak sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yapıp işvereni ve çalışanları bilgilendirici toplantılar yapıyoruz. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununu ve ilgili yönetmelikleri anlatmaya çalışıyoruz. Ayrıca hizmet verdiğimiz kurumları da kanunun amaçları konusunda bilinçlendirici eğitimler veriyoruz.

Son Güncelleme: 27.12.2013 17:20
Anahtar Kelimeler:
OsgbBilçe
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.